Як позбутися страху перед польотом
06.04.2019 775 0 newsdaily.org.ua

Як позбутися страху перед польотом

В закладки

Як позбутися страху перед польотом

©nicoletaionescu/iStock

Напади під час польотів можуть бути дуже незручними. Тому варто шукати варіанти для боротьби зі своїм страхом,щоб перельоти проходили без проблем. Редакція self поспілкувалася з трьома психологами, що мають досвід лікування людей, які бояться літати. Вони назвали деякі з кращих способів, як позбутися страху перед польотом.

Вміст матеріалу

Чому боязнь польотів відбувається?

За словами Мартіна Сейфа, доктора медичних наук, клінічного психолога і керівник Freedom to Fly, страх перед польотом може бути злиттям багатьох різних фобій. Сейф пояснює, що з-за боязні висоти, обмеженого простору, соціальних ситуацій або виходу з зони комфорту ви можете боятися літати.

В інших випадках люди відчувають страх перед польотом, тому що у них був поганий досвід на попередньому польоті, сказав Олександр Альварадо, доктор філософії, клінічний психолог, який спеціалізується на фобіях і тривозі і власник приватної практики Thriving Mind Psychology в Нью-Йорку. Є люди, які ніколи не літали раніше, тому вони не впевнені, чого очікувати від польоту. Складна механіка авіації не допомагає. Багато люди нервують, тому що не розуміють, як працюють літаки.

Панічні атаки є ще однією поширеною причиною занепокоєння про політ. Відповідно до Керівництва з діагностики і статистики психічних розладів; напади паніки характеризуються швидким настанням всепоглинаючого страху, а також, як мінімум, чотирма фізичними чи психологічними симптомами, такими як тремтіння, відчуття задухи, біль у грудях і страх смерті.

За даними Національного інституту психічного здоров'я (NIMH), якщо ви відчуваєте повторні напади паніки без явного спускового механізму, у вас може виникнути панічні розлади. Загальною характеристикою панічного розладу є інтенсивний страх перед повторним нападом паніки, особливо у ситуаціях, коли він був у минулому. Таким чином, якщо у вас раніше була панічна атака в продуктовому магазині або в тісному літаку, ви, швидше за все, будете відчувати виснажливе занепокоєння, коли будете перебувати там.

«Навіть якщо у вас немає нападу паніки під час польоту, ви можете провести весь політ, боячись його випробувати», — говорить Сейф. Це може призвести до того, що ви будете уникати польотів, навіть якщо теоретично ви хотіли б подорожувати.

© Anugrah Lohiya/iStock

Страх перед польотом може стати настільки серйозним, що він стає тривожним розладом

Також відомий як авиофобия, страх перед польотом вказаний як специфічна фобія. Це означає, що у вас є сильний страх перед об'єктом або ситуацією, яка непропорційна дійсному ризику, згідно Клініці Майо. Симптоми фобії польоту можуть включати в себе такі речі, як уникання польоту (або відчуття паніки, якщо вам абсолютно необхідно літати), сплеск занепокоєння, коли ви навіть думаєте про те, щоб сісти в літак, і фізичні реакції, такі як тремтіння.

Специфічні фобії є одними з найбільш поширених тривожних розладів, але тут є діапазон, коли мова йде про страх польоту. Ви можете боятися літати без фобії. Останнє включає в себе тривалі руйнівні для життя фізичні і психологічні реакції на авіаперельоти.

Ви можете спробувати зменшити свою тривогу перед польотами інформацією про літаки

Вивчення авіації може допомогти приборкати страх перед польотом для деяких людей. Оскільки страх перед польотом може бути викликаний відсутністю розуміння, може допомогти вивчення того, як працюють літаки.

«Якщо у когось виникає думка: «Я не можу літати, тому що це небезпечніше, ніж водіння, і я можу потерпіти крах», то знання про політ може допомогти їм виробити контр-думка, а саме: «Літаки насправді безпечніше, аніж їхати в автомобіль», — розповідає Габріель Ейвері-Пек, доктор філософії, психолог, спеціалізується на лікуванні тривожних розладів і розладів настрою, включаючи панічний розлад і специфічні фобії.

Знання авіації означає, що ви можете сказати собі, що удар, який ви чуєте, — це не літак, що розвалюється, а подовження шасі. Ви будете знати, що турбулентність — це, в основному, версія літака, який проїжджав через вибоїни, а не знак того, що політ йде вниз.
Самостійне вивчення авіації, швидше за все, допоможе з менш серйозним страхом польоту, а не з реальною фобією. Маючи це на увазі, якщо ви вирішите зробити це, важливо пам'ятати про те, як ви проводите авіаційні дослідження.

