6 способів навчити дитину плавати у воді
06.05.2019 821 0 newsdaily.org.ua

6 способів навчити дитину плавати у воді

В закладки

6 способів навчити дитину плавати у воді

@ Pixabay/Pexels

Навіть якщо ви вмієте плавати лише по-собачому, є маса способів навчити вашої дитини плавати і відчувати себе впевнено на воді. Але для початку переконайтеся, що ви самі позбулися страху перед водою. Якщо він у вас є, дитина це відчує: і ваші запевнення про те, що це безпечно, що варто спробувати навчитися плавати, – ні до чого не приведуть.

Потрібно стати для дитини зразком для наслідування: самому оволодіти цим навиком, подолати фобію, причому краще і ефективніше це робити разом. Мало хто здогадується про те, що ці страхи мимоволі передається і дітям. У результаті вони не захочуть навчитися плавати, а адже це – важливий навик, який може врятувати їх життя і життя інших людей.

Краще буде, якщо батьки освоять усі тонкощі плавання разом з дітьми. Вони більше не будуть відчувати себе безпорадними, зможуть прищепити дітям любов до воді і плавання. Є чимало секцій з плавання для людей будь-якого віку. Ви також можете записатися на персональну тренування, щоб вам ніхто не заважав.

Редакція Newsdaily.org.ua хоче з вами поділитися 6 корисними і простими способами навчити дитину плавати у воді, завдяки яким він точно не буде її боятися.

© Langley Foto/Flickr

Використовуйте ванну по максимуму

Маленькі діти починають знайомство з водою під час прийняття ванни. Використовуйте цей час з користю для малюка. Купайте його так, щоб вода виявилася в його вухах, занурте її з головою в воду. Дитині може не сподобатися це відчуття, але ви не зупиняйтеся. Дуже важливо, щоб малюк якомога раніше звик до води і того, що він відчуває, коли знаходиться під водою.

Запишіть чадо на секцію плавання для самих маленьких

Зазвичай, батьки при цьому просто стоять у воді, тримаючи своїх дітей і допомагаючи їм освоїтися в маленькому басейні. Під час занять батьків вчать правильно тримати малюків (на животі, на спині, при зануренні у воду), щоб ті могли вдосталь поплавати і зрозуміти, що любити воду потрібно вже хоча б тому, що в ній можна погратися.

@ Pixabay/Pexels

З 3-річного віку запишіть дитину на групові заняття

Настав час перейти на приватні або групові заняття з плавання без участі батьків. Чим раніше дитина освоїть цей навик, тим краще. Фахівці рекомендують робити це до 4 років: після цього віку навчитися плавати буде складніше з кожним роком.

Читайте також: 9 важливих навичок, яким варто навчити своїх дітей

Використовуйте забавні водні ігри

Для того, щоб діти навчилися «довіряти» воді, щоб у них пропав страх перед нею, можна почати навчання з різних водних ігор. Нехай малюки сприймають плавання спочатку як розвага, адже в результаті вони зможуть розслабитися і відчують, що їм ніщо не загрожує. У такому разі їм буде легше навчитися більш складним і серйозним навичкам, необхідним для того, щоб стати плавцем.

@ Juan Salamanca/Pexels

Підготуйте «екіпіровку»

Щоб малята почували себе впевнено у воді, їм повинно бути ще і комфортно: для цього підбирайте якісні пляжні шорти або купальники. Купальники з лайкри – прекрасний вибір, тому що тканина не буде вбирати воду і не обтяжить малюка, на відміну від бавовняних виробів, за яких їм буде складніше даватися навчання плаванню.

Переконайтеся також, що вода в басейні не холодна, так як це також позначиться на освоєнні досвіду дитиною. На думку інструктора Хелен Гарсіа, правильної температурою води для початківців плавців вважається температура 26-27 градусів.

Станьте для них прикладом

Як ми вже говорили вище, батьки, які побороли страх і самі навчилися плавати, – джерело натхнення для їх чад. Нерідко члени сім'ї мотивують один одного займатися плаванням, а навчання стає ще ефективнішою: адже ви можете працювати в команді, підтримувати один одного, радіти спільним успіхам. Це як не можна краще позначитися на вашому умінні плавати.

Читайте також: 9 незамінних порад, як знаходити більше часу для сім'ї

Корисні покупки, з якими діти навчаться плавати
© Yulianto Poitier/Pexels Плавання – це заняття, для якого необхідні вода та купальний костюм. Але новачкам потрібно трохи більше пристосувань, щоб отримати задоволення
10 порад для дорослих, які допоможуть нарешті почати плавати
© Pixabay/Pexels Не думайте, що плавати може навчитися тільки дитина. Для дорослих розроблено багато технік, які здатні зробити з будь-якого відмінного плавця. Далі ми
Як навчити дитину плавати на морі
© socialmediasl444/Flickr Плавання – один з важливих навиків, яким треба навчити дітей. Воно не тільки покращує його фізичну силу і приносить користь здоров'ю, але і
Як навчити дитину плавати на спині
Для багатьох плавання на спині є найбільш легким варіантом. І є проста причина: на відміну від інших видів плавання, особою занурюватися у воду, плавання на спині
Як навчити дитину плавати
© MajaArgakijeva/iStock Не знаєте, як навчити дитину плавати? Наші поради допоможуть подолати боязнь води і зроблять купання приємним проведенням часу для дитини. Вміст
Як навчити дитину не боятися води
© romrodinka/iStock Якщо ви відправляєтеся влітку на море, то вам потрібно знати, як навчити дитину не боятися води. Наші поради зроблять ваш відпочинок незабутнім і