10 вагомих нюансів, які батькам потрібно враховувати при вихованні дітей
05.05.2019 286 0 newsdaily.org.ua

10 вагомих нюансів, які батькам потрібно враховувати при вихованні дітей

В закладки

10 вагомих нюансів, які батькам потрібно враховувати при вихованні дітей

©Vasyl Dolmatov/IStock

Кожний батько виховує свою дитину у відповідності з власним досвідом, умінням і розумінням життя. Однак, моменти непослуху малюка наздоганяють кожну сім'ю і часто є наслідком помилок, що здійснюються батьками при вихованні свого чада. Нижче ми представимо вам 10 частих помилок батьків, яких потрібно уникати.

Помилка №1: «Я більше не буду тебе любити»

Обіцянка перестати любити свою дитину – жорсткий і не правильний метод виховання, який призводить до втрати довіри з боку дитини. Діти чудово відчувають обман і розуміють, що це страшне обіцянку виконано не буде. Набагато краще замінити цю загрозу на конструктивну фразу: «Я не схвалюю твоя поведінка, але все одно люблю тебе».

© LSOphoto/iStock

Помилка №2: Байдужість

Демонструючи повну байдужість до своєї дитини в цілях виховання, ви ризикуєте втратити з ним контакт і викликати в дитині бурю обурення. Замість показної байдужості, проявляйте увагу до малюка. Не відвертайтеся від нього навіть в моменти конфліктів і непослуху, оскільки ваша мета – бути кращим другом для своєї дитини.

Помилка №3: Зловживання строгістю

Надмірна строгість по відношенню до дитини найчастіше нагадує не виховання, а дресирування. У цьому випадку ви можете викликати в дитині лише страх і бажання порушити всі заборони. Замість того, щоб диктувати свої умови, поясніть дитині, чому і навіщо він повинен вести себе так, а не інакше.

© LightFieldStudios/IStock

Помилка №4; Дітей треба балувати

Розпещеним дітям дуже важко стати самостійними і залишити батьківське гніздо. Зайва турбота робить їх абсолютно безпорадними і не пристосовані до дорослого життя. Давайте дитині більше свободи, щоб він виріс самодостатнім і щасливим.

Помилка №5: Нав'язана роль

Ви можете нав'язати дитині роль вашого кращого друга і розповідати йому про дорослі проблеми, проте так ви позбавите його можливості обговорювати власні інтереси з однолітками.

©vvaragic/IStock

Читайте також Лікарі пропонують заборонити дитячі ходунки: в чому їх шкода

Помилка №6: Гроші

Пам'ятайте, що дитячу любов не купити за гроші. Навіть якщо ви не маєте високого достатку, не варто картати себе за це. Ваша турбота, увага, підтримка, ласка і любов – ось, що дійсно важливо для малюка, а не матеріальні блага.

Помилка №7: Грандіозні плани

Багато батьки покладають на своїх дітей величезні надії і змушують їх займатися відразу усім: музикою, живописом, математикою, карате тощо. Однак, не факт, що з часом малюк подякує вам за це. Більш того, він може почати активно демонструвати свій протест і невдоволення, оскільки ви позбавили його можливості вибору. Не перестарайтеся з раннім розвитком дитини і дайте йому більше свободи.

© Evolution Labs/Flickr

Помилка №8: Брак ласки

Не варто позбавляти дитини батьківських обіймів, поцілунків і проявів ніжності. Це дійсно важливо для кожного малюка. Однак, нав'язувати свою ласку теж не потрібно.

Помилка №9: Ваш настрій

Часто настрій батьків дуже сильно позначається на дітях. У результаті дитина розуміє, що все залежить не від його поведінки, а від настрою мами. Це абсолютно суперечить нормальному вихованню і призводить до непослуху дитини.

© KatarzynaBialasiewicz/IStock

Помилка №10: Відсутність часу на виховання дитини

Пам'ятайте, що рішення народити дитину спочатку має на увазі те, що вам доведеться віддавати йому весь вільний час і навіть більше. В іншому випадку дитина буде шукати підтримки та допомоги на стороні. Дитині вкрай необхідно, щоб батьки були поруч: читали казки, розмовляли з ним, дбали і любили.

Читайте також Помилки, які не варто робити після весілля

Хто правильно виховує: 4 типу батьків і їх методи
©Pixabay Психологи виділяють різні типи батьків, у кожного з яких є своя тактика виховання в сім'ї. Так як потрібно виховувати дитину правильно? Вміст матеріалуТипи
Топ-7 помилок розлучених батьків, яких важливо уникати
Сім'ї, які пережили розлучення, не з чуток знають про те, як це важко і який стрес при цьому відчувають діти. З ким би не залишився у результаті дитина, важливо
5 цікавих блогів батьків, на які варто підписатися
Батьківство у вік технологій спрощується тим, що є можливість порадитися навіть з незнайомою людиною: підписатися на блог, переглянути відеоролик на YouTube, поговорити
Як виховувати дитину, якщо у вас є розбіжності з їх батьком або матір'ю
©Pixabay Виховання дитини – це і так складний процес, але він стає ще складніше, якщо у вас з вашим чоловіком різні погляди на це. Розбіжності батьків у вихованні дитини
4 міфу про вільному вихованні дітей
@ Choreograph/iStock Незважаючи на свою сумнівну репутацію, вільне виховання не є зневагою. Це просто відмова від суворого виховання, яке обмежує дитини. Основна ідея
Підбірка корисних книг для виховання дітей
Існує величезна кількість книг для тих, хто став батьком або готується їм стати, які допомагають розкрити тему виховання малюка. Вибір величезний, і можна легко