Зосередження на авіаційних катастрофах може тільки погіршити ваш страх перед польотом

Ейвері-Пек попереджає, що є тонка грань між вивченням авіації і навчанням настільки, що ви починаєте хвилюватися.

Одна з величезних причин того, що польоти сьогодні настільки безпечні, полягає в тому, що авіаційні експерти змінили льотне обладнання та протокол на основі минулих аварій. Якщо ви досліджуєте авіацію, ви можете натрапити на безліч графічної інформації про те, як відбувалися певні авіакатастрофи. В залежності від того, як працює ваш розум, ці деталі можуть ще більше посилити ваш страх.

За словами Ейвері-Пеки, авіаційні дослідження можуть стати «безпечним поводженням» для людей, які бояться літати. Це означає, що ви це робите, бо відчуваєте, що захистіть себе, а насправді не будете. Це в основному схоже на розумовий милицю. У цей момент ви більше не вивчаєте авіацію, щоб переглянути свої колишні уявлення про політ. Замість цього ви можете підкріпити ідею про те, що читання всього, що ви можете про літаки, — це єдиний спосіб убезпечити себе під час польоту, що в кінцевому підсумку не є конструктивним.

© vicnt/iStock

Когнітивно-поведінкова терапія — найпоширеніший терапевтичний підхід

За словами Ейвері-Пеки, завдяки КПТ люди вчаться переосмислювати свої думки і кидати виклик своїм переконанням відносно своїх страхів. Ця методика може бути особливо корисна для страху перед польотом. Вона включає в себе піддає сумніву яку-небудь ситуацію, яка посилює страх, а потім навчає вам здорового поводження з цими почуттями. Спеціаліст використовує віртуальну реальність (VR), щоб допомогти досягти цього з тими, хто боїться літати.

Деякі практики можуть навіть спробувати персоналізувати ваш досвід віртуальної реальності, використовуючи відзнятий матеріал з конкретного аеропорту, з якого ви летите, каже Альварадо, пояснюючи, що його практика робить це, коли це можливо.

При використанні віртуальної реальності терапевт може попросити вас відтворити фізичне відчуття неспокою, виконуючи стрибки, щоб збільшити частоту серцевих скорочень або гіпервентиляцію, щоб ви дихали ненормально. Ваш терапевт також може озброїти вас такими методами, як глибоке дихання, щоб навчитися заспокоювати фізіологічні сигнали, які сприяють вашого неспокою.

«Мета полягає в тому, щоб звикнути до вашої тривозі», — говорить Ейвері-Пек. «Ми ненавмисно продовжуємо турбуватися, інтерпретуючи наші фізіологічні симптоми як небезпечні. Ваше тіло може дізнатися, що то страшно, але також може відучитися від того, що це страшно».

Якщо ваша льотна тривога дійсно впливає на ваше життя, важливо пройти психологічну оцінку. Тільки тоді ви зможете подолати свій страх перед польотом.

Суперсила: 3 види страху і способи боротьби з ними
© RobertBreitpaul/iStock У якийсь момент нашого життя ми всі відчули страх. З еволюційної точки зору страх — це вбудований механізм, високоефективна система попередження,
Чим відлякати собак: 10 страхів і фобій молодших друзів
© WebSubstance/IStock Собаки можуть страждати від ряду різних страхів і фобій. Ці фобії можуть мати безліч причин, у тому числі відсутність ранньої соціалізації,
Що робити, якщо наздогнала тривога і зайві переживання перед відпусткою
© Porapak Apichodilok/Pexels Для більшості людей відпустка — це можливість розслабитися, провести час зі своїми близькими і подивитися визначні пам'ятки. Але не для всіх.
Як побороти в собі страх відкритої води
Страх відкритої води знайомий багатьом людям, але це ще не привід відмовлятися від плавання в природних водоймах. Відпочинок на річкових і морських пляжах куди більш
7 технік, які допоможуть позбутися тривоги
7 технік, які допоможуть позбутися тривоги
7 технік, які допоможуть позбутися тривоги
22.06.19 Поради про саморозвиток
©bruce mars/Pexels Кожен з нас хоч раз у житті відчував почуття тривоги, але є ті, хто бореться з цим кожен день, відчуваючи тривогу без приводу, навіть тоді, коли
Полетіли: 5 правил зберегти здоров'я під час перельоту
© ZinaidaSopina/iStock Життя часто змушує нас перервати звичну рутину на якийсь час. Приміром, на роботі вашу рутину може перервати шеф, який попросить полетіти в чергове