8 ефективних способів впоратися з дитячими істериками
15.05.2019 731 0 newsdaily.org.ua

8 ефективних способів впоратися з дитячими істериками

В закладки

8 ефективних способів впоратися з дитячими істериками

© Parents Magazine

Мало кому з батьків вдається уникнути такого явища, як дитячі істерики. Найбільш небезпечний вік в даному випадку — від двох до п'яти років. Так що якщо ваш малюк вже збирається в школу, а ви жодного разу не бачили його лежачим на підлозі супермаркету і з плачем вимагає нову іграшку, швидше за все вас вже «пронесло».

Дитячі істерики — це не хвороба, а гиперреакция хиткою нервової системи дитини на дратівливі чинники. Крім того, діти часто маніпулюють з допомогою крику та плачу, так що істерика може перетворитися на спосіб досягти бажаного. У будь-якому разі з цим станом треба боротися, а в ідеалі зупиняти його у самих витоків.

© Parents Magazine

Дізнайтеся, які вісім способів допоможуть впоратися з дитячими істериками найкраще:

Запобігання

Ніхто так не знає вашої дитини, як ви самі. Якщо ви давно помітили, що пусковим механізмом істерик є голод, страх чи банальна втома, не доводьте дитини до цих станів. Крім того, знаючи про те, що істерики найчастіше трапляються в дитячих магазинах, намагайтеся купувати іграшки своїй дитині без нього — принаймні, поки не зміцніє його нервова система.

У разі, якщо спусковий гачок вже був натиснутий, спробуйте моментально переключити увагу дитини на щось інше — це один з кращих методів зупинки будь істерики.

Сила волі

Дуже часто з допомогою істерики діти маніпулюють дорослими. Влаштовуючи «концерти» на людях, вони намагаються змусити вас зробити те, що їм потрібно. Якщо ви піддастеся на цей прийом хоча б один раз, істерики почнуть повторюватися із завидною регулярністю. Покажіть дитині, що вас не зломити, а ваше «ні» — це «ні» без варіантів.

© Huffington Post

Пояснення

Звичайно, пояснити щось дитині, яка б'ється в істериці, дуже складно. Однак як тільки закінчиться напад, поговоріть з малюком про те, що неможливо купити все іграшки на світі, і поясніть, чому не можна їсти багато шоколаду. Також розкажіть йому, що його сльози і крики марні, і під час істерики з боку він виглядає дуже нерозумно, і вам соромно за нього.

Ніяких тілесних покарань

Якщо дитина ганьбить вас своєю істерикою в людному місці, не потрібно зображати сувору матір, почавши лупити його по попі. Спокійно підніміть малюка на руки або пристебніть в колясці і відвезіть подалі від інших очей без слів. Запам'ятайте, будь-які тілесні покарання не проходять безслідно, породжуючи в психіці дитини страхи, образи і агресію.

Зайнятість

Іноді причина істерик — це нікуди не виплеснути енергія. Займайте дитини весь день, і тоді йому просто ніколи буде істерити. Малюйте, співайте, танцюйте разом, запишіть його в спортивну секцію. Фізична і розумова активність дозволить вашому чаду витратити свої на перший погляд невичерпні сили і спокійно себе вести у вашій компанії.

© Huffington Post

Розмови

Істерики в ранньому віці часто виникають з-за того, що дитина не може толком пояснити, що він хоче, а ви його не розумієте. Як можна частіше розмовляйте з дитиною, розвивайте її мовлення, й тоді він зможе висловлювати свої бажання словесно вже в ранньому віці, що збереже вам безліч нервових клітин.

Терпіння

Якщо ваша дитина схильна до закочування істерик на порожньому місці — просто змиріться з цим і займіть вичікувальну позицію. Так, залишатися холоднокровною у такі моменти дуже складно, але це саме те, що допоможе вам припинити маніпуляції як можна швидше.

Спокутування провини

Після того, як дитина влаштував вам «вирвані роки» на дитячому майданчику або в магазині, не треба ображатися на нього і суворо карати. Навчіть його просити пробачення і дайте шанс спокутувати свою провину, інакше малюк буде і далі накопичувати в собі образу і негативні емоції.

4 варіанти, як впоратися з дитячою істерикою
© scarymommy.com Коли дитина б'ється в істериці, дуже складно зберегти холоднокровність. Так, така поведінка виглядає жахливо, але це частина дорослішання малюка, не
Як навчити дитину чекати без істерик і криків
© Riekkinen/iStock Діти починають кричати і влаштовувати істерики, якщо їх змушують довго сидіти в черзі або чекати замовлення в закладі. В такі моменти батьківське
5 невеликих нововведень в житті, які допоможуть впоратися з істериками дитини
© shironosov/iStock Діти дуже милі і прості в спілкуванні. Але багато дорослі панікують, коли починається дитяча істерика. Головне бути готовими до таких ситуацій, щоб не
Що робити, якщо дитина більше не слухається старших
© monkeybusinessimages/iStock Проблема виховання дітей знайома всім батькам, особливо тим, хто не знає, як впоратися з неслухняністю молодшого покоління. Перешкоди у
9 відмінних способів впоратися з криками і істерикою малюка
©babyology.com.au Більшість дітей, як правило, ведуть себе досить шумно, але є особливі малюки, які при кожному зручному випадку перетворюють свої прохання до істерики.
Принципи вирішення конфліктів з дітьми, які варто знати батькам
© KatarzynaBialasiewicz/iStock Колишній військовослужбовець британської армії Ніл Сінклер видав книгу «Папа-спецназ. Місія здійсненна», у якій поділився своїм