Чим відлякати собак: 10 страхів і фобій молодших друзів
01.03.2019 1 097 0 newsdaily.org.ua

Чим відлякати собак: 10 страхів і фобій молодших друзів

В закладки

Чим відлякати собак: 10 страхів і фобій молодших друзів

© WebSubstance/IStock

Собаки можуть страждати від ряду різних страхів і фобій. Ці фобії можуть мати безліч причин, у тому числі відсутність ранньої соціалізації, негативного досвіду або генетика. Страхи і фобії собаки можуть призвести до таких ознаками, як тремтіння, слинотеча, гавкіт, деструктивну поведінку і, в деяких випадках, агресія. Знаючи, ніж відлякати собак, ви зможете уникнути неадекватного поведінки улюбленця.

Редакція The Spruce Pets розповідає, які є страхи і фобії у собак.

Вміст матеріалу

1. Страх грому

Астрафобія —це страх грому, і це дуже поширена фобія у собак. Ступінь цього страху може розрізнятися у різних собак. У деяких може бути тільки слабкий страх перед громом. У цьому випадку собака може злегка тремтіти, або ви можете помітити сплющені вуха і опущений хвіст під час грози. У інших собак може бути більш виражена фобія, яка змушує їх ховатися, втрачати контроль над кишечником або сечовим міхуром.

Собаки також можуть відчувати грозу, яка лише повинна початися, перш ніж її помітять люди. Це причина, по якій багато власників собак повідомляють, що їх собаки проявляють ознаки страху кілька хвилин або довше, перш ніж шторм справді статися.

2. Страх перед феєрверком

Страх перед феєрверком — ще одна поширена фобія у собак. Подібно страху грози, гучні і непередбачувані звуки і світлові прояви феєрверків змушують багатьох собак тремтіти від страху. Для деяких собак, повільно притискаючи їх до звуку феєрверків, можна усунути фобію. В інших випадках вам може знадобитися використовувати методи управління. Собакам з важкої фобією феєрверків, можливо, доведеться лікувати анти-тривожним ліками або седативними засобами.

3. Страх самотності

Страх залишитися на самоті — це вид занепокоєння. Собаки, що страждають від неспокою поділу з господарем, як правило, виявляють деструктивне поведінка, як тільки вони покидають будинок. Інші симптоми включають надмірний гавкіт і нещасні випадки в будинку, коли тварина псує речі.

Зміна поведінки власника собаки може допомогти полегшити страхи собаки. Можна поступово привчати собаку до самотності. Тоді цей страх не з'явиться.

4. Страх перед ветеринаром

Собаки нерідко боятися йти до ветеринара. Перше знайомство собаки з ветеринаром зазвичай пов'язане з незнайомими запахами, їх стримують і дають щеплення. Не дивно, що собаки можуть легко боятися поїздки до ветеринара. Якщо немає інших фобій, цей страх часто може бути легко усунутий просто шляхом звикання.

5. Страх їзди в автомобілі

Багато собаки бояться кататися в машині. Страх, як правило, пов'язаний з відсутністю раннього контакту з машинами або негативним досвідом їзди на авто. Собака може боятися машин, якщо її на автомобілі відвозили до ветеринара. Можна подолати його, використовуючи ласощі і похвали.

Читайте також - У якому віці краще стерилизировать і каструвати котів

© hidako/IStock

6. Страх йти вгору і вниз по сходах

Господар собаки може не розуміти, що його собака боїться йти вгору і вниз по сходах, поки вона не застигне на місці. Ця фобія майже завжди пов'язана з відсутністю ранньої соціалізації. Собака повинна привчаться до сходів з раннього віку. Тоді не буде проблем.

7. Страх перед чоловіками

Так, собаки можуть боятися чоловіків. Хоча в деяких випадках цей страх може виникнути із-за того, що собака піддавалася насильству. Собаки, які бояться чоловіків, повинні повільно бути привчені до чоловікам не загрозливою манері. Майте на увазі, що налякана собака може гарчати або вкусити когось з-за цього страху.

8. Страх перед незнайомцями

Страх перед незнайомцями схожий на страх чоловіків. Однак у цьому випадку собака може боятися будь-якого, кого вона не знає. Це може бути важким завданням, тому що неможливо навчити вашу собаку приймати всіх нових людей. Але важливо, щоб ваша собака могла підходити до нових людей свого часу. Примус наляканою собаки до прийняття незнайомця може змусити її бути агресивною.

9. Страх перед дітьми

Собаки розвивають страх перед дітьми з кількох причин. Однією з них є відсутність раннього контакту з дітьми. Це не рідкість для людей, які заводять домашня тварина, перш ніж стати батьками. Собаки також можуть мати негативний досвід з дітьми. Хоча наміри дитини можуть бути хорошими, собака може інтерпретувати увертюри прихильності як загрозу.

10. Страх перед різними об'єктами

Багато собаки розвивають страх перед конкретними об'єктами — пилососом, святковими прикрасами, дитячою іграшкою. Дуже часто цей тип страху не має великого значення, так як багато об'єктів можуть бути просто видалені з поля зору. Проте в деяких випадках це може бути проблематично. Наприклад, якщо ваша собака відмовляється пройти повз статуї за межами вашого житлового будинку або якщо вона перетворюється в тремтячий клубочок вовни, коли вам потрібно пропилососити килим. В цьому випадку вам треба вводити ці предмети в життя собаки в позитивній, радісною манері.

Читайте також Чим годувати кошеня в 1 місяць: рекомендації для домашнього вихованця

Яку вибрати собаку в сім'ю: 15 найрозумніших порід
© nd3000/iStock Собаки – ідеальні тварини. Ви тільки подивіться на їхні волохаті мордочки і диски хвостики! Але іноді, собака в будинку – це як дитина, яка ніяк не
Як позбутися страху перед польотом
Як позбутися страху перед польотом
Як позбутися страху перед польотом
06.04.19 Поради про саморозвиток
©nicoletaionescu/iStock Напади під час польотів можуть бути дуже незручними. Тому варто шукати варіанти для боротьби зі своїм страхом,щоб перельоти проходили без проблем.
Кращий друг людини: вчені з'ясували, що собака не розумніші за інших тварин
©FotoimperiyA/iStock Згідно з новим дослідженням, собаки не такі розумні, як ви думаєте. Вчені виявили, що інтелект собак нічим не відрізняється від інтелекту кішок і
Як побороти в собі страх відкритої води
Страх відкритої води знайомий багатьом людям, але це ще не привід відмовлятися від плавання в природних водоймах. Відпочинок на річкових і морських пляжах куди більш
Дитячий страх. Як перестати боятися відвідування стоматолога
© keywordlister.com Тисячі людей по всьому світу стикаються з певними фобіями, які так або інакше впливають на їх життя. Хтось боїться замкнутого простору, хтось
Чому собаки більше люблять жінок, ніж чоловіків
©Pixabay Собаки можуть бути кращими друзями людини, але вони, безсумнівно, воліють жінок. Будь-який власник собаки підтвердить вам, що його вихованець дозволяє гладити