Як захистити транспорт від крадіжки: поради для власників автомобілів, велосипедів та мотоциклів
17.03.2019 891 0 newsdaily.org.ua

Як захистити транспорт від крадіжки: поради для власників автомобілів, велосипедів та мотоциклів

В закладки

Як захистити транспорт від крадіжки: поради для власників автомобілів, велосипедів та мотоциклів

© tommaso79/iStock

Викрадення транспортних засобів, на жаль, відбуваються частіше, ніж ми можемо собі уявити. Іноді власники автомобілів, велосипедів і мотоциклів, самі того не помічаючи, роблять своє майно «легкою здобиччю». Але не хвилюйтеся. Ми вам розповімо, як захистити транспорт від крадіжки. Дотримуйтесь наступних підказок і порад, щоб знизити ризик викрадення.

Вміст матеріалу

Як захистити транспорт від крадіжки?

Сподіваємося, ці поради убережуть вас від неприємностей і забезпечать безпеку вашого транспортного засобу.

Поради для власників автомобілів

© socialmediasl444/Flickr
 • Блокуйте двері автомобіля навіть під час руху.
 • Не залишайте машину з працюючим двигуном без нагляду.
 • Припаркувавшись, закрийте всі вікна і люк машини. Також не забувайте взяти ключі.
 • Намагайтеся не залишати цінні речі всередині автомобіля там, де їх можуть побачити перехожі.
 • Не залишайте в машині документи, включаючи реєстрацію авто і т. д. Якщо цього не уникнути, а транспортний засіб використовують кілька водіїв, можете заховати документи в місці, про яке будете знати тільки ви.
 • Дізнайтеся більше про свій маршрут. Уникайте районів з високим рівнем злочинності. Змінюйте маршрути, робіть все, щоб не піддавати себе і свою машину небезпеки.
 • Встановіть протиугінну систему в своєму автомобілі, якщо її немає. Злочинці неохоче викрадають транспортні засоби, якщо вони знають, що автомобілі можуть швидко знайтися.
 • Злодії віддають перевагу працювати в темряві. Будьте особливо обережні вночі. Припаркуйте машину в добре освітленому місці, якщо це можливо.
 • Озирніться навколо. Дізнайтеся, що знаходиться навколо вашого транспорту і вселяють ці місця довіру.
 • На кожному з вікон повинен бути нанесений ідентифікаційний номер автомобіля (VIN). Викрадачі навряд чи захочуть раскощелиться на заміну подібного скла.
 • Якщо зіткнулися з викрадачем, не чиніть опір. Автомобіль можна буде замінити. А ось ваше життя безцінне.

Типи протиугінних систем

© bensib/iStock

Існують механічні та автоматичні протиугонні системи. Іноді їх використовують одночасно, щоб максимально убезпечити машину. До механічних відносяться блокатори зразок замку на рульовий вал або на колеса. До автоматичним – сигналізація, іммобілайзер, супутникові системи.

Види злочинців

Професіонали

Вони воліють високопродуктивні автомобілі популярних моделей, щоб не виділятися. Після викрадення віддають машину в майстерню, де її розбирають. А потім вони продають ці запчастини. Вони також можуть викрасти машину для експорту в інші країни або виконати замовлення певної людини.

Викрадення заради розваги

Молоді люди можуть викрасти авто заради забави. Вони воліють високопродуктивні або розкішні автомобілі. Їх зазвичай знаходять, але вони мають деякі пошкодження.

Інша категорія

Деякі врізаються в машини ззаду. А потім, коли водій виходить з машини, щоб переглянути пошкодження, вони зупиняються і викрадають його машину.

Поради для власників велосипедів

© Kaboompics.com/Pexels

Щорічно викрадають мільйони велосипедів по всьому світу. На жаль, більшість із них ніколи не повертаються власникові. Їх розбирають на частини і розпродають. Багато власників з-за цього зберігають велосипеди в будинку або квартирі. Але не кожен захоче це робити. Велосипед може не поміститися в ліфт, він може бути важким. Плюс до всього, постає питання гігієни та практичності. Не кожен знайде місце, куди помістити велосипед.

Ми хочемо допомогти вам знизити ризик крадіжки велосипеда. Звичайно, немає 100%-ї гарантії. Але ці способи все ж зможуть ускладнити крадіжку вашого транспортного засобу.

© tommaso79/iStock
 • Залишайте велосипед в добре освітленому людному місці.
 • Якщо ви використовуйте велозамок, переконайтеся, що ви прив'язали велосипед до якогось нерухомого предмету. Якщо злодієві буде важко дістати до замку, він не зможе отримати до нього доступ за допомогою електроінструменту.
 • На сподівайтеся на удачу. Переконайтеся, що велосипед надійно прикріплений, перш ніж іти в магазин. Сучасні велосипеди більш-менш легкі. Так що його легко буде взяти і перенести злодієві.
 • Дорогі замки – це не завжди добре. З іншого боку, і економити на безпеці не варто. Загальна вартість вашої системи захисту повинна становити близько 20% вартості велосипеда. Однак якщо ваш велосипед коштує 100 €, замок в 20 € не підійде. U-подібний замок, ланцюг з квадратного перерізу, замок під ключ – це мінімум, що можна зробити.
 • Використовуйте системи захисту Hexlox. Заглушки зі сталі допоможуть вам захистити цінні деталі велосипеда – кермо, колеса, сідло. Розблокувати їх зможе тільки закодований ключ, який буде у вас.
 • Якщо ви використовуєте захист також для коліс та інших деталей, злодій навряд чи захоче возитися з таким велосипедом. Адже навіть для злодія час – гроші.
 • Якщо ви зберігаєте велосипед в підвалі, переконайтеся, що він до чогось прив'язаний. Можливо, у вас є інші велосипеди або полку. Навіть найлютіший злодій не буде щасливий, якщо йому доведеться нести два велосипеда, піднімаючись по сходах.

Поради для власників мотоциклів

© codymonser/pixabay

Те, що раніше у вас не гнали мотоцикл, не означає, що цього не станеться сьогодні. Навіть те, що у вас скромне транспортний засіб, не дає гарантії, що ніхто не захоче його викрасти. Найнебезпечнішими місцями є місця збору мотоциклістів. Але викрасти мотоцикл можуть навіть з сараю або біля будинку. Є професійні злодії, які викрадають мотоцикли за 60 секунд. Ось з захистом від них можуть бути проблеми. Але в інших випадках допоможе наступне:

Не спокушайте злочинця

Максимально приховати мотоцикл, щоб його ніхто не побачив. Якщо у вас немає гаража, накрийте мотоцикл так, щоб ніхто не здогадався, що це він. Завдяки чохлу злодієві буде також важко оцінити, яка система захисту на вашому мотоциклі. А зайві клопоти і сюрпризи ніхто не любить.

Використовуйте засоби захисту

Озброїтеся замком, ланцюгом і сигналізацією. Використовуйте окремі замки для рульового управління і запалювання. Злодієві доведеться витратити чимало часу, так що він, можливо, і не захоче возитися з замками.

Кріпите замок вище від землі

Бажано кріпити замок через раму. Менш бажано – через вилку з колесом. Але найголовніше – не кладіть замок на землю. Злодієві буде простіше зламати його. Кріпите вище від землі, щоб ускладнити злодієві завдання.

Пристебніть мотоцикл ланцюгом

Якщо ви заблокуєте гальмівний диск, це викличе труднощі у злодія-любителя. Але професіонал зможе просто занурити ваш мотоцикл в поруч стоїть вантажівка. Пристебніть мотоцикл надійної ланцюгом до чогось нерухомого зразок стовпа. Кріпити мотоцикли також радять тим, хто тримає їх у гаражах.

Блокуйте мотоцикл в декількох точках

Вам знадобиться два або більше замків, крім вбудованих. Якщо злодій не відстежував вас і ваш мотоцикл, він не буде готовий до того, щоб зламати різні види замків.

Не купуйте дешеві замки

Не економте на цьому. Замки на диск з системою сигналізації, U-образні замки із загартованої сталі, міцні ланцюги надійні. На сьогоднішній день можна купити непогані системи захисту від угону.

Встановіть GPS-трекер

Ви зможете заховати його так, щоб злодій навіть не запідозрив про те, що ви можете відслідковувати його розташування.

«Правильно» паркуйтесь

Паркуйтесь на платних парковках або в добре освітлених місцях. Якщо ви не можете зафіксувати мотоцикл на чомусь нерухомому прикріпити його до мотоциклу друга/сусіда. Навіть наклейка «Встановлена сигналізація» може допомогти.

Озирайтеся по сторонах

Професійні злодії часто слідують за мотоциклістами, оскільки у них є замовлення на ті чи інші види мотоциклів. Будьте пильні. Дивіться в дзеркало заднього виду. Якщо ви думаєте, що за вами хтось стежить, зробіть маневр. Заплутати злодія, щоб він втратив слід. Але не варто їхати додому або в інші свої знайомі місця. Адже так ви тільки допоможете злодієві дізнатися, де вас можна знайти.

Матеріал оформлений на основі даних сайтів Geico, Hexlox, Motorcyclecruiser.

Як захистити квартиру і машину від крадіжок і крадіжок
© Maridav/iStock У нашому світі ніхто не застрахований від квартирної крадіжки і викрадення автомобіля. Але це не означає, що ми нічого не можемо зробити, щоб звести
Дійсно домашні тварини здатні зробити людей здоровішими
@ Matheus Bertelli/Pexels Ким насправді є люди, які поділяють свій будинок з тваринами? І як це впливає на їхнє життя? Кажуть, що домашні улюбленці здатні поліпшити
Як захистити свою конфіденційність: 12 способів, якими можуть зламати смартфон
© JÉSHOOTS/Pexels Якщо ви вважаєте, що ваш смартфон не представляