Топ-50 гаджетів, які змінили світ
02.05.2019 688 0 newsdaily.org.ua

Топ-50 гаджетів, які змінили світ

В закладки

Топ-50 гаджетів, які змінили світ

© photka/IStock

Придивіться до технологій, які вас оточують, і задумайтеся про те, що кілька років тому всіх цих гаджетів не існувало. Справжні технологічні революції відбуваються практично щороку, але ми вже настільки звикли до постійного прогресу, що навіть не помічаємо цього. Журнал TIME склав рейтинг гаджетів, які назавжди змінили наш світ. Ось найбільш знакові девайси в сучасній історії.

Вміст матеріалу

50. Apple iPhone

© time.com

iPhone був далеко не першим смартфоном на ринку, але Apple вдалося створити девайс, яким дійсно було зручно користуватися. Трохи пізніше з'явився магазин додатків, який змінив уявлення про мобільних телефонах назавжди.

49. Sony Trinitron

© time.com

Sony Trinitron став першим по-справжньому масовим кольоровим телевізором. Саме цей девайс підштовхнув всю індустрію вперед, з'явившись на ринку у далекому 1968 році. Японської компанії вдалося продати більше 100 мільйонів пристроїв по всьому світу.

48. Apple Macintosh

© time.com

Macintosh змінив наше уявлення про персональних комп'ютерах. Це був перший девайс з графічним інтерфейсом, до якого ми вже так звикли. Microsoft зі своєю Windows вийшла на ринок значно пізніше.

47. Sony Walkman

© time.com

Sony Walkman з'явився в той час, коли вінілові платівки все ще залишалися головним носієм для запису музики. Звичайно ж, компактний касетний девайс, який можна помістити в кишені, став справжнім хітом серед меломанів.

46. IBM Model 5150

© time.com

Цей комп'ютер став першим девайсом, який надійшов у вільний продаж. Звичайно, він був дуже далекий від того, чим ми користуємося сьогодні, але саме IBM Model 5150 зробив перший крок до тотальної комп'ютеризації.

45. Victrola Record Player

© time.com

Фонограф був винайдений в 1877 році, але по-справжньому масовими гаджети для програвання вінілових пластинок стали значно пізніше. Компанія Victrola створила компактний і відносно недорогий девайс, який незабаром з'явився практично в кожному будинку.

44. Regency TR-1 Transistor Radio

© time.com

Це перший у світі транзисторний радіоприймач, який поміщався в кишені. Створено девайс був після закінчення Другої світової війни. Це стало можливим завдяки використанню технологій, що належали армії США.

43. Kodak Brownie Camera

© time.com

Kodak Brownie Camera – це перший фотоапарат, який став доступним пересічному користувачеві. До його появи подібна техніка використовувалася виключно стаціонарно в комбінації зі штативом.

42. Apple iPod

© time.com

iPod прийшов на зміну CD-плеєрів. Звичайно, перші портативні гаджети для програвання MP3 з'явилися трохи раніше, але пристрій від Apple зробила величезний крок вперед в порівнянні з конкурентами. До речі, саме iPod став однією з головних причин масового піратства.

41. Magic Wand

© time.com

Девайс під назвою Magic Wand від японської компанії Hitachi – це електричний масажер для шиї. Але використовувався гаджет переважно в якості секс-іграшки, що призвело до багатомільйонних продажів.

40. Canon Pocketronic Calculator

© time.com

Перший портативний калькулятор, який з'явився в середині 70-х років. Цікаво, що гаджет навіть не був обладнаний екраном. Результати розрахунків друкувалися на стрічці з термобумаги.

39. Philips N1500 VCR

© time.com

Перший масовий відеомагнітофон, який дозволяв записувати аналоговий сигнал на касети формату BetaMax. Звичайно, з появою VHS девайс швидко зник з прилавків магазинів, але гаджет, безумовно, зробив серйозний вплив на індустрію.

