Лайфхаки Дмитра Карпачова, як побороти дитячий егоїзм
30.06.2019 1 081 0 newsdaily.org.ua

Лайфхаки Дмитра Карпачова, як побороти дитячий егоїзм

В закладки

Лайфхаки Дмитра Карпачова, як побороти дитячий егоїзм

© jora.biz

У блозі Дмитра Карпачова зібрано чимало цікавих матеріалів, серед яких є той, який піднімає важливе питання для багатьох батьків: як побороти дитячий егоїзм? Часом здається, що дитина перестає думати про оточуючих, його турбують лише власні бажання і потреби. Але разом з тим нерідко батьки плутають егоїзм і якесь інше невинне якість, яке схоже на егоїзм.

Редакція Newsdaily.org.ua хотіла б допомогти вам у питанні виховання дітей, а також розібратися в тому, як викорінити егоїзм у чада.

Егоїзм або щось ще?

© Samui Villa Retreat

Малюки до року дбають про свій комфорт, добробут, тому якщо з'являється загроза (як їм здається), вони починають захищатися. Це – їхній інстинкт, принцип виживання. В цьому віці не йдеться про егоїзм.

Коли дитині виповнюється 2 або 3 роки, батьки можуть легко переплутати егоїзм з звичайним бажанням малюка дізнатися більше про навколишній світ. Дитина не піклується про комфорт інших не тому, що це для нього не важливо, а тому що він хоче лише грати, веселитися, рухатися, нехай навіть його дії і порушують спокій і спокій оточуючих.

Навіть 7-річні діти продовжують відчувати потребу в грі, дослідженні світу і комфорт. Але починаючи з чотирьох років дитина починає бажати догодити своїм батькам: йому хочеться їм наслідувати, їх слухати. Для того, щоб малюк не виріс егоїзмом, можна зробити профілактику і почати викорінювати егоїзм вже на цьому етапі.

Як запобігти зародження егоїзму?

Виховна бесіда

© lipglossandcrayons.com

У чотирирічному віці ви вже можете поговорити з дитиною про те, що навколо нього є й інші люди, у яких є свої бажання, потреби та інтереси: вони можуть не збігатися з його власними. Для прикладу візьміть вашу сім'ю. Так, ви любите вашої дитини, але ви також любите і інших членів вашої сім'ї. Ви не можете виконувати всі його прохання миттєво. Поясніть, що потрібно вміти враховувати інтереси і бажання інших. Важливо знайти компроміс, домовитися з дитиною про те, що «хочу це прямо зараз» не є правильним.

Не називайте дитину егоїстом

Якщо ви будете говорити про те, що ваша дитина егоїст, він сприйме ваші слова близько до серця, почне думати, що він дійсно такий, і буде діяти відповідно вашим очікуванням. Не навішувати ярликів і не спрямовуйте дитину в неправильну сторону. Діти не повинні чути від батьків, що їх вважають поганими, адже з-за цього виникають комплекси, страхи і проблеми з дисципліною.

Не поспішайте лаяти і розберіться в ситуації

©bylaurenm.com

Часом батьки зопалу починають лаяти дитини, звинувачуючи його в егоїзмі, хоча мотиви його поведінки цілком зрозумілі і нешкідливі. Наприклад, ви спекли для всіх печиво, але ваша дитина з'їв все, не залишивши друзям жодного шматочка. Егоїст? А може, ваша дитина просто був голодний. Або ви стали помічати, що дитина все частіше надходить по-своєму. Тут, швидше, йдеться про те, що в ньому є задатки лідера, що він вчиться самостійності, а не в тому, що він виявляє егоїзм.

Не допускайте грубих висловлювань

Коли батьки реагують на поведінку дитини дуже гостро або навіть агресивно, він починає накопичувати в собі образу, продовжує порушувати правила і розвивати в собі егоїзм. Якщо вас не влаштовує те, як веде себе чадо, поясніть йому м'яко і коректно те, що вас турбує. Не відштовхуйте її грубими словами і вигуками.

Розрізняйте здоровий і нездоровий егоїзм

© Evolution Labs/Flickr

Те, що дитина думає про себе і своїх інтересах – зовсім непогано. Йому хочеться себе реалізувати, як і іншому дорослій людині. Бити тривогу варто тоді, коли діти нехтують іншими, коли вони роблять щось на шкоду оточуючим. У такому випадку треба пояснити дитині, що не можна ображати інших. У цьому віці діти, бажаючи догодити батькам, як губки вбирають те, що їм говорять, тому ви до них достанете і скорректируете лінію поведінки.

Також бувають ситуації, коли батьки, які живуть виключно для дітей, дозволять собою керувати. У результаті дитина виростає людиною, яка дбає лише про себе і своїх бажаннях. Такого допускати не варто: ви – батько, ви – той, хто встановлює правила. Не дозволяйте направляти егоїзм у вашу сторону. Вам не повинні ставити умови, навіть якщо цією людиною є дитина, якого ви любите.

Читайте також 7 способів розвинути в дитині позитивне поведінка

Чому егоїзм насправді може бути корисним у відносинах
©Vasyl Dolmatov/IStock Ніхто не хоче рахуватися егоїстом. Однак, експерти стверджують, що в серйозних відносинах проявляти здоровий егоїзм можна і іноді навіть потрібно.
Як боротися з дитячим егоїзмом
© medium.com Батьки часто грішать навішуванням ярликів на своїх дітей, і один з найпоширеніших з них: «Який же ти егоїст». Егоїзм, або перевагу своїх інтересів інтересам
Поради Дмитра Карпачова, як допомогти дитині розкрити таланти
© omgimages/IStock Захоплення дітей далеко не завжди залежать від орієнтирів, які дають батьки. Наприклад, дитина може проявити інтерес до музики, навіть якщо інші члени
6 вагомих причин, чому молодим мамам не повинно бути соромно за егоїзм
© Daria Shevtsova/Pexels Звичайно ж, молоді мами страждають від нестачі сну, особливо у перші місяці після народження дитини. Але це не повинно ставати нормою.
Як егоїзм здатний вплинути на кількість зароблених грошей
© SIphotography/iStock Як заробляти більше? Ми не раз чули, що треба бути жадібним і не витрачати час на інших людей. За логікою речей егоїсти думають тільки про себе,
5 ознак чоловіка, який щасливий у шлюбі
5 ознак чоловіка, який щасливий у шлюбі
5 ознак чоловіка, який щасливий у шлюбі
18.03.19 Поради про саморозвиток
© iStock Як часто, дивлячись на успішну подружню пару, ви важко зітхаєте і нарікаєте на власні відносини? Всім нам хочеться мати міцну сім'ю і старанного, чуйного