Чому у жінок підвищується і знижується рівень тестостерону та естрогену
26.04.2019 461 0 newsdaily.org.ua

Чому у жінок підвищується і знижується рівень тестостерону та естрогену

В закладки

Чому у жінок підвищується і знижується рівень тестостерону та естрогену

Рівень тестостерону у жінки природним чином змінюється протягом всього її життя, менструального циклу і навіть в різний час дня. Жінка з низьким рівнем тестостерону має проблеми з тим, щоб виробляти нові клітини крові, а також підтримувати статевий потяг. Тестостерон належить до класу чоловічих гормонів, званих андрогенами. Яєчники виробляють як тестостерон, так і естроген. Останній також виробляється і жировою тканиною організму. Ці статеві гормони беруть участь у рості, підтримці і відновлення репродуктивних тканин. Але це не все. Вони також впливають на інші галузі організму і кісткову масу. Ми вирішили розповісти про те, чому у жінок може підвищуватися або знижуватися рівень естрогену і тестостерону.

Вміст матеріалу

Що таке гормони?

Гормон – це хімічна речовина. Воно виділяється однією тканиною і переміщується через біологічні рідини, щоб впливати на іншу тканину у тілі. По суті, гормони є «хімічними посланцями». Багато гормони, особливо ті, які впливають на ріст і поведінку, важливі як для чоловіків, так і для жінок.

Кількість і рівень змінюється щодня. Статеві гормони естроген і тестостерон, виділяються короткими імпульсами. Вони варіюються від години до години і навіть від хвилини до хвилини. Виділення гормонів змінюється між вночі і вдень і від однієї стадії менструального циклу до іншої.

Що таке естроген

©Wavebreakmedia/IStock

Естроген – це цілий клас споріднених гормонів, який включає в себе естріол, естрадіол і естрон. Естріол складається з плаценти. Проводиться під час вагітності. Естрадіол – основний статевий гормон у жінок, які знаходяться в дітородному віці. Він формується з країн фолікулів яєчника. Естрадіол відповідає за жіночі характеристики і сексуальне функціонування. Крім того, естрадіол важливий для здоров'я кісток.

Естрон широко поширений по всьому організму. Це основний естроген, присутній після менопаузи. Що стосується норми, то вона своя для естріолу, естрадіолу та естрону. Також рівень норми різниться, залежно від періодів менструації, овуляції та віку. Краще всього звернутися до лікаря, щоб він призначив вам становить тест, де ви зможете перевірити свою кількість гормонів.

Чому знижується рівень естрогену у жінок

Всі гормони мають властивість падати або навпаки переважати в організмі. Є багато причин, чому падає рівень естрогену, у тому числі:

 • гіпогонадизм
 • гипопитуитаризм
 • невиношування вагітності
 • перименопауза і менопауза
 • синдром полікістозних яєчників
 • нервова анорексія
 • екстремальні вправи або тренування
 • наркотики, які блокують естроген
 • післяпологове стан
 • годування грудьми
 • розлад харчової поведінки

Жінки з низьким вмістом жиру часто не виробляють достатньої кількості статевих гормонів. Це може бути проблемою для спортсменок-гімнасток і моделей.

Чому підвищується рівень естрогену у жінок

© pixabay.com

У період статевого дозрівання рівень естрогену підвищується. Це тому, що гормон стимулює зміни в організмі молодої дівчини. Наприклад, він відіграє роль у розвитку грудей, більш зрілої зігнутої постаті, повних стегон, волосся на лобку і пахвах. Крім того, високий рівень естрогену спостерігається у жінок з надмірною вагою.

Рівень естрогену підвищується під час здорової вагітності. Також підвищення може спостерігатися при пухлинах яєчників, яєчок або надниркових залоз. Деякі препарати, такі як стероїди, ампіцилін, естрогенвмісні препарати, фенотіазини і тетрацикліни, можуть підвищувати рівень естрогену.

Що таке тестостерон

Тестостерон – це чоловічий статевий гормон, або андроген, який виробляється в яєчниках жінки в невеликих кількостях. У поєднанні з естрогеном, жіночим статевим гормоном, тестостерон допомагає в рості, підтримці і відновленні жіночих репродуктивних тканин, кісткової маси і поведінки людини. Рівень тестостерону впливає на:

 • фертильність
 • сексуальний потяг
 • виробництво червоних кров'яних клітин
 • м'язову масу і розподіл жиру

У той час як чоловіки мають більше тестостерону, ніж жінки, жіночі наднирники і яєчники виробляють невелику кількість цього гормону.

Чому знижується рівень тестостерону у жінок

© monthlygift.com

Низький рівень тестостерону може викликати у жінок один або кілька таких симптомів:

 • повільність
 • м'язова слабкість
 • втома
 • порушення сну
 • зниження статевого потягу
 • зниження сексуального задоволення
 • збільшення ваги
 • проблеми народжуваності
 • нерегулярні менструальні цикли
 • сухість піхви
 • втрата щільності кістки

Важливо відзначити, що дослідження в цій області все ще обмежені. Оскільки симптоми, пов'язані з низьким рівнем тестостерону, зустрічаються дуже часто, лікар буде шукати ознаки інших проблем або станів, перш ніж ставити діагноз. Лікар може перевірити вас на депресію, тривожність, хронічний стрес, захворювання щитовидної залози, перехід до менопаузи.

Двома основними причинами низького рівня тестостерону є: зниження рівня гормону як нормальний результат менопаузи і старіння; проблеми з яєчниками або гіпофізом або залозами. Тестостерон зменшується природним чином з віком жінки. Рівні інших гормонів, таких як естрогени, також знижуються з часом. Приблизно в той час, коли починається менопауза, у жінки може бути менше тестостерону, тому що яєчники виробляють менше гормонів. Крім того, ліки, які борються з побічними ефектами менопаузи, можуть знизити рівень тестостерону.

© Pixabay/Pexels

Деякі результати вказують на те, що замісна терапія тестостероном може поліпшити сексуальну функцію у деяких жінок у перименопаузі та постменопаузі. Заміна тестостерону не рекомендується для жінок з раком молочної залози або матки. Це також може збільшити ймовірність серцево-судинних захворювань або захворювань печінки. Таким чином, експерти обережні щодо рекомендацій.

Лікар може призначити деякі препарати-замінники естрогену, які містять тестостерон. Також може прописати ін'єкції тестостерону або пелет. Очікуючи, що ці процедури будуть мати такий же ефект для жінок, і для чоловіків: підвищення рівня енергії, зниження втоми і збільшення статевого потягу.

Чому підвищується рівень тестостерону у жінок

Якщо тіло виробляє занадто багато тестостерону, у вас можуть бути нерегулярними або відсутні менструальні періоди. У вас також може бути більше волосся на тілі, ніж у звичайної жінки. Інші можливі симптоми включають прищі, збільшений клітор, збільшення м'язової маси і поглиблення голосу. Високий рівень тестостерону також може привести до безпліддя і зазвичай спостерігається при синдромі полікістозних яєчників. У більш серйозних випадках дисбалансу тестостерону у жінок високий рівень може викликати ожиріння.

Якщо ви помітили будь-якої з перерахованих вище симптомів, вам слід поговорити з лікарем. Ваш лікар проведе медичне обстеження на основі симптомів, щоб визначити, чи потрібні додаткові аналізи. Під час обстеження лікар буде шукати такі симптоми: волосся на обличчі, прищі, зайве волосся на тілі. Якщо ваші симптоми здаються ненормальними, лікар запропонує тест на тестостерон для вимірювання рівня гормонів в крові.

Різні захворювання або гормональні порушення можуть викликати гормональні зміни у жінок. Найбільш поширеними причинами високого рівня тестостерону у жінок є:

 • гірсутизм – це гормональний стан у жінок, яке викликає зростання небажаних волосся, особливо на спині, обличчі і грудях;
 • синдром полікістозних яєчників – викликаний надлишком гормонів андрогенів у жінок, можуть бути нерегулярними або тривалі місячні, небажаний ріст волосся на тілі і збільшені яєчники;
 • вроджена гіперплазія надниркових залоз – захворювання, яке безпосередньо впливає на наднирники і вироблення гормонів в організмі.

Лікування високого рівня тестостерону залежить від причини. Зазвичай включає в себе ліки або зміни способу життя. Препарати, які використовуються для лікування високого рівня тестостерону, включають в себе: глюкокортикостероїди, метформін, оральні контрацептиви, спіронолактон. У будь-якому випадку, лікування повинен призначати лікар, після поставленого діагнозу.

Як перевірити рівень гормонів

© SARINYAPINNGAM/IStock

Лікар може провести медичний огляд та оцінити стан вашого здоров'я і симптоми, щоб визначити, чи необхідні додаткові лабораторні аналізи для перевірки рівня гормонів. Ці тести можуть бути важливі, якщо у вас є проблеми зі здоров'ям, особливо, з жіночим. Наприклад, якщо у вас припинилися менструації з-за надмірної спортивного тренування або нервової анорексії, вам обов'язково треба про це повідомити. Якщо тести показують ненормальний рівень гормонів, ваш лікар може призначити ефективне лікування.

Як менструальний цикл впливає на тіло: гід по 4 стадіями місяця
© AaronAmat/IStock Менструальний цикл впливає на організм не тільки перед початком місячних і в самому процесі кровотечі. Є безліч змін протягом всього місяця, про що
 Поганий сон у чоловіків може стати причиною падіння рівня тестостерону, дослідження
© LightFieldStudios/iStock Між недосипом і зниженим рівнем тестостерону є зв'язок. До такого висновку прийшли дослідники з Університету Майамі (США). Вчені з'ясували, що
10 продуктів, які погіршують сексуальний потяг
© Anjali Verma/Flickr Сексуальний потяг людини визначається співвідношенням тестостерону та естрогену в організмі. Якщо ви хочете збільшити свій сексуальний драйв, то
Вчені з'ясували, чому жінки частіше страждають від мігрені
© AntonioGuillem/IStock Довгі роки медики не могли зрозуміти, чому жінки — особливо у репродуктивному віці — в три рази частіше за чоловіків страждають від мігрені, але
Як менструальний цикл здатен вплинути на відчуття запаху
©Deagreez/Istock Ви коли-небудь помічали, що ваш нюх має властивість мінятися протягом місяця? Наприклад, сьогодні вам подобається певний аромат, а через тиждень ви
Як підвищити рівень тестостерону: 7 перевірених способів для чоловіків
© NeuPaddy/Pixabay Тестостерон — найважливіший гормон для будь-якого чоловіка, а особливо бодібілдера. 7 перевірених способів для чоловіків, як підвищити рівень