38. Atari 2600

© time.com

Перша по-справжньому масова ігрова консоль. Atari 2600 здійснила справжню революцію, зробивши відеоігри доступними практично кожній людині. Приставка коштувала всього 180 доларів, тому продажі були мільйонними.

37. US Robotics Sportster 56K Modem

© time.com

Цей громіздкий гаджет є першим модемом, яка зробила інтернет доступним для мільйонів людей по всьому світу. На початку 2000-х років US Robotics Sportster 56K Modem був одним з найбільш затребуваних девайсів на ринку електроніки.

36. Nintendo Entertainment System

© time.com

Ця ігрова консоль з'явилася у продажу, коли ринок відеоігор перебував у повному занепаді. Саме Nintendo Entertainment System спровокувала бурхливий розвиток індустрії, яке не припиняється і сьогодні.

35. Nintendo Game Boy

© time.com

Трохи пізніше японська компанія Nintendo ще й винайшла мобільний геймінг. Game Boy – це портативна консоль з крихітним 2,6-дюймовим екраном, яка дозволила грати в 8-бітні ігри де завгодно.

34. IBM Selectric Typewriter

© time.com

Ця друкарська машинка зробила революцію, прийшовши на зміну механічних моделей, які потребували постійного обслуговування. Швидкість набору друкованих текстів зросла приблизно в два рази.

33. Motorola Bravo Pager

© time.com

Motorola Bravo з'явився 1986 році, ставши першим доступним пейджером для широкого кола користувачів. Гаджет дозволяв відправляти короткі повідомлення з цифровими кодами. Наприклад, код 411 означав «що відбувається?», а 911 використовувався в екстрених ситуаціях.

32. JVC VideoMovie Camcorder

© time.com

JVC VideoMovie Camcorder – далеко не перша портативна відеокамера на ринку, але вона користувалася величезною популярністю. В кінці 80-х років гаджет з'явився в кожній родині, яка могла собі дозволити придбання досить дорогого пристрою.

31. Motorola Droid

© time.com

Motorola Droid – це перший смартфон на операційній системі Android, який зумів нав'язати конкуренцію iPhone від Apple. За перший місяць продажів було реалізовано близько 800 тисяч пристроїв. Для 2009 року це фантастичні показники.

30. IBM Thinkpad 700C

© time.com

IBM Thinkpad 700C – це персональний комп'ютер у форм-факторі ноутбука, який зумів нав'язати серйозну конкуренцію пристроям від Apple. Цікаво, що дизайн ноутбуків практично не змінився за 20 років.

29. TomTom GPS

© time.com

У 2000 році уряд США зробило GPS загальнодоступній технологією. TomTom GPS став першим комерційно успішним навігатором для автомобілів. Гаджет миттєво розійшовся багатомільйонним тиражем.

28. Phonemate 400 Answering Machine

© time.com

Phonemate 400 – це перший загальнодоступний автовідповідач, який користувався неймовірною популярністю в США. У 70-х роках цей пристрій було присутнє практично в кожному будинку.

27. BlackBerry 6210

© time.com

У свій час BlackBerry 6210 користувався величезною популярністю в усьому світі. Цей портативний гаджет з повноцінною QWERTY-клавіатурою дозволяв користуватися інтернетом і перевіряти електронну пошту. Все це відбувалося на монохромному дисплеї.

26. Apple iPad

© time.com

Перший iPad з'явився на ринку в 2010 році. Цей планшетний комп'ютер кардинально відрізнявся від тогочасних конкурентів. У той час гаджети такого типу працювали виключно зі стилусом.

25. Commodore 64

© time.com

Commodore 64 – це компактний персональний комп'ютер, який вимагав підключення до зовнішнього екрана. 1982 році пристрій було занесено в книгу рекордів Гіннесса, ставши самим продаваним комп'ютером.

