Як менструальний цикл впливає на тіло: гід по 4 стадіями місяця
01.06.2019 806 0 newsdaily.org.ua

Як менструальний цикл впливає на тіло: гід по 4 стадіями місяця

В закладки

Як менструальний цикл впливає на тіло: гід по 4 стадіями місяця

© AaronAmat/IStock

Менструальний цикл впливає на організм не тільки перед початком місячних і в самому процесі кровотечі. Є безліч змін протягом всього місяця, про що деякі і не підозрюють. Подібно місячним циклом, менструацію можна розбити на фази. І кожна з них впливає на ваше тіло по-різному. Якщо ви не знаєте, які чотири стадії менструального циклу і як вони впливають на самопочуття в різні моменти вашого циклу, зараз у вас буде можливість поповнити свої знання. Elitedaily розповіли про те, як менструальний цикл впливає на тіло протягом усього місяця.

Вміст матеріалу

Як менструальний цикл впливає на тіло

Чотири фази менструального циклу діють у відповідності з вашими гормонами, зокрема: естрогеном, прогестероном і тестостероном. Дивно, ці гормони не просто змінюються по фазах. Вони можуть змінюватися щодня і впливати на те, як ви себе відчуваєте. Іншими словами, ви, ймовірно, ніколи не будете відчувати себе однаково емоційно або фізично два дні поспіль. Ключ до розуміння циклу – розуміння своїх гормонів і їх стрибків. Розуміючи це, ви зможете взяти на себе відповідальність за ці зміни».

Які чотири фази менструального циклу? І як вони співвідносяться з тим, як ви себе відчуваєте в той чи інший день місяця?

4 основні фази циклу

Місячні

© ViDi Studio/iStock

Зазвичай вважається, що цикл починається, коли починається кровотеча, але, за словами доктора медичних наук, кровотеча – сигнал початку чотирьох менструальних фаз.

Перший день циклу – це перший день періоду, коли рівні всіх основних жіночих гормонів знижуються. Рівень естрогену і тестостерону повільно починає підвищуватися, особливо до третього дня циклу. Протягом менструального циклу жінка відчуває себе особливо слабкою і втомленою.

Але мало хто знає, що з-за низького рівня гормонів наше тіло більш вразливим до різних вірусів, включаючи застуду. Більш того, цикл може позначитися на стані вашої шкіри. Низький рівень естрогену може призвести до зменшення вироблення колагену, еластину і гіалуронової кислоти (речовини, що додає шкірі сяйво).

Фолікулярна фаза

© nd3000/iStock

По мірі скорочення місячних ви помічаєте виділення на нижньому білизна/туалетному папері. Замість крові з'являється цервікальна слиз. Коли це відбувається, починається фолікулярна фаза. Під час неї підвищується рівень гормону естрогену і фолікулостимулюючого гормону (ФСГ). Фолікулярна фаза починається приблизно на восьмий день 28-денного менструального циклу і триває приблизно 15 днів.

За словами експерта, зростання естрогену і тестостерону триває і перетікає у наступну фазу – овуляцію, створюється так звана «тиждень Венери».

Динамічний дует гормонів естрогену і тестостерону посилює романтичний і позитивне мислення. Ви також відчуваєте впевненість у собі і збудження. У цей період збільшується виробництво дофаміну і ендорфінів. Вони впливають на енергію і настрій жінки. Простими словами, фолікулярна фаза – найсприятливіша для вас і вашого партнера. Ви прекрасно себе почуваєте, маєте бажання і потяг до партнера.

Овуляція

© Le hoang Loc/Flickr

Під час овуляції естроген і вітаміни знаходяться на самому високому рівні. За словами Ніколь Жардім, сертифікованого тренера по гормонального здоров'ю жінок, саме тоді яйцеклітина виходить з фолікула і «притискається» до яєчниках. Життя її триває від 12 до 24 годин, у цей період часу вона готова до повноцінного запліднення. Вам може здатися, що ви виглядаєте краще і відчуваєте себе більш впевнено. Потягу до партнера буде неймовірно сильним.

Лютеїнова фаза/ПМС

© Srisakorn/iStock

Лютеїнова фаза нагадує катання на американських гірках. До початку цієї фази ваші гормони все ще на високому рівні. Але приблизно через два або три дні естрогену і тестостерону різко падають. Ваше тіло починає масово виробляти прогестерон, також відомий як гормон спокою. Він може змусити ваше тіло відчувати себе млявим. Ви помічаєте зміну настрою, апетиту (тягу до їжі), які плавно перетікають в інші симптоми ПМС.

Як менструальний цикл здатен вплинути на відчуття запаху
©Deagreez/Istock Ви коли-небудь помічали, що ваш нюх має властивість мінятися протягом місяця? Наприклад, сьогодні вам подобається певний аромат, а через тиждень ви
Причини зміщення циклу на відпочинок і способи рішення
©RossHelen/IStock Збій менструального циклу не рідко відбувається у жінок під час подорожі. Особливо, якщо ви вперше летите в екзотичні країни, різко змінюючи клімат,
5 додатків, які допомагають відстежувати менструальний цикл
© Ridofranz/IStock Іноді ваш менструальний цикл нагадує надточні годинник, але так відбувається далеко не завжди. Тому дуже важливо пильно відслідковувати його. Допомогти
5 причин, чому менструальний цикл став нерегулярним
©Ru_Foto/iStock Порушення регулярності менструального циклу, як правило, вганяє жінок в паніку. Але чи варто хвилюватися? На це питання експерти відповідають, що
7 фактів менструального циклу, які проллють світло на стан вашого здоров'я
© Dr. Victoria J Mondloch/Flickr Доктор медичних наук Лорен Штрайхер вважає, що менструальний цикл може багато розповісти про здоров'я жінки. Скільки вам було років, коли
Йога для зачаття: 14 асан, які допоможуть під час планування дитини
© g-stockstudio/iStock Існує багато методів, які допомагають завагітніти і один з них – це йога для зачаття. Якщо ви плануєте завести дитину, то зверніть свою увагу на