Як побороти в собі страх відкритої води
25.04.2019 1 202 0 newsdaily.org.ua

Як побороти в собі страх відкритої води

В закладки

Як побороти в собі страх відкритої води

Страх відкритої води знайомий багатьом людям, але це ще не привід відмовлятися від плавання в природних водоймах. Відпочинок на річкових і морських пляжах куди більш приємний, ніж в басейні. Видання LIVE.LOVE поділилося корисними порадами, які допоможуть вам подолати страх перед відритими водоймами.

Вміст матеріалу

Основні страхи

Щоб зрозуміти, як не боятися плавати у відкритому водоймищі, потрібно усвідомити свої страхи. У кожної людини вони свої. Ось основні причини боязні води.

  • Велика глибина. Навіть якщо насправді вона не така вже й велика. Справа в тому, що людський мозок дуже любить все перебільшувати.
  • Непрозора вода. У багатьох каламутні водойми викликають напади паніки.
  • Відкритий простір. Басейни мають чіткі межі, але природні водойми мають розмитою береговою лінією. У деяких плавців це викликає відчуття дискомфорту.
  • Дитячий страх води. Боязнь води може бути пов'язана з психологією. Доросла людина може відчувати страх з-за поганого досвіду в дитинстві.
  • Боязнь підводної флори і фауни. У природних водоймах кипить життя, що викликає страх у багатьох плавців.
  • Страх потонути. Звичайно ж, у відкритому водоймищі він посилюється.

Як побороти свої страхи

Подолати можна будь-яку страх. Звичайно ж, страх води – не виняток. Для початку потрібно усвідомити, що природні водойми практично нічим не відрізняються від басейнів. Так, тут немає плитки на дні і суворо обмежених берегів, але вода точно така ж.

Почніть з короткою тренування біля берега. Для початку буде достатньо проплисти 10-20 метрів. Після цього поверніться на сушу, і оцініть свій емоційний стан. Психологія дійсно дуже важлива. Спробуйте зрозуміти, чого саме ви боїтеся.

Якщо ви ще не можете зрозуміти, як не боятися плавати на відкритій воді, то відкиньте всі зайві думки і зосередьтеся на техніці. Думайте тільки про своїх рухах, не звертаючи уваги на оточення.

Гумор – теж гарне зброю для боротьби зі страхом. Рушайте на водойму в компанії друзів. Якщо у вас буде гарний настрій, то боязнь відійде на другий план.

Нестандартні способи боротьби зі страхом

Якщо ви відмінно триматися на воді, то спробуйте плавати з закритими очима. Але врахуйте, що це може викликати запаморочення, тому будьте обережними. Якщо ви боїтеся підводної фауни, то подивитеся якийсь документальний фільм про риб та інших мешканців водойм. Це допоможе вам усвідомити, що практично всі вони абсолютно нешкідливі.

Також ви можете взяти участь в якому-небудь аматорському змаганні. Азарт допоможе вам геть забути про страх. Але це варто робити тільки в тому випадку, якщо ви впевнені у своїх силах.

Головне, щоб у вас була хороша мотивація. Наприклад, участь у змаганні може стати вашою метою. Запишіться учасники заздалегідь. Це не дозволить вам зупинитися на півдорозі.

Читайте також 4 ради про схуднення під час плавання

Як подолати страх на тренуваннях по фітнесу
© Nathan Cowley/Pexels Хвилюєтеся перед тренуваннями і тому не хочете займатися в спортзалі? The Guardian знають, як перемогти страхи і знайти упевненість. Вміст
Як навчити дитину не боятися води
© romrodinka/iStock Якщо ви відправляєтеся влітку на море, то вам потрібно знати, як навчити дитину не боятися води. Наші поради зроблять ваш відпочинок незабутнім і
Дитячий страх. Як перестати боятися відвідування стоматолога
© keywordlister.com Тисячі людей по всьому світу стикаються з певними фобіями, які так або інакше впливають на їх життя. Хтось боїться замкнутого простору, хтось
6 способів навчити дитину плавати у воді
@ Pixabay/Pexels Навіть якщо ви вмієте плавати лише по-собачому, є маса способів навчити вашої дитини плавати і відчувати себе впевнено на воді. Але для початку
Чим відлякати собак: 10 страхів і фобій молодших друзів
© WebSubstance/IStock Собаки можуть страждати від ряду різних страхів і фобій. Ці фобії можуть мати безліч причин, у тому числі відсутність ранньої соціалізації,
8 найбільших життєвих страхів і методи їх подолання
©Koldunov/IStock Як відомо, ваші думки безпосередньо впливають на розвиток подій у вашому житті. Якщо час від часу вас охоплює почуття страху, тривоги і паніки, потрібно