24. Polaroid Camera

© time.com

У 70-80-х роках фотоапарат Polaroid користувався неймовірною популярністю. Технологія миттєвого проявлення знімків настільки сподобалася споживачам, що вона залишається затребуваною і сьогодні, незважаючи на поширеність цифрових камер.

23. Amazon Kindle

© time.com

Amazon почала свою діяльність з запуску цифрового книжкового магазину, тому не дивно, що першим гаджетом компанії став букрідер. Дивно, але Kindle залишається самим продаваним пристроєм від Amazon і сьогодні.

22. TiVo

© time.com

Приставка TiVo у свій час стала справжньою проблемою для телеканалів. Справа в тому, що вона дозволяла записувати телеефір для відкладеного перегляду. З-за цього перегляди рекламних роликів істотно знизилися. Це підштовхнуло індустрію до інтеграції реклами безпосередньо в телешоу.

21. Toshiba DVD Player

© time.com

Toshiba DVD Player зробив чергову революцію на ринку відеопрогравач. Цей компактний і абсолютно безшумний гаджет дозволяв дивитися фільми в Full HD. Пристрій надійшов у продаж в 1996 році, але воно цілком придатне до використання і сьогодні.

20. Sony PlayStation

© time.com

У 1994 році компанія Sony назавжди змінила індустрію відеоігор. PlayStation стала, мабуть, самим яскравим проривом за всю історію існування консолей. Порівняно з Atari і Nintendo, якість ігор зросло просто неймовірно.

19. Wii

© time.com

Після виходу PlayStation у Nintendo почалися серйозні проблеми, але компанія в черговий раз змогла відродитися в 2006 році. Wii абсолютно несподівано стала дуже популярної консоллю серед всіх вікових груп. Все завдяки зовсім новому геймпаду.

18. Jerrold Cable Box

© time.com

Jerrold Cable Box – це приставка для прийому кабельного телебачення. У США цей гаджет був просто незамінним у 80-х роках минулого століття. Незважаючи на огидний зовнішній вигляд, девайс зустрічався в кожному другому будинку.

17. Nokia 3210

© time.com

Легендарний мобільний телефон з'явився на ринку в 1999 році. Кількість продажу девайса перевищила 160 мільйонів штук, що дозволило фінської компанії на тривалий час стати лідером серед виробників телефонів.

16. HP DeskJet

© time.com

HP DeskJet – це перший струменевий принтер, який з'явився у вільному продажу. Сталося це в далекому 1998 році. Дивно, але ця нехитра технологія використовується і сьогодні.

15. Palm Pilot

© time.com

Цей кишеньковий комп'ютер з'явився в 1996 році. Він був не дуже популярним з-за високої вартості і обмеженого функціоналу, але Palm Pilot став важливим пристроєм для подальшого розвитку технологій.

14. Motorola Dynatac 8000x

© time.com

Motorola Dynatac 8000x – це перший по-справжньому портативний мобільний телефон на ринку. Пристрій надійшов у продаж в далекому 1984 році. Гаджет важив трохи менше кілограма, але в ті часи це нікого не бентежило.

13. Apple iBook

© time.com

Перший в итории ноутбук, який підтримував бездротові стандарти зв'язку. Крім цього, Apple iBook володів абсолютно новим дизайном, який на той час здавався неймовірно привабливим і сучасним.

12. Oculus Rift

© time.com

Гарнітура Oculus Rift зробила технології віртуальної реальності дійсно масовими. Сталося це на початку 2016 року. Rift як і раніше є самим продаваним пристроєм такого типу.

11. Sony Discman D-50

© time.com

Черговий знаковий гаджет від японської компанії Sony. Discman D-50 – це портативний програвач компакт-дисків, який з'явився на ринку в 1984 році. Тоді пристрій сприймалося як диво інженерної думки.

10. Roku Netflix Player

© time.com

У 2010 році з'явився невеликий пристрій для перегляду потокового відео. Гаджет розміром з хокейну шайбу дозволяв переглядати контент Netflix безпосередньо на екрані телевізора, що викликало непідробний захват у глядачів.

9. Fitbit

© time.com

Перший фітнес-трекер Fitbit дебютував в 2009 році. Девайс став неймовірно популярним з-за низької вартості. У той час гаджет практично не мав конкурентів, тому миттєво захопив ринок переносних пристроїв.

8. Osborne 1

© time.com

Коли ви думаєте про портативних комп'ютерах, то навряд чи згадуєте про існування Osborne 1. Ця громіздка штуковина абсолютно не відповідає нашим уявленням про портативних гаджетах, але в 1981 році Osborne 1 сприймався в якості пристрою з далекого майбутнього.

7. Nest Thermostat

© time.com

Nest Thermostat став першим по-справжньому масовим розумним пристроєм для дому. Гаджет надійшов у продаж в 2011 році і розійшовся великим тиражем. Сьогодні подібні девайси вже навряд чи можуть когось здивувати.

6. Raspberry Pi

© time.com

Raspberry Pi – це надкомпактний комп'ютер, всі компоненти якого розміщені на одній невеликій друкарській платі. Вартість пристрою – всього 35 доларів. Гаджет користується величезною популярністю серед американських студентів.

5. DJI Phantom

© time.com

DJI Phantom – це важливий крок у розвитку дронов. Цей безпілотний літальний апарат використовує так зване комп'ютерне зір, щоб оминути перешкоди. У перспективі дрон зможе здійснювати доставку товарів повністю автономно.

4. Yamaha Clavinova Digital Piano

© time.com

Yamaha Clavinova – це перше відносно недороге і компактне цифрове піаніно, яке користується величезною популярністю. Завдяки його появі музичне мистецтво стало доступним для широких мас.

3. Segway

© time.com

Segway став найуспішнішим з усіх існуючих самохідних компактних транспортних засобів. Звичайно, девайс не можна назвати масовим, але він безумовно заклав фундамент на майбутнє.

2. Makerbot Replicator

© time.com

Makerbot Replicator – це не перший, але безумовно кращий 3D-принтер на ринку. Саме цей девайс зробив технологію 3D-друку дійсно масовою. Пристрій коштувало всього 2000 доларів, тому відмінно продавалося.

1. Google Glass

© time.com

Google Glass – один з тих гаджетів, який не став масовим, але визначив майбутнє технологічного світу. В якійсь мірі пристрій випередило свій час. Немає жодних сумнівів, що такі девайси будуть затребуваними через кілька років.

10 технічних пристосувань, які змінили наше життя
© Oliur Rahman/Pexels Технічна революція змінила світ. Вона торкнулася практично всіх сфер нашого життя. Звичайно, розвиток технологій має і зворотний бік, адже ми стали
Apple скоротить виробництво нового iPhone XR з-за низького попиту
© apple.com Схоже, справи у однієї з найбільших технологічних компаній світу Apple йдуть далеко не найкращим чином. Видання Nikkei Asian Review повідомляє, що продажі
10 звичних речей сучасності, яких не було 10 років тому
Для історії 10 років – це дуже короткий часовий відрізок, який можна порівняти з одним миттю в житті людини. Але для світу технологій десятиліття – це ціла епоха. Видання
3 ради, як менше сидіти в телефоні, коли ви з сім'єю
©dangrytsku/IStock Смартфони давно змінили стиль комунікації людей, в тому числі і відносини всередині сім'ї. Дуже часто можна помітити, як батьки, повністю занурені у
8 кращих гаджетів першого півріччя, на які варто звернути увагу
© Bet_Noire/IStock Великі виставки електроніки та конференції розробників залишилися позаду, а значить, настав час підбити підсумки першого півріччя. Видання Mashable
Незвичайні новинки, які планує випустити Apple
© kev303/iStock Чутки про те, що Apple випустить в цьому році 3 нових iPhone підтвердилися майже офіційно. Справа в тому, що детальною інформацією про майбутні новинки