Як анестезія впливає на наш мозок і тіло
12.05.2019 546 0 newsdaily.org.ua

Як анестезія впливає на наш мозок і тіло

В закладки

Як анестезія впливає на наш мозок і тіло

© Engin_Akyurt/Pixabay

Мільйони людей щорічно лягають на операційний стіл і відчувають на собі дію анестезії. Перші ліки, які вводять людей в несвідомий стан під час хірургічних втручань, лікарі почали відчувати ще в 1846 році. Сьогодні це зовсім інший клас препаратів, але принцип їх дії такий же: зменшити або зовсім припинити чутливість тіла до болю.

10 цікавих фактів про анестезії:

  1. Якщо вас вщипнути під час сну, то ви прокинетеся. Якщо зробити те ж, коли ви перебуваєте під наркозом, ви нічого не відчуєте. Тому анестезія — це зовсім не сон.
  2. Під час звичайного сну ви можете прокинутися від того, що хтось покличе вас по імені, або від дзвінка будильника. Під час анестезії ніякий шум не виведе вас з несвідомого стану.
  3. Після анестезії ви не відчуваєте, що минув якийсь час. Навіть після 10-годинної операції вам здасться, що ви «відключилися» всього на мить.
  4. Стан під наркозом ближче до коми, ніж до сну. Вперше провели операцію під анестезією в 1846 році. Пацієнта ввели в наркоз за допомогою ефіру. Сучасні медики використовують комбінацію таких препаратів, як пропофол і фентаніл, які блокують передачу сигналів у нервових волокнах, бо ви не відчуваєте біль і не пам'ятаєте саму операцію.
  5. Під час деяких операцій анестезіологи також вводять м'язові релаксанти, щоб м'язи пацієнта були максимально розслабленими. Для інших операцій такі препарати не потрібні. При цьому дія одних видів анестезії грунтується на придушенні збуджуючих нейронів, а інших — посилення гальмівних нейронів.
  6. Придушення збуджуючих нейронів, які передають інформацію мозку про болі, допомагає тимчасово відключити їх роботу. А ось стимуляція гальмівних нейронів ускладнює передачу сигналів про біль. Коли нейрони не працюють, мозок не розуміє, що ваше тіло зараз розрізають.
  7. Зрозуміти, що людина дійсно перебуває в несвідомому стані і не відчуває болю, медикам допомагають такі показники, як пульс і кров'яний тиск.
  8. Без загальної анестезії більшість операцій провести було б неможливо, оскільки вони дуже травматичні.
  9. Хірургія вийшла на новий рівень тільки завдяки появі анестезії. Ви ж пам'ятаєте, як раніше оперували людей? Дерев'яний брусок зуби, палять на поранену ногу і все... Для тих, у кого були проблеми з серцем, така операція зазвичай закінчувалася летальним результатом через больового шоку.
  10. Після закінчення операції пацієнт перестає отримувати анестезію і незабаром самостійно приходить до тями. Однак побічні ефекти наркозу відчуваються ще якийсь час.

Читайте також 8 моментів, які важливо знати про епідуральної анестезії

8 моментів, які важливо знати про епідуральної анестезії
Жодна інша процедура під час дітородіння не викликає таку бурю обговорень на «мамских» форумах, як епідуральна анестезія. Так, рятівний укол у спину практично прибирає
10 важливих питань стоматолога, які боявся поставити кожен з нас
Portrait of a smiling doctor in front of his team Практично кожна друга людина відчуває страх сидячи в черзі біля кабінету стоматолога. Цей страх народжується в нас з
Чому вивчення мов допомагає зберегти мозок молодим
©SanneBerg/IStock Нещодавні дослідження встановили зв'язок між вивченням іноземних мов та поліпшенням роботи мозку. Dailymail розповідає детальніше про те, який вплив
Кесарів розтин: як підготуватися, пройти і відновитися після особливих пологів
Кесарів розтин — хірургічні пологи, які не завжди можна запобігти. Іноді ця процедура буквально рятує життя як матері, так і дитини. Далі ви дізнаєтеся все про цю
Як правильно вибрати і приймати антидепресанти: всі за і проти
Більшість випадків депресії та інших психологічних станів відмінно піддаються лікуванню. Останнє включає поєднання фармакотерапії та психотерапії. При цьому основна
Чому сидячий спосіб життя негативно впливає на здоров'я вашого мозку
© Burst/Pexels Всім відомо, що сидячий спосіб життя не зовсім добре позначається на здоров'ї, але не багато хто здогадуються про негативний вплив на роботу мозку. The