Дев'ять прийомів спілкування з молодими батьками, які потрібно знати всім
21.06.2019 602 0 newsdaily.org.ua

Дев'ять прийомів спілкування з молодими батьками, які потрібно знати всім

В закладки

Дев'ять прийомів спілкування з молодими батьками, які потрібно знати всім

© boggy22/IStock

Молоді люди, які нещодавно стали батьками, зазвичай радо діляться цією новиною в соцмережах. Для них цей перший досвід можна порівняти хіба що з виходом у відкритий космос без страховки — настільки він новий і незвичайний. При цьому на пару з привітаннями у бувалих батьків і матерів також народжуються коментарі в стилі «Ласкаво просимо в пекло» або «Так що ви, взагалі, про це знаєте? Зараз я вам все поясню...» І це не кращий спосіб підтримати своїх друзів.

Ресурс НЕН опублікував 9 порад, які допоможуть вам правильно спілкуватися з молодими батьками, не ранячи їх і свою психіку:

Переконайтеся, що люди потребують вашої раді

Якщо вас прямо запитали про кращих марках дитячого постільної білизни, підгузників або укачивающих центрів, сміливо діліться інформацією з висоти свого досвіду. Ось тільки не треба влазити з порадами там, де вас про них не просили. Фрази в стилі «Навіщо вам ці шапочки без зав'язок? Вони ж такі незручні» або «Ви купили коляску з одним колесом попереду? Вони ж часто перевертаються» абсолютно недоречні. Це їхня дитина, і їхній досвід. Адже ви теж дізналися про марність шапочок без зав'язок для новонародженого малюка тільки завдяки власному досвіду?

Запитуйте, потребують у вашому раді

Якщо інформація про догляд за новонародженим малюком так і пре з вас нестримним потоком, хоча б поцікавтеся у своїх друзів або родичів, які нещодавно стали батьками, чи потрібна вона їм. Краще всього починати діалог з фраз: «Якщо тобі цікаво, то я поділюся своїм досвідом у цьому питанні», «Хочеш розповім, як це було у мене? Можливо, тобі знадобиться ця інформація».

@ AntonioGuillem/iStock

Не приймайте відмова на особистий рахунок

В основному всі молоді батьки настільки розгублені і відкриті для нової інформації, що рідко кого-небудь «посилають» зі своїми порадами. Однак якщо пара ваших знайомих свідомо готувалася до батьківства, заздалегідь вивчивши останню літературу на цю тему і численні форуми молодих мам, можливо, що ваші поради оброблення пупка зеленкою або купання в травах будуть відкинуті, і в такому разі не варто сприймати це як особисту образу.

Дайте їм висловитися

Дуже часто черговий пост про новий досвід батьківства — це просто розповідь, бажання куди виплеснути свої емоції, радості і переживання, зберегти якийсь важливий момент у своїй хроніці. Підтримайте «лайком» і не лізьте в чуже життя зі своїми порадами.

Не сприймайте все написане всерйоз

Величезна порція втоми і нервового перенапруження іноді призводить до того, що молоді батьки досить жорстко жартують. Це не означає, що вони шкодують про зміну статусу або не люблять свою дитину.

© MAM UK LTD/Flickr

Поважайте їх вирішення

Якщо у молодих людей, які нещодавно стали батьками, в квартирі немає зволожувача повітря або пеленатора, або ж ви помітили їх піврічного малюка з соскою в роті і в ходунках, не потрібно робити спотворене від жаху обличчя і знову роздавати свої поради. Це їх дитина і їх рішення, прийняті в рамках сім'ї. Природно, можуть бути і винятки, якщо раптом по недосвідченості ваші знайомі або друзі роблять щось, що може нашкодити здоров'ю або життю дитини — наприклад, укладають новонародженого спати на животі, що строго не рекомендують педіатри.

Змиріться з тим, що діти розвиваються по-різному

Якщо у дитини друзів не з'явився перший зуб у шість місяців або, навпаки, з'явився занадто рано, він сам не сів у 7 місяців і не пішов у 12, це не привід робити здивоване обличчя, кажучи: «Дивно, у мого все було, як по книзі...» Прийміть той факт, що всі діти різні, і те, що у кого-то перший зуб прорізався в 9 місяців, а бажання ходити без підтримки батьків з'явилося ближче до півтора років, зовсім не говорить про якісь проблеми — не треба лякати молодих батьків із ще незміцнілою психікою.

Згадайте про те, як це важко

Можливо, вашому спиногрызу вже три, і всі ваші проблеми зводяться лише до того, як без плачу відвести його в сад і поцупити з магазину іграшок без істерики, і всі ці коліки і зригування здаються вам давно забутим «дитячим лепетом», але не потрібно сповіщати про це весь світ. І тим більше, коли хтось із знайомих з немовлям матиме необережність поскаржитися на свої тяготи у вашій присутності, не варто видати фразу: «Це ще що, а ось у мене...»

Ніколи не язвіть

Коментуючи записи молодих батьків у соцмережах, завжди дотримуйтеся правила «Підтримай або проходь повз». Будь-які бажання дошкулити на тему батьківства або стилю виховання дітей, знецінити той чи інший досвід своїми їдкими фразами рубайте на корені, інакше ризикуєте просто втратити друзів.

Читайте також Типи людей, яких ненавидять молоді батьки

У Красноярську вирішили влаштувати вечірку для втомлених батьків
© Helper Bees/Flickr «Батьки – теж люди!» Під таким гаслом в Красноярську вирішили зібрати однодумців, які нещодавно стали батьками. Новітні соціальні тенденції
Дівчатка, які росли з батьками, менш імовірно будуть самотніми — дослідження
©Vasyl Dolmatov/IStock Діти можуть прив'язуватися до батьків по-різному, ніж несвідомо змінюють своє життя. Нові дослідження показали, як це відбивається на любимицах
6 способів цікаво провести час з батьками
© monkeybusinessimages/IStock Буває так, що різниця у віці і відсутність загальних інтересів стають перешкодою в спілкуванні з батьками. Але не варто впадати у відчай.
Чому в сучасному світі складно бути батьками
Отже, ви стали батьками. Труднощі та запитання сиплються з усіх боків. Коментатори в інтернеті авторитетно наполягають на тому, що «вистачить нити», «батьківство – не
5 промахів, які допускають багато в перший рік батьківства
© boggy22/IStock Нещодавно ставши батьками, багато пар отримують в додачу життя, насичене цікавими подіями (малюк пішов!), пригодами (як дістати з дитини монетку) і
Вчені з Китаю допомогли одностатевим мишам стати батьками здорових дітей
© Навколо світу Вчені змогли зробити неможливе. Під час експерименту одностатеві миші стали батьками. Science Alert розповідають про новий прорив у медицині і про те, як