Лазерна епіляція: що потрібно знати перед тим, як записатися на процедуру
27.04.2019 1 677 0 newsdaily.org.ua

Лазерна епіляція: що потрібно знати перед тим, як записатися на процедуру

В закладки

Лазерна епіляція: що потрібно знати перед тим, як записатися на процедуру

© Caitlin Hawdon/Flickr

Ви, напевно, чули про таку процедуру, як таке лазерна епіляція. Але що таке лазерна епіляція насправді, і які є свідчення? Будь-яка жінка повинна знати всі тонкощі догляду за собою, адже жодна процедура не є на 100% безпечної. Ми хочемо допомогти вам і розповісти про найбільш важливі тонкощі, які потрібно враховувати перед тим, як йти до фахівця.

Вміст матеріалу

Що таке лазерна епіляція

© inkarn inkarn/Flickr

Якщо ви втомилися часто голити ноги або видаляти волосся воском, ви можете розглянути лазерну епіляцію в якості альтернативи. Лазерна епіляція – це медична процедура, в якій для видалення небажаного волосся використовується концентрований промінь світла (лазер).

Під час лазерної епіляції лазер випромінює світло, що поглинається пігментом (меланіном) у волоссі. Енергія світла перетворюється в тепло, яке пошкоджує компоненти волосяних фолікул, а це пошкодження гальмує або затримує ріст волосся в майбутньому.

Важливо пам'ятати: лазерна епіляція може затримувати ріст волосся на тривалий час. Але вона не призводить до припинення росту волосся. Лазерна епіляція найбільш ефективна, якщо у людини темне волосся і світла шкіра.

Інтервал між процедурами буде варіюватися в залежності від місця, де проводиться епіляція. На ділянках, де швидко росте волосся, таких як верхня губа, процедура може проводитися через чотири-вісім тижнів. На ділянках з повільним ростом волосся, таких як спина, лікування може проводитися кожні 12-16 тижнів.

Показання та протипоказання для лазерної епіляції

© wutwhanfoto/iStock

Є люди, яким не слід робити лазерну епіляцію за однією або декільком конкретним причин. Все тому, що ця процедура може викликати ускладнення чи побічні ефекти при впливі лазера.

Показаннями є: подразнення після гоління, вростання волосся, надлишковий ріст волосся, професійні вимоги (зазвичай у спортсменів).

Протипоказання:

 • цукровий діабет у будь-якій стадії
 • онкологічні захворювання
 • важкі форми варикозної хвороби
 • індивідуальна непереносимість
 • смаглява шкіра
 • епілепсія
 • вовчак
 • світле і сиве волосся, пушкова волоски
 • інтенсивний загар менше 2-х тижнів
 • вагітність, лактація
 • гострі інфекційні захворювання
 • захворювання шкіри в стадії загострення;
 • хвороби кровоносної або серцево-судинної системи
 • психічні захворювання

З педантичністю фахівці відносяться до подряпин, опіків, родимок, саден, схильності до утворення рубців і шрамів. Це не означає, що вам не можна буде пройти процедуру. Просто вкажіть фахівця на особливості свого організму і тіла, щоб він врахував їх при проведенні курсу лікування. До кожного клієнту призначається індивідуальний підхід. Кращий спосіб знати про ризики – це пройти безкоштовну консультацію в клініці і обговорити всі особливості процедури.

Переваги лазерної епіляції

© royalaesthetic health/Flickr

Лазерна епіляція корисна для видалення небажаного волосся з обличчя, ніг, рук, пахв, лінії бікіні та інших областей тіла.

До основних переваг відносяться:

 • Точність

Лазери точково націлюються на волосся, не завдавши шкоди при цьому шкірі.

 • Мінімальні побічні ефекти

Є лише кілька незначних побічних ефектів лазерної епіляції. І навіть вони можуть тривати не більше декількох днів.

 • Економія грошей

Так, самі процедури не з дешевих. Але якщо порахувати, скільки грошей і часу ми витрачаємо на інші способи позбавлення від волосся (які ми робимо набагато частіше), то ви заощадите величезну суму, більше не витрачаючи гроші і час на ці процедури.

