10 ознак ранньої менопаузи
03.06.2019 619 0 newsdaily.org.ua

10 ознак ранньої менопаузи

В закладки

10 ознак ранньої менопаузи

© ohurtsov/Pixabay

Навіть якщо у вас ще немає симптомів менопаузи, ці фактори допоможуть визначити схильні ви до її ранньому настанню.

Зверніть увагу на ці 10 ознак.

© ohurtsov/Pixabay

1. У вас була операція на матці чи яєчниках

Навіть видалення одного яєчника може призвести до зниження загального обсягу виробництва гормонів естрогену і прогестерону. Також видалення матки впливає на початок менопаузи.

2. У вашої мами менопауза почалася рано

Середній вік менопаузи складає 51 рік, але для деяких жінок – це може бути 41 і навіть молодше. Існують деякі генетичні або успадковані фактори ризику. Якщо у вашої матері була рання менопауза, то ви в 6 разів більше схильні до її ранньому настанню.

© Pixabay/Pexels

3. У вас дуже низький вага

Коли справа доходить до ранньої менопаузи, то низька вага є великим фактором ризику, ніж ожиріння. Бути худою, внаслідок поганого харчування або розлади харчової поведінки, означає, що у вас маленький відсоток жиру. Отже, менше естрогену, що і призводить до менопаузи.

4. Ви палите або живете з кимось, хто це робить

Якщо ви курець, то й так знаєте, що це не дуже добре для здоров'я. Куріння може привести жінку до переходу на менопаузу на два роки раніше, ніж очікувалося. Також жінки, які піддаються впливу токсинів пасивного куріння на регулярній основі будинку або на роботі, мають схильність до ранньої менопаузи.

© Megan Forbes/Pexels

5. Вас лікували від раку

Ракові процедури, такі як хіміотерапія та тазова радіація, часто ушкоджують тканину яєчників, приводячи до передчасної недостатності яєчників і, таким чином, викликаючи менопаузу.

6. У вас проблеми з вагітністю

Якщо у вас проблеми з зачаттям дитини, то це означає, що у ваших яєчників залишилося менше фолікулів, і тому важко завагітніти. Також це призводить до настання ранньої менопаузи.

© Yulia Sk/Pexels

7. У вас аутоімунне захворювання

Жінки, у яких є такі проблеми, як ревматоїдний артрит, тиреоїдит(запальний процес в житовидной залозі) або хвороба Аддісона(ендокринне захворювання), схильні пошкодження яйцеклітин. Деякі типи аутоімунних захворювань продукують антитіла, які можуть помилково атакувати тканина яєчників, що призводить до ранньої менопаузи.

8. У вас хромосомне порушення

Яєчники жінок з синдромом Тернера (хромосомне порушення) не функціонують добре і часто не продукують гормони, необхідні для початку статевого дозрівання. Але ви можете бути просто носієм цього стану хромосомного і це теж впливає на функціонування яєчників, що, в результаті, призводить до настання менопаузи.

© geralt/Pixabay

9. У вас епілепсія

У деяких жінок з епілепсією може з'явитися менопауза на кілька років раніше. Поки, причини невідомі.

10. Ви часто перебуваєте в стресовому стані

У той час як стрес сам по собі не викликає ранню менопаузу, він може вплинути на її наступ. Екстремальний психологічний стрес може привести до порушення функцій яєчників.

© Pedro Figueras/Pexels
7 фактів менструального циклу, які проллють світло на стан вашого здоров'я
© Dr. Victoria J Mondloch/Flickr Доктор медичних наук Лорен Штрайхер вважає, що менструальний цикл може багато розповісти про здоров'я жінки. Скільки вам було років, коли
Вчені виявили, що деякі представники дикої природи також переживають "менопаузу"
© theanimalw.com Вчені виявили, що білухи і нарвали переживають менопаузу «як люди». Вони перетинають межу, яка украй рідко зустрічається в тваринному світі, і допомагає
Топ-10 трав, які допомагають боротися з менопаузою
© gefrorene_wand/Pixabay Менопауза – етап у житті жінки, коли у неї припиняється овуляція і місячні. Деякі симптоми менопаузи можуть з'явитися набагато раніше покладеного
Встигнути до: 7 симптомів менопаузи, про які важливо знати заздалегідь
© yacobchuk/iStock Багато жінок після 40 років починають турбуватися про таке явище, як менопауза. Клімаксом або менструацією називається зупинка менструального циклу за
Як зрозуміти, чи можна вам вживати соєві продукти
©Pixabay Коли дослідження women's Health Initiative з'ясували, що жінки, які під час менопаузи приймають замісну гормональну терапію, мають підвищені ризики виникнення
Чому у жінок підвищується і знижується рівень тестостерону та естрогену
Рівень тестостерону у жінки природним чином змінюється протягом всього її життя, менструального циклу і навіть в різний час дня. Жінка з низьким рівнем тестостерону має