Як зробити читання на комп'ютері максимально комфортним для очей
19.04.2019 753 0 newsdaily.org.ua

Як зробити читання на комп'ютері максимально комфортним для очей

В закладки

Як зробити читання на комп'ютері максимально комфортним для очей

© AntonioGuillem/iStock

Багато хто з нас використовують монітор комп'ютера як безальтернативного джерела інформації. Якщо перегляд відео та фото особливого дискомфорту не викликає, то читання довгих текстів пов'язано з додатковим навантаженням на очі. На щастя, це можна досить легко виправити. В крайньому випадку, ви можете мінімізувати дискомфорт при читанні з монітора. Видання Lifehacker поділилося корисними порадами, як налаштувати комп'ютер для читання, до яких варто прислухатися.

Вміст матеріалу

Як налаштувати комп'ютер для читання довгих текстів

Ці поради знадобляться вам у тому випадку, якщо ви дійсно звикли багато читати з екрану, наприклад, книги. Крім цього, прислухайтеся до них, якщо ви багато працюєте з текстами.

Відкалібруйте монітор

Для цього не знадобиться ніяких сторонніх додатків. Весь необхідний функціонал передбачений в Windows і Mac OS. Якщо ви користуєтеся ПК, то знайдіть розділ «Дисплей» в меню Панелі керування. На Mac розділ «Дисплей» знаходиться в Системних налаштуваннях. Далі просто слідуйте підказкам системи, але постарайтеся домогтися більш теплого відтінку. Крім цього, варто скористатися додатком F. lux. Воно дозволяє встановлювати колірну температуру в залежності від часу доби, що дуже зручно.

© peshkov/iStock

Заберіть з екрана все зайві

Величезна кількість відволікаючих чинників – це ще одна серйозна проблема при читанні з монітора, яку вам належить вирішити. Найчастіше веб-сайти використовують не дуже зручну верстку. Крім цього, на сторінках є багато реклами та іншого контенту, який не має відношення до тексту статті. Позбутися від усього цього можна декількома способами.

  • Розширення для браузера Reader View забирає з екрана всі зайві, залишаючи виключно текст. Після натискання на іконку це відбувається практично миттєво.
  • Сервіси закладок Instapaper і Read it Later також здорово полегшують читання довгих статей. Крім цього, ви можете скористатися розширенням Evernote Clearly, яке дозволяє настроювати розмір тексту і фон.
© Reader View

Організуйте правильне освітлення

Освітлення відіграє важливу роль не тільки при читанні традиційних книг. Правильно виставлене світло також здатний підвищити комфортність читання з екрану комп'ютера. Ось що ви можете зробити.

  • Використовуйте настільну лампу, а не стельове освітлення. Верхні джерела світла — поганий варіант, оскільки в цьому випадку важко позбутися від непотрібної тіні.
  • Уникайте вікон позаду вас. Справа в тому, що яскраве сонячне світло призводить до появи неприємних відблисків на екрані, які змушують ваші очі напружуватися.
© profstocktv/iStock

Встановіть монітор на спеціальну підставку

Коли ми читаємо довгий текст, то несвідомо поступово наближаємося до монітора. Це не найкраща новина для вашої постави, тому варто придбати спеціальну підставку для монітора, яка дозволить легко пересувати. Такі кріплення коштують недорого, але відмінно справляються зі своїм завданням. Ви зможете в будь-який момент пересунути екран до себе, не рухаючи при цьому підставку по столу.

Як перенести Microsoft Office на інший комп'ютер
© nortonrsx/IStock Якщо ви придбали новий комп'ютер, то вам напевно потрібно перенести на нього Microsoft Office зі старої машини. На щастя, зробити це дуже просто. Для
Як відключити всі програми на Windows
© MrIncredible/iStock Кожен раз, коли ви вмикаєте комп'ютер, разом з Windows завантажуються і інші додатки. Мова йде про автозапуску програм. Ви можете переконатися в
Як налаштувати новий ноутбук або комп'ютер
© muthardman/iStock Покупка нового ноутбука або комп'ютера – це здорово, але перехід від старої машини пов'язаний з деякими незручностями. Врахуйте, що вам доведеться не
8 простих кроків для налаштування віддаленого доступу до комп'ютера
Не кожен користувач знає, як правильно підключитися до віддаленого комп'ютера. Настроювання такого корисного інструменту істотно полегшує роботу. Адже є можливість мати
Як створити пароль на комп'ютері з ОС Windows
© mangpor_2004/iStock Якщо ви не використовуєте пароль для входу в обліковий запис на своєму комп'ютері, то можете зіткнутися з безліччю неприємностей. Наприклад, ваш
2 простих способи підключити комп'ютер до домашнього кінотеатру
© JESHOOTS/Pixabay Якщо ви граєте в ігри, дивіться фільми або слухаєте музику на своєму ПК, але у вас також є домашній кінотеатр, то настійно рекомендуємо підключити свій