 • Швидкість

Кожен імпульс лазера проводиться за секунду і може впливати на кілька волосків одночасно. Невеликі області, такі як верхня губа, можна обробити менш ніж за хвилину, а великі області, такі як спина або ноги, можуть займати до години.

 • Ефективність

Більшість пацієнтів бачать результати вже після 3 та 7 сеансів, тому лазерна епіляція і стала такою популярною в наші дні.

 • Немає проблем врослого волосся

На відміну від воску і епіляції, вам не доведеться стикатися з такою проблемою. Крім того, лазерна епіляція навіть допомагає позбутися неї, якщо вона у вас є.

 • Вам не потрібно відрощувати волосся

Вам потрібно буде поголитися незадовго до сеансу, щоб запобігти появі опіків на поверхні волосся. Це – суттєвий плюс. Адже для воскової депіляції та інших методів видалення волосся у вас має бути певна кількість волосся.

Як підготувати тіло до лазерної епіляції

©gpointstudio/IStock

Перед тим, як йти на процедуру, вам потрібно знати кілька речей, які допоможуть вам досягти найкращих результатів від плану лікування:

 • Уникайте засмаги

Не загоряйте і не використовувати автозагар в тій області, яка буде оброблятися, як мінімум протягом місяця до процедури. Шкіра повинна бути максимально світлої під час лікування. З цієї причини багато хто воліє робити епіляцію взимку.

 • Використовуйте сонцезахисний крем

Він повинен бути зі ступінь захисту як мінімум SPF 15. Використовуйте цей крем в тій області, на якій ви хочете видалити волосся і яка може піддаватися впливу сонячних променів.

 • Утримайтеся від вищипування або воскової депіляції

Голитися бритвою або кремом для видалення волосся можна (і навіть потрібно), але інші методи видалення волосся можуть знизити ефективність лазерного лікування.

 • Поголіть область згідно з рекомендаціями лікаря

Необхідну область зазвичай голять за день або два дні до процедури. Волосяні фолікули повинні бути видні. Але в той же час волосся не повинні бути довгими, оскільки це викличе болючість.

 • Повідомте лікаря про прийом ліків

Приймайте пероральні противірусні препарати або пероральні антибіотики, якщо це призначено лікарем. Але повідомте про них фахівцеві, який буде проводити епіляцію.

 • Очистіть шкіру

На шкірі, де будуть видаляти волосся, не повинно бути косметики, лосьйонів і кремів. Якщо ви скористайтесь дезодорантом, його потрібно буде видалити до процедури.

 • Одягніть зручний одяг

Після процедури шкіра стає чутливою. Тому подумайте про те, щоб надягти вільний одяг з натуральних матеріалів.

Як знеболити тіло перед лазерною епіляцією

©Praiwan Wasanruk/Istock

Найчастіше жінок турбує хворобливість процедури. Більшість людей порівнюють дискомфорт, що відчувається під час сеансів, з защемленням гумки на шкірі. Але у кожного з нас свій больовий поріг. Ось чому так багато лазерних клінік тепер пропонують варіанти знеболювання шкіри.

Спеціальні креми

Одним з найбільш популярних рішень для усунення дискомфорту при лазерної епіляції є знеболюючі креми. Не у всіх клініках вони є, тому краще дізнатися заздалегідь. Крем повинен містити бензокаїн, лідокаїн або тетракаин в якості основного інгредієнта або містити комбінацію цих трьох інгредієнтів.

Краще провести невелике дослідження, перш ніж вибрати знеболюючий крем, так як деякі з них не так ефективні, як інші. Крім того, неправильного використання крему може збільшити ризик виникнення побічних ефектів.

