Як навчити дитину не боятися води
29.06.2019 871 0 newsdaily.org.ua

Як навчити дитину не боятися води

В закладки

Як навчити дитину не боятися води

© romrodinka/iStock

Якщо ви відправляєтеся влітку на море, то вам потрібно знати, як навчити дитину не боятися води. Наші поради зроблять ваш відпочинок незабутнім і дозволять повною мірою насолодитися купанням.

Вміст матеріалу

Причини дитячого страху води

© Yulianto Poitier/Pexels

Для початку необхідно з'ясувати, що могло вплинути на дитину і проаналізувати ситуацію. Можливо, вашій дитині не підходить температура води або вона потрапляє в очі. Це може викликати дискомфорт. Постарайтеся запобігти цьому.

Також дитині може не сподобається велику кількість води, так як до цього він звик тільки до масштабів ванни. Допоможіть йому освоїтися, покажіть найближчу територію і покажіть на своєму прикладі, що це безпечно.

Зверніть увагу на ментальне здоров'я малюка. З-за сімейних проблем, дитина може не захотіти купатися. Тому потрібно стабілізувати емоційний стан дитини. Старші діти можуть думати, що у воді є чудовиська. Зазвичай це відбувається після перегляду фільмів, тому поясніть, що це просто вигадка режисера.

Вікові особливості страху

© Juan Salamanca/Pexels

Далі ви дізнаєтеся, які вікові причини можуть завадити купатися в морі.

6 місяців

У цей період дитину можуть налякати такі моменти:

• швидке занурення;
• велика кількість води;
• величезна теріторрія;
• слизька поверхня;
• пошкодження на шкірі.

1 рік

Старші діти теж можуть зіткнутися з деякими проблемами:

• вода, що потрапила в ніс або очі;
• попередні падіння у ванній;
• невідповідна температура води.

2 роки

У цьому віці складніше знайти причину, так як крім звичайних факторів, на ситуацію може вплинути фантазія:

• травма під час купання;
• крики з боку батьків під час купання;
• сварки між батьками під час купання малюка.

Читайте також Як допомогти дитині, якщо він захворів: перші кроки

Як навчити дитину не боятися води: загальні правила

© Lacheev/iStock

Щоб впоратися зі страхом води у відкритому водоймищі, потрібно почати звикання малюка до води ще у ванні. Наступні поради допоможуть заспокоїти дитину:

• Не купайте малюка пару днів, щоб він зміг забути неприємні відчуття і побороти страх.

• Обговоріть з малюком проблему і поясніть, що купатися не страшно. Також використовуйте улюблені іграшки дитини, щоб йому було спокійніше.

• Купайтеся разом. Це допоможе швидше адаптуватися і створить відчуття безпеки. Дитина буде знати, що тато чи мама поруч.

• Купайте малюка обережно, щоб вода не потрапила в очі або ніс. Якщо це станеться, то дитина злякається. Це може негативно вплинути на подальший процес купання.

• Покажіть дитині, що інші дітки купаються, а значить це безпечно. Запропонуйте йому приєднатися до них і разом пограти.

• Купіть окуляри, щоб захистити очі від попадання води. Також не забудьте про красивому колі або спеціальному жилеті. З цими речами малюк буде відчувати себе комфортніше і плавати буде веселіше.

• Не проводите у воді занадто багато часу. Це може вплинути на самопочуття малюка. Якщо йому не подобається, то не затягуйте процес купання.

• Не використовуйте шантаж, щоб «затягнути» дитину у воду. Він повинен самостійно подолати страх і піти купатися за власним бажанням.

• Не порівнюйте малюка з іншими дітьми, так ви тільки погіршить ситуацію та негативно повлияете на його самооцінку.

Як навчити дитину не боятися води: 5 порад

© FamVeld/iStock

Ці поради допоможуть подолати страх води і навчать батьків, як потрібно правильно поводитися з дитиною.

1. Відволікайте малюка. Якщо дитина не хоче купатися у ванній, то відмовтеся від цієї процедури на 2-3 дні (може бути на 5-6). Таким чином малюк забуде про те, що його турбувало і зможе спокійно купатися.

2. «Сухе купання». Одягніть на дитину нарукавники, візьміть його улюблені іграшки і запропонуйте йому пограти в порожній ванні. Так малюк адаптується до плавальним аксесуарів і швидше звикне до процесу купання.

3. Купайтеся разом. Покажіть на своєму прикладі, що купатися не страшно. Плавайте разом з малюком і грайте з ним у воді. Так він буде почувати себе в безпеці і забуде про свій страх. Дітки, у яких є брати чи сестри рідше стикаються з такою проблемою.

4. Змініть інтонацію і поведінку. Прикиньтеся феєю і відведіть малюка купатися. За допомогою чарівного голосу запропонуйте дитині опинитися в підводному світі. Підійдіть разом до води і дозвольте дитині звикнути до обстановки. Не робіть різких рухів і не квапте дитину.

5. Не вчіть малюка плавати. Деякі мами і тата думають, що дитина відмовляється купатися тому що він не вміє плавати. Це не так, як ми згадували раніше, страх може виникнути із-за багатьох причин. Краще всього вчитися плавати у віці 6-7 років.

Тепер ви знаєте, як навчити дитину не боятися води і ваша відпустка проходитиме спокійно. Завдяки цим радам ви допоможете дитині впоратися з фобією і повноцінно відпочити на морі.

Читайте також Як утримувати будинок в чистоті з маленькими дітьми

Як навчити дитину правильно реагувати на оцінки в школі
© Pixabay/Pexels Наближається вересень, а це означає, що дітям належить робити домашнє завдання і писати контрольні. Це не подобається багатьом, але що робити якщо погані
Як навчити дитину спати всю ніч: 3-денний гід для молодих батьків
©LightFieldStudios/iStock Сон дитини може бути переривчастим і неспокійним, проте цю ситуацію легко виправити. Мета будь-якого з батьків – допомогти дитині побудувати
Вчасно до школи: як навчити дитину важливого розпорядку дня
©LightFieldStudios/Istock Щоб дитина не запізнювався на заняття, батьки повинні допомогти йому скласти шкільний графік. В іншому випадку ранкові збори в школу стануть
6 способів навчити дитину плавати у воді
@ Pixabay/Pexels Навіть якщо ви вмієте плавати лише по-собачому, є маса способів навчити вашої дитини плавати і відчувати себе впевнено на воді. Але для початку
Як навчити дитину говорити букву "Р": поради від логопеда
© Pixabay/Pexels Багатьох мам цікавить, як навчити дитину говорити букву «р», щоб виправити дефект. Поради і рекомендації логопеда допоможуть змінити порушення мовлення.
Як навчити дитину співпереживання
©Sasiistock/IStock Багато батьків зосереджені на тому, щоб навчити дитину читанню, письму, математиці й іншим навичкам, які допоможуть йому досягти успіху в майбутньому.