Дитячий страх. Як перестати боятися відвідування стоматолога
12.03.2019 733 0 newsdaily.org.ua

Дитячий страх. Як перестати боятися відвідування стоматолога

В закладки

Дитячий страх. Як перестати боятися відвідування стоматолога

© keywordlister.com

Тисячі людей по всьому світу стикаються з певними фобіями, які так або інакше впливають на їх життя. Хтось боїться замкнутого простору, хтось перельотів, а хтось походів до дантиста. Якщо ви страждаєте від дентофобии, зверніть увагу на рекомендації Care2, які допоможуть вам подолати свій страх перед стоматологом.

Що таке дентофобия?

Дентофобия – це панічний інтенсивний, непереборний страх, який виникає перед візитом до стоматолога. «Люди з дентофобией усвідомлюють, що їх страх абсолютно ірраціональний, але не можуть його позбутися», — кажуть лікарі з клініки клівленда.

Основні симптоми дентофобии:

  • Регулярний пропуск прийомів у стоматолога;
  • Проблеми зі сном перед візитом до стоматолога;
  • Паніка на прийомі у зубного лікаря;
  • Відчуття фізичного болю при думці про стоматології.

Дентофобия може бути заснована чужих «страшних історіях» про стоматологах або на особистому невдалому досвіді відвідування зубного лікаря. Більше того, страх може виникнути, якщо ви довго ігноруєте проблеми, пов'язані зі здоров'ям зубів.

©Pixabay

Як побороти свій страх?

Щоб подолати свій страх, вам необхідно розповісти про нього дантиста. «Як тільки стоматолог дізнається про вашу фобії, він вибере найбільш оптимальний для вас спосіб лікування», — повідомляють лікарі з клініки клівленда. Якщо ваш стоматолог не зацікавлений в тому, щоб допомогти вам, знайдіть нового.

Також для подолання фобії виконайте описані нижче рекомендаціям:

  • Перед прийомом у стоматолога, попросіть його описати вам про послідовність процедури, щоб ви знали, чого очікувати;
  • Попросіть стоматолога заздалегідь попереджати вас про хворобливих ін'єкціях під час процедури;
  • Виберіть сигнал (наприклад підняття руки), який буде повідомляти стоматолога про те, що вам потрібна перерва;
  • Попросіть стоматолога дати вам можливість брати участь в процедурі. Наприклад, ви можете тримати інструменти, якщо це змусить вас почувати себе впевненіше.

Крім того, не забувайте практикувати власні методи боротьби з фобією. Відволікайте себе від негативних думок, слухаючи музику або аудіокниги. Також ви можете взяти з собою друга, який буде вас підтримувати.

©Pixabay

Пам'ятайте, що нехтування здоров'ям зубів і ротової порожнини може призвести до серйозних проблем і захворювань: випадання зубів, запалення ясен, інфекцій і т. д. Харчові розлади, ревматоїдний артрит, серцево-судинні захворювання, діабет і навіть рак також пов'язані з станом порожнини рота. Саме тому регулярні відвідування стоматолога так важливі для вашого здоров'я.

Читайте також Яка кар'єра краще всього підходить людям з підвищеною чутливістю

Як побороти в собі страх відкритої води
Страх відкритої води знайомий багатьом людям, але це ще не привід відмовлятися від плавання в природних водоймах. Відпочинок на річкових і морських пляжах куди більш
10 важливих питань стоматолога, які боявся поставити кожен з нас
Portrait of a smiling doctor in front of his team Практично кожна друга людина відчуває страх сидячи в черзі біля кабінету стоматолога. Цей страх народжується в нас з
Не тільки чоловіча проблема: як перемогти жіночий страх складатися у відносинах
© GeorgeRudy/iStock Будь-яка людина рано чи пізно починає відчувати потреба у створенні міцних і тривалих відносин. Панічний страх жінок перед стосунками з чоловіками, що
Чим відлякати собак: 10 страхів і фобій молодших друзів
© WebSubstance/IStock Собаки можуть страждати від ряду різних страхів і фобій. Ці фобії можуть мати безліч причин, у тому числі відсутність ранньої соціалізації,
Як подолати страх на тренуваннях по фітнесу
© Nathan Cowley/Pexels Хвилюєтеся перед тренуваннями і тому не хочете займатися в спортзалі? The Guardian знають, як перемогти страхи і знайти упевненість. Вміст
Як позбутися страху перед польотом
Як позбутися страху перед польотом
Як позбутися страху перед польотом
06.04.19 Поради про саморозвиток
©nicoletaionescu/iStock Напади під час польотів можуть бути дуже незручними. Тому варто шукати варіанти для боротьби зі своїм страхом,щоб перельоти проходили без проблем.