7 фактів менструального циклу, які проллють світло на стан вашого здоров'я
16.04.2019 661 0 newsdaily.org.ua

7 фактів менструального циклу, які проллють світло на стан вашого здоров'я

В закладки

7 фактів менструального циклу, які проллють світло на стан вашого здоров'я

© Dr. Victoria J Mondloch/Flickr

Доктор медичних наук Лорен Штрайхер вважає, що менструальний цикл може багато розповісти про здоров'я жінки. Скільки вам було років, коли почалися кровотечі? Якщо вам було менше 12 років – це тривожний знак.

Було проведено чимало досліджень, які говорять про те, що початок менструального циклу в настільки юному віці є ознакою деяких недуг в майбутньому. Але якщо ви будете знати про них, вам буде простіше з ними боротися. Про які ж хвороби йде мова?

© Dr. Victoria J Mondloch/Flickr

Рак молочної залози

Менструальний цикл призводить до значних гормональних змін в організмі, особливо естрогенів, які впливають не тільки на жіночі органи, але і на весь організм жінки (у тому числі – й на груди). Жінки, чиї місячні почалися у віці до 12 років, мали на 50% більший ризик розвитку раку молочної залози, ніж ті, чиї місячні почалися в 16 років. Дослідники вважають, що раннє статеве дозрівання пов'язане з надлишком естрогенів, що негативно впливає на людський організм і також може збільшити ризик розвитку цього виду раку.

Передчасна менопауза

Дослідження, опубліковане в журналі Human Reproduction в 2017 році, показало, що у жінок з ранніми місячними (в 11 років або навіть раніше) більш високий ризик розвитку передчасної менопаузи (до 40 років) і ранньої менопаузи (40-44) порівняно з тими, чиї місячні почалися в 12 і 13 років. Ризик розвитку передчасної менопаузи ще вище у жінок, які не мають дітей.

© Hoàng Lan/Flickr

Хвороба серця

Згідно з нещодавно опублікованим дослідженням, жінки, у яких місячні почалися в ранньому віці, на 10 відсотків частіше страждають від захворювань серця, ніж ті, чиї місячні почалися в 13 і більш пізньому віці. Вчені все ще намагаються пояснити, яким чином це пов'язано між собою. Це може бути викликано проблемою дитячого ожиріння, особливо, якщо людина і в дорослому віці страждає від зайвої ваги. Ожиріння є однією з поширених причин хвороб серця.

Крім того, рання менопауза також пов'язана з ризиком розвитку захворювань серця та інсульту.

Читайте також: 7 кроків, які допоможуть збільшити рівень тестостерону у жінок

Остеопороз

У жінок з ранньою менструацією – слабкі кістки? Це не завжди так. У деяких жінок з часом підвищується рівень естрогенів, які створюють бар'єр і заважають розвитку остеопорозу. Але якщо рання менструація призводить до ранньої менопаузи – підвищується ризик розвитку остеопорозу. Для профілактики захворювання виконуйте силові вправи, включіть в раціон продукти, багаті кальцієм і вітаміном D.

© Maks Manuals/Flickr

Рак яєчників

На основі 27 досліджень вчені виявили, що у жінок, чиї місячні почалися в ранньому віці, був вище ризик розвитку раку яєчників, ніж у тих, чиї місячні почалися в більш пізньому віці. Але найгірше те, що рак яєчників призводить до летального результату на 51% частіше, якщо менструальний цикл почався в віці до 12 років.

Діабет

Згідно думку вчених, жінки з ранньої менструацією мають високий ризик розвитку діабету другого типу. Проблема пов'язана не з тим, що вони почалися рано, а з-за високого рівня жирових відкладень, які, власне, і могли привести до появи місячних в такому ранньому періоді. Жир навколо органів черевної порожнини (на відміну від підшкірного) найбільш шкідливий для здоров'я і рівня гормонів.

© stevepb/Pixabay

Безпліддя

Передчасна менопауза може вплинути на здоров'я жінки. Дослідження, чиї результати опубліковані в журналі Fertility and Sterility, показують, що жінки, у яких місячні почалися рано, стикаються з високим ризиком розвитку безпліддя. Це пов'язано з тим, що у них низький запас функціонують яєчників – фолікулів, які необхідні для запліднення. Якщо ви турбуєтеся про їх кількості, зверніться до свого лікаря, щоб дізнатися більше про своєму запасі фолікул.

Читайте також: 6 корисних правил для гормонального балансу в життя

5 причин, чому менструальний цикл став нерегулярним
©Ru_Foto/iStock Порушення регулярності менструального циклу, як правило, вганяє жінок в паніку. Але чи варто хвилюватися? На це питання експерти відповідають, що
Причини зміщення циклу на відпочинок і способи рішення
©RossHelen/IStock Збій менструального циклу не рідко відбувається у жінок під час подорожі. Особливо, якщо ви вперше летите в екзотичні країни, різко змінюючи клімат,
Як менструальний цикл впливає на тіло: гід по 4 стадіями місяця
© AaronAmat/IStock Менструальний цикл впливає на організм не тільки перед початком місячних і в самому процесі кровотечі. Є безліч змін протягом всього місяця, про що
Як менструальний цикл здатен вплинути на відчуття запаху
©Deagreez/Istock Ви коли-небудь помічали, що ваш нюх має властивість мінятися протягом місяця? Наприклад, сьогодні вам подобається певний аромат, а через тиждень ви
5 додатків, які допомагають відстежувати менструальний цикл
© Ridofranz/IStock Іноді ваш менструальний цикл нагадує надточні годинник, але так відбувається далеко не завжди. Тому дуже важливо пильно відслідковувати його. Допомогти
Встигнути до: 7 симптомів менопаузи, про які важливо знати заздалегідь
© yacobchuk/iStock Багато жінок після 40 років починають турбуватися про таке явище, як менопауза. Клімаксом або менструацією називається зупинка менструального циклу за