10 важливих питань стоматолога, які боявся поставити кожен з нас
19.05.2019 531 0 newsdaily.org.ua

10 важливих питань стоматолога, які боявся поставити кожен з нас

В закладки

10 важливих питань стоматолога, які боявся поставити кожен з нас

Portrait of a smiling doctor in front of his team

Практично кожна друга людина відчуває страх сидячи в черзі біля кабінету стоматолога. Цей страх народжується в нас з самого дитинства і часто залишається на довгі роки. Але з стоматофобией можна і потрібно боротися, а як це зробити — дадуть відповідь самі лікарі.

Ми хочемо поділитися з вами важливими питаннями стоматолога, які боявся поставити кожен з нас.

У мене стоматофобія і я боюся йти до лікаря з-за страху. Як мені боротися з цим? Ви зможете заспокоїти мене під час прийому?

З такими боязливими пацієнтами ми працюємо, як з маленькими дітьми: починаємо з простого будуємо довірчі відносини, готуємо до лікування. Стоматофобам краще повідомляти про свій страх ще під час запису на прийом. Необхідно розуміти, що на першому прийомі вже точно боятися нічого, оскільки це лише етап діагностики. У період першого знайомства лікаря з пацієнтом, стоматолог бере на себе роль психолога, з'ясовуючи всі про проблему і страху людини, щоб розвіяти його боязнь, а потім приступити до лікування.

З-за своєї боязні стоматологів я зовсім запустив зуби, і тепер я боюся ще більше.

Це правда, часто люди з-за страху доводять свої зуби до критичного стану, приходячи в наш кабінет з гострим болем і проблемою запущеної. В таких випадках ми переходимо до радикальних рішень: глибокої седації або лікування під час сну, а потім використовуємо і закис азоту, якщо це необхідно. У підсумку проблема вирішується швидко, стах проходить, а пацієнт стає здоровою людиною.

Закис азоту зазвичай дають маленьким пацієнтам, а на дорослих це працює? Який ефект це викликає?

Так, це працює з дорослими. Закис азоту — це інертний газ, який надає ефект тільки тоді, коли його вдихаєш, тому під час прийому пацієнти дихають цим газом через маску, а як тільки вона знімається, людина тут же повертається в нормальний стан. Суміш має ефект ейфорії, як від шампанського, долаючи страх і хвилювання. Під час процедури пацієнт не втрачає свідомість, а по завершенню не має побічних ефектів.

При складному лікуванні мені не допоможе закис азоту.

Якщо справа зовсім погано, пацієнт боїться і падає в непритомність, а ситуація з його зубами критична, ми можемо запропонувати повну седацию або лікування під наркозом, під час сну. Ви нічого не згадаєте про лікування і прокинетеся вже після процедури.

Я можу бути впевнений у тому, що все пройде успішно?

Ми забезпечуємо пацієнтам повну безпеку під час лікування. Процедури проводяться в стерильної операційної під керівництвом бригади фахівців. Наркоз не викликає побічних ефектів, тому через пару хвилин після процедури ви прокинетеся під наглядом лікарів вже з вилікуваними зубами.

Металеві, дзижчать і гострі інструменти стоматологів мене дуже лякають.

Прогрес не стоїть на місці, тому зараз все не так страшно. Багато клініки оснащені передовою технікою, завдяки чому нам не доводиться колупати ваші зуби. Достатньо лише подивитися на проблему під мікроскопом, а потім отримати 3d-картину стану ротової порожнини. Уколи зараз стали практично невідчутні, запах препаратів менш їдкий, а звук бормашини заглушає музика у ваших навушниках або кіно на телевізорі, висить у вашого крісла.

У мене був поганий досвід лікування без анестезії. Сьогодні у всіх клініках застосовують анестезію і що, якщо у мене алергія?

Сьогодні все стало набагато простіше, завдяки появі ефективних анестетиків артікаїнового ряду, тому лікування проходить без болю. Якщо ви страждаєте на алергію, то процедура буде проводитися під наглядом анестезіолога-реаніматолога. А при сильних проявах алергії ми зможемо запропонувати лікування під час сну або в глибокої седації.

А що, якщо мені все одно буде боляче?

При гострого болю з-за сильного запалення необхідно випити знеболююче за годину до прийому у стоматолога. Потім ми запропонуємо вам маску із закисом азоту, яка посилить ефект від анестезії.

Що, якщо біль повернеться після дії анестезії?

Таке буває, але лікар пояснить вам, чому так відбувається і як довго триватимуть больові відчуття. Крім того, стоматолог пропише вам необхідні препарати для зняття болю.

Як змусити родича-стоматофоба піти до лікаря?

Необхідно розуміти, чим викликаний страх людини і вселити в нього трохи мотивації. Наприклад, можна розповісти йому про захворюваннях мозку, викликаних проблемами у ротовій порожнині або про падіння рівня IQ з-за втрачених зубів. Крім того, обов'язково покажіть йому цю статтю.

Тепер ви знаєте, що стоматологів не потрібно боятися, адже вони готові зробити все можливе на благо вашого здоров'я.

Дитячий страх. Як перестати боятися відвідування стоматолога
© keywordlister.com Тисячі людей по всьому світу стикаються з певними фобіями, які так або інакше впливають на їх життя. Хтось боїться замкнутого простору, хтось
6 цікавих фактів про ротової порожнини, про які ви могли не знати
©Viktoria Ovcharenko/iStock Догляд за ротовою порожниною є частиною нашої щоденної рутини – чищення зубів, користування ниткою, зубочистками і ополіскувачами
10 ознак ранньої менопаузи
© ohurtsov/Pixabay Навіть якщо у вас ще немає симптомів менопаузи, ці фактори допоможуть визначити схильні ви до її ранньому настанню. Зверніть увагу на ці 10 ознак. ©
Суперсила: 3 види страху і способи боротьби з ними
© RobertBreitpaul/iStock У якийсь момент нашого життя ми всі відчули страх. З еволюційної точки зору страх — це вбудований механізм, високоефективна система попередження,
Як впоратися з тривогою і запобігти її появу
Як впоратися з тривогою і запобігти її появу
Як впоратися з тривогою і запобігти її появу
19.03.19 Поради про саморозвиток
© Deagreez/iStock У гештальт-терапії (один з напрямків психотерапії) побутує думка, що переживання тривоги можна розглядати як зупинена збудження. Звичайно, під
Панічні атаки, що це таке і як їх грамотно побороти
© master1305/iStock Що ж таке панічна атака, де криються її коріння і як її перемогти? Спробуємо розібратися з цими питаннями, враховуючи рекомендації психолога. Вміст