Приклади знеболюючих кремів:

 • Numb Master Topical Anesthetic Lidocaine Cream
 • HUSH anesthetic Cream
 • TOPICAINE 5% numbing gel
 • Lidocaine Plus Cream
 • No Scream Cream

Кубики льоду або холодний компрес

Прикладіть лід на необхідну область протягом декількох хвилин перед процедурою, і ви будете відчувати менше дискомфорту. Холодний компрес також корисний, так як зменшує набряклість і почервоніння. Недолік цього методу полягає в тому, що потрібно почекати, коли відбудеться оніміння шкіри. А це забирає час сеансу лазерної епіляції.

Пристрій динамічного охолодження

Одним з найбільш ефективних інструментів знеболення для лазерної епіляції є пристрій з динамічним охолодженням, або DCD. DCD найчастіше використовуються разом з александритовым лазером, який сьогодні є одним з найбільш ефективних лазерної епіляції. Сама лазерна епіляція відбувається з знеболенням, так що і дискомфорт буде мінімальним.

Як вибрати клініку з якісним лазером

©FlamingoImages/IStock

Хоча лазерна епіляція є лікуванням з невеликою кількістю побічних ефектів, існує ризик при будь-косметичної лазерної процедури, включаючи вірогідність пошкодження шкіри лазером. Тому дуже важливо вибрати гарну клініку для проведення процедури.

 • Запитаєте, хто буде виконувати процедуру

Дізнайтеся про фахівця більше: про його освіту, спеціалізації, сертифікати, відгуках.

 • Дізнайтеся, який тип лазера буде використовуватися

Є багато типів лазерів, що використовуються сьогодні для косметичних процедур. Запитайте, чи користується обрана вами клініка схвалений FDA інструмент для лазерної епіляції.

 • Попросіть про фото «до» і «після»

Багато лікарів, що спеціалізуються на косметичних процедурах, що пропонують потенційним клієнтам фотографії «до» і «після». Це дає пацієнтам реалістичне уявлення про результати, які вони можуть очікувати, і демонструє роботу лікаря.

 • Запишіться на консультацію

Підготуйте перелік запитань, які плануєте поставити фахівця, щоб дізнатися про всі тонкощі процедури і кваліфікації лікаря. Консультації, як правило, безкоштовні.

Як визначити якісний лазер

Існує різні типи лазерів, і деякі з них більш ефективні, ніж інші.

Діод

Діодний лазер дуже ефективний для світлої та темної шкіри. Насправді він є золотим стандартом лазерної епіляції.

Олександрит

Цей лазер є найшвидшим з усіх типів лазерів і найкраще підходить для лікування великих ділянок тіла у пацієнтів, які мають світло-оливковий колір обличчя.

Nd: YAG

Цей лазер з довгим імпульсом можна використовувати на всіх типах шкіри, включаючи засмаглу. Він менш ефективний для світлих або тонкого волосся, ніж інші типи лазерів. Крім того, проникає глибше, але може бути болючим і повинен використовуватися тільки висококласним фахівцем.

Скільки процедур потрібно зробити для отримання ефекту

© socialmediasl444/Flickr

Незважаючи на те, що зазвичай говорять про 4-6 процедурах або про 5-7, все залежить від особливостей вашого тіла, а також від:

 • Комбінації кольоротипу
 • Текстури і структури волосся
 • Особливостей шкіри
 • Гормонального фону

Кожна людина потребує індивідуального підходу, щоб отримати бажаний результат. Крім того, ваше тіло є складним організмом і постійно змінюється. Протягом усього життя ви можете відчувати гормональні зміни, які викликають посилення росту волосся, тому вам можуть знадобитися наступні процедури.

Лазерна епіляція не буде ефективною лише за один сеанс. Це пов'язано з тим, що протягом життя волосся проходять три різні фази росту – анаген, катаген і телоген. Оскільки лазерна епіляція ефективна тільки в фазі анагена, вам буде потрібно повернутися на додаткові сеанси, щоб націлитися на волосся, які раніше були в будь-якій з двох інших фаз.

В залежності від оброблюваної області може знадобитися від 5 до 10 процедур.

Як доглядати за шкірою після лазерної епіляції

© RossHelen/iStock

Протягом дня або двох днів після процедури ділянку шкіри, на який впливав лазер, буде виглядати і відчуватися так, ніби ви згоріли на сонці. Холодні компреси і зволожувачі можуть допомогти зняти набряк і почервоніння. Якщо ви обробили шкіру обличчя, ви можете наносити макіяж на наступний день, але лише в тому випадку, якщо шкіра не покрилася пухирями.

Пухирі – рідкісне явище, але іноді зустрічаються у людей з більш темним кольором обличчя. Інші потенційні побічні ефекти – набряк, почервоніння і рубці.

Протягом 24-48 годин після процедури фахівці радять:

 • Носити вільний бавовняну одяг
 • Уникати дотику до шкіри в області лікування
 • Наносити 100% алое віра тільки в області лікування
 • Уникати тренажерного залу, лазні, сауни, джакузі, басейни
 • Під час прийому душу/ванни включати теплу воду
 • Уникати всіх форм фізичних вправ
 • Наносити мінеральну косметику після процедур лазерної епіляції на обличчі
 • Наносити SPF50 + на всі оброблювані ділянки шкіри, які піддаються впливу ультрафіолету
 • По можливості захищати оброблені ділянки шкіри від сонця

Як підтримувати ефект після курсу процедур лазерної епіляції

© puhhha/iStock

Протягом тижня після процедури потрібно:

 • Використовуйте скраб, щоб відлущити шкіру через 4-5 днів після процедури. Мертва або суха шкіра може викликати легке почервоніння після лікування, тому підтримка вашої шкіри в ідеальному стані лазера дасть найкращі результати
 • Коли волосся починає відростати, гоління і використання кремів для видалення волосся – єдині способи видалення волосся, які можна
 • Уникайте впливу на область лікування сонячних променів протягом усього курсу лікування
 • Завжди використовуйте сонцезахисний крем SFP 50+, якщо оброблені ділянки шкіри піддаються впливу ультрафіолету
 • Припиніть використовувати автозагар в зонах лікування за 7 днів до наступного сеансу

Ретельно і акуратно видаліть макіяж і креми з допомогою м'якої чистої тканини і натурального миючого засобу. Не тріть шкіру. Оброблену ділянку дуже чутливий і вимагає обережного поводження. Надмірне тертя може призвести до утворення рубців. Якщо з'являються пухирі або ознаки інфекції, будь ласка, зв'яжіться зі своїм лікарем.

Якщо ви будете дотримуватися всіх рекомендацій лікаря і продовжите піклуватися про шкіру, уникаючи сонця і автозасмаги, то процедура буде ефективною і принесе результати.

6 міфів про лазерної та воскової депіляції
© puhhha/iStock Абсолютно нормально мати волосся на тілі, але якщо ви вирішите видалити їх, ви не можете точно знати, який метод краще. Лазерна та воскова епіляція — це
Як відновити зір за 1 день і що потрібно знати про лазерної корекції
Ви, напевно, чули про те, що таке лазерна корекція зору. Але що саме вона робить, які є застереження, наслідки? Ми хочемо детально розповісти про цю операцію, одному з
15 секретів гоління, які спрощують життя жінкам влітку
© Nadine Wieser/Pexels Під час відпустки хочеться виглядати на мільйон і при цьому не витрачати багато часу на догляд за собою. Але є одна річ, яка займає цілу вічність
Як правильно робити шугарінг на дому
© sugaringsd.com Шугарінг, або епіляція цукром, вже давно завоював міцне місце в косметології завдяки своїй простоті і натуральним компонентам. Все більше і більше жінок
7 способів вирішити проблему розширених пор
З проблемою розширених пір стикаються багато хто з нас. Виглядає таке некрасиво, та ніяка пудра не може приховати недоліки. Редакція SUPER.UA вирішила навести деякі
Як доглядати за шкірою після лазера, опіків і обвітрювання
Після лазерної терапії, опіків або обвітрювання ваша шкіра потребує дбайливого догляду і відновлення. Детальніше про те, як доглядати за шкірою в кожній з цих ситуацій,