3 ради, як менше сидіти в телефоні, коли ви з сім'єю
02.05.2019 614 0 newsdaily.org.ua

3 ради, як менше сидіти в телефоні, коли ви з сім'єю

В закладки

3 ради, як менше сидіти в телефоні, коли ви з родиною

©dangrytsku/IStock

Смартфони давно змінили стиль комунікації людей, в тому числі і відносини всередині сім'ї. Дуже часто можна помітити, як батьки, повністю занурені у світ Інтернету, практично ніяк не реагують на спроби їх дитини звернути на себе увагу. Деякі використовують свої гаджети в якості няні для малюків, що особливо сумно.

Що ж відбувається з сучасними дітьми, чиї батьки настільки поглинені смартфонами? Численні дослідження вже давно підтвердили всі побоювання. Так, в ході одного з них було доведено, що захопленість дорослих гаджетами призводить до того, що їх дитина довше і складніше освоює нові слова. В ході ще одного експерименту, участь в якому взяли 170 пар, з'ясувалося, що чим частіше батьки відволікаються на свої телефони, тим більш ймовірно поява у їх дітей таких розладів поведінки як істерики і непокору.

В рамках масштабного проекту про вплив електронних гаджетів на поведінка та уважність дітей Бренді Ступика також з'ясувалося, що смартфони мають негативний вплив і на спортивні досягнення дітей. У рамках експерименту батьків попросили спочатку уважно стежити за забігом своїх дітей і всіляко демонструвати свій інтерес, а потім відвернутися спиною і втупитися в телефони. У другій ситуації діти не тільки показували найгірший результат, але і частіше падали, робили фальстарт і всіляко помилялися.

Звичайно, повністю відмовитися від використання смартфонів у наш час практично неможливо, проте є як мінімум три способу звести його до мінімуму під час спілкування з родиною:

© marchmeena29/IStock

Залишати телефон у іншій кімнаті, поки допомагаєте дитині вивчити щось нове

Коли телефон знаходиться поруч, дуже складно встояти, якщо раптом він задзвонить або на екрані висвітиться яке-небудь повідомлення. Під час навчання дитини важливо не відволікатися і перебувати з малюком буквально на одній хвилі, щоб він максимально швидко і ефективно засвоїв новий матеріал. Якщо вирішили «підтягнути» дитини з того чи іншого предмету, обов'язково залиште телефон в іншій кімнаті, а ще краще — просто вимкніть звук.

Тримати телефон в задній кишені, а не руці, під час ігор з дітьми

Ігри — дуже важливий спосіб пізнання світу дітьми. Ваша участь і залученість в процес гри особливо цінні для дітей, тому якщо вже і прихопили телефон на стадіон або свій задній двір, то використовуйте його тільки для того, щоб зробити кілька знімків. І не потрібно тут же намагатися викласти їх в Facebook. Дивіться на свою дитину, а не в екран телефону!

Проаналізувати, чи не є смартфон причиною конфліктів з дітьми

Вчені довели, що залежні від гаджетів батьки більш агресивно реагують на погану поведінку дітей. Більш того, діти таких батьків часто піддають себе небезпечних ситуацій, ризикуючи для того, щоб хоч якось привернути їх увагу, а тому частіше отримують травми. Ви помітили щось подібне і в своєму домі? Тоді саме час кардинально змінити своє ставлення до електронних гаджетів і повернутися нарешті обличчям до своїх дітей.

Читайте також 42 питання, які допоможуть почати цікаву розмову з дітьми

Франція заборонила смартфони та іншу техніку учням: навіщо і до чого такі заходи
© oksun70/iStock Люди, які зараз відправляють дітей на навчання в школу, раніше і подумати не могли, що з'являться різні гаджети, які можна буде брати з собою в школу.
Як використання гаджетів батьками впливає на виховання дітей
© people.com Сучасні батьки дуже часто, з головою занурюючись у роботу або намагаючись абстрагуватися від домашніх турбот, поєднують перебування з дитиною і перегляд
Чому не потрібно змушувати дітей є
© Pixabay Батьки часто вдаються до шантажу, залякування та упрашиванию, коли їх дорогоцінний дитина відмовляється їсти покладену їжу. Якщо ця доля не минула і вас, можете
Як контролювати дитину, коли він користується смартфоном
©Ridofranz/IStock Кожен рік батьки відправляють своїх дітей в школу, спорядивши їх смартфонами, які несуть у собі чимало загроз. За даними опитування, 47% учнів 3-го
4 батьківських стилю виховання і їх вплив на дітей
© Evolution Labs/Flickr Стиль вашого виховання може вплинути на те, як дитина буде ставитися до самого себе, яким він виросте людиною, а також які у вас будуть взаємини
Чому діти повинні сидіти в автомобільному кріслі обличчям назад як можна довше
© New Jersey Family Американська академія педіатрії (American Academy of Pediatrics) переглянула свої рекомендації щодо використання дитячих автомобільних крісел. Тепер