Як використання гаджетів батьками впливає на виховання дітей
22.05.2019 818 0 newsdaily.org.ua

Як використання гаджетів батьками впливає на виховання дітей

В закладки

Як використання гаджетів батьками впливає на виховання дітей

© people.com

Сучасні батьки дуже часто, з головою занурюючись у роботу або намагаючись абстрагуватися від домашніх турбот, поєднують перебування з дитиною і перегляд стрічки новин, соціальних мереж, іграми. Загалом, всіляко взаємодіють з гаджетами.

The Telegraph наводить результати дослідження, які доводять прямий зв'язок між захопленням батьків гаджетами і поведінкою дитини.

Трохи статистики

Фахівці вивчали в Іллінойсі та Мічигані 200 сімей з дітьми протягом 6 місяців. Весь цей час батьки використовували свої мобільні телефони, планшети, комп'ютери. при цьому приблизно 32% батьків та 40% матерів визнали деяку ступінь залежності від пристроїв.

У той же час, коли батьки захоплені гаджетом, дитині необхідне спілкування та увага. Таке явище вчені назвали technoference, тобто «технологічна перешкода». Практично 50% беруть участь у дослідженні батьків заявили, що подібне відбувається між ними та дітьми мінімум тричі на день, і тільки 11% заперечували технологічну перешкоду у відносинах з дітьми.

©rawpixel.com/Pexels

Вплив батьківського захоплення гаджетами

Поведінка дітей безпосередньо пов'язане з поведінкою батьків. Діти захоплених мобільними батьків легковозбудимы, гіперактивні, схильні до істерик і образ. При цьому найчастіше діти вели себе так у матерів, які використовують гаджети для відходу від реальності і подолання фрустрації. У свою чергу, батьки заявили, що гаджети не дають їм відповідно реагувати на поведінку дітей, а діти не дають їм сконцентруватися на тому, що відбувається на екрані.

Відносини між батьками і дітьми також погіршуються внаслідок батьківського технологічної звички. Наприклад, обідаючи з дитиною в кафе, мама лише дістає телефон за столом (навіть не використовуючи його постійно) – різко погіршується комунікація між дитиною і нею.

© IStock

Взаємодіючи з технікою, батьки перестають звертати увагу на дітей, або реакція на дитину займає більше часу, потреба дитини у спілкуванні та уваги дратує, що викликає відразливу реакцію дітей, підвищення голосу.

Крім того, дослідження показали, що діти, батьки яких мало приділяють їм уваги, віддаючи перевагу гаджети, володіють меншим словниковим запасом, і володіють низькими комунікативними навичками. Також використання гаджетів самими дітьми за прикладом батьків знижує їх здатність до навчання на 20%.

Як змінити існуючий підхід?

У Великобританії технологічна залежність батьків придбала масштаб проблеми, тому була спланована програма з мінімізації використання техніки під час взаємодії з дітьми. Манчестер став першим населеним пунктом, де запустили проект з інформування батьків про тайм-менеджменті з дітьми, відмову від смартфона під час прийому їжі, підготовки до сну та багатьох інших взаємодій з дитиною.

©alphalight1/Pixabay

Читайте також 7 звичок, що зміцнюють зв'язок батьків і дитини

3 ради, як менше сидіти в телефоні, коли ви з сім'єю
©dangrytsku/IStock Смартфони давно змінили стиль комунікації людей, в тому числі і відносини всередині сім'ї. Дуже часто можна помітити, як батьки, повністю занурені у
Читання вголос дітям сильно впливає на їх поведінку і увагу. Ось яким чином
Всім давно відомо, що читання вголос та ігри з дітьми є найважливішим моментом у вихованні. Однак спеціальне дослідження, проведене в США, показує, наскільки сильно вплив
Корисні поради про ідеальний батьківство у вік технологій
Як виховувати дітей у століття технологій? Здається, що малюки більше проводять часу з гаджетами, ніж зі своїми батьками. Варто визнати, що все це залежить і від батька з
Потрібно віддавати дитину в дитячий садок: дослідження пролило світло на позитивний вплив соціуму для малюків
© Skitterphoto/pixabay Працюючі матері можуть зітхнути з полегшенням. Тепер вони можуть не бояться залишати своїх малюків у дитячих садках. Дослідження показало, що діти,
Розумовий розвиток дитини залежить від трьох факторів: спорту, сну і проведеного часу з гаджетами
© harleebob/iStock Дитинство і підлітковий вік є вирішальними періодами для розвитку мозку. Саме тоді закладається основа для подальшого формування когнітивних
13 звичок, які сприяють гарному вихованню дітей
© Pixabay Часто батьки впадають у відчай, коли бачать, як їхні діти бавляться, б ' ються, ламають все навколо, приносять двійки і поводяться жахливо. Насправді, все можна