7 помилок батьків, які заважають успішності дітей
19.04.2019 534 0 newsdaily.org.ua

7 помилок батьків, які заважають успішності дітей

В закладки

7 помилок батьків, які заважають успішності дітей

© child fear

Наша любов і турбота про дітей, не завжди йде їм на користь. А іноді може навіть серйозно нашкодити.

Тім Елмор, засновник і президент організації Growing Leaders («Зростаючі лідери»), автор понад 25 книг, вважає, що надмірна опіка може значно знизити шанси успіх дитини в житті.

Читайте далі топ помилок, які здійснюють батьки у вихованні.

1. Ми позбавляємо дітей ризику

© pixabay.com

Сучасний світ дуже небезпечний, тому гаслом багатьох батьків є «безпека понад усе». Але все повинні бути межі. Якщо дитина жодного разу не грав на вулиці, ні разу не падав і не обдирав коліна, то в дорослому житті він часто страждає фобіями.

Це нормальний етап дорослішання, коли діти сваряться, підлітки переживають гіркоту першої любові. Це потрібно, щоб з часом отримати емоційну зрілість. Захищаючи своїх дітей від цього, дорослі породжують у них зарозумілість, зарозумілість і низьку самооцінку в майбутньому.

2. Ми кидаємося їх рятувати

Коли батьки занадто швидко приходять на допомогу і надмірно оточують дитину «турботою», вони позбавляють його необхідності самому шукати вихід зі складних ситуацій. З часом діти звикнути, що хтось їх завжди рятує, і вони ризикують опинитися непристосованими до дорослого життя.

3. Ми занадто захоплюємося ними

© pixabay.com

Сьогодні існує тенденція до завищеної самооцінки у суспільстві. Правило «хвалися за все» дозволяє дитині відчувати себе особливим. Але такі заохочення мають негативні наслідки: через деякий час дитина помічає, то тільки мама й тато вважають його чудовим. Він починає сумніватися в об'єктивності батьків, і розуміє, що їхні слова насправді не пов'язані з реальністю. З часом така дитина вчиться шахраювати, перебільшувати і брехати, щоб уникати складної реальності. Тому що він просто не пристосований до сутичок зі складнощами.

4. Ми не вміємо говорити «ні» і «не зараз»

Дитині належить подолати багато неприємностей в цьому житті, але також йому може перешкодити розпещеність. Важливо вміти говорити дітям «ні» і «не зараз», щоб вони боролися за свої бажання і потреби.

Успіх, як і нагородження, залежить від наших власних зусиль і благих вчинків. Особливо це важливо донести до сімей, де є кілька дітей: дорослі зазвичай вважають несправедливим нагороджувати однієї дитини і залишати обділеним іншого. Але нагороджувати всіх і не завжди правильно. Так батьки просто відбирають у дитини мотивацію, і приносять йому заохочення на блюдечку.

5. Ми не ділимося помилками з власного минулого

© pixabay.com

Діти повинні набити власні гулі, а батьки повинні дозволити їм зробити це. Але це зовсім не означає, що не можна з ними ділитися власним досвідом. Допоможіть дітям зорієнтуватися у невідомих речах і подіях: поділіться помилками, які ви здійснювали (але уникайте зайвих повчань про куріння, алкоголь і так далі), розкажіть, що ви відчували, коли зіткнулися зі схожими обставинами, чим керувалися у вчинках, які засвоїли уроки.

6. Ми помилково приймаємо поняття «інтелект» за «зрілість»

Ваша дитина може бути дуже розумним, отримувати «відмінно» з усіх предметів, але це не робить його автоматично зрілим. Він може бути не готовий до реального світу і може робити дурниці. Не існує чарівного «віку відповідальності» або керівництва про те, коли дитині пора давати якісь конкретні свободи. Але є гарне правило — спостерігати за іншими дітьми такого ж віку. Якщо ви помічаєте, що ровесники вашої дитини набагато більш самостійні, то, можливо, ви самі стримуєте розвиток у нього незалежності.

7. Ми самі не робимо того, чого вчимо дітей

© pixabay.com

Батьки – зразки поведінки для дітей. Слідкуйте за своїми проступками, навіть дрібними, тому що за вами спостерігають ваші діти. Якщо ви не йдете в обхід правил, то діти будуть знати, що це неприйнятно і для них. Покажіть дітям, що означає цілковито і з задоволенням допомагати іншим. Робіть людей і місця краще, ніж вони були до вас, і ваші діти будуть робити так само.

Чому проблеми в успішності дитини – насправді питання спадковості
© LuminaStock/iStock Якщо ви лаєте сина за двійки, то перестаньте це робити. Адже успішність дитини залежить і від батьків. Оцінки – це не тільки праця, а ще й
13 помилок, які не допускають батьки психічно сильних дітей
© romrodinka/iStock Морально сильний дитина не той, хто стримує сльози в стресовій ситуації, або ніколи не припускається помилок. Психічна врівноваженість не убезпечує
10 вагомих нюансів, які батькам потрібно враховувати при вихованні дітей
©Vasyl Dolmatov/IStock Кожний батько виховує свою дитину у відповідності з власним досвідом, умінням і розумінням життя. Однак, моменти непослуху малюка наздоганяють
10 ознак жорстокого поводження з дітьми
Кількість новин про розбурхують свідомість випадках жорстокого поводження з дітьми в останній час значно збільшилася. Несвідомі батьки своєю жорстокістю калічать не
Хто правильно виховує: 4 типу батьків і їх методи
©Pixabay Психологи виділяють різні типи батьків, у кожного з яких є своя тактика виховання в сім'ї. Так як потрібно виховувати дитину правильно? Вміст матеріалуТипи
Не в грошах щастя: речі, які насправді потрібні дітям для благополуччя
© Studio 7042/Pexels Що кожній дитині необхідно від батьків в першу чергу? Звичайно ж, увага і турбота, які сприяють їх розвитку, виховання і зростання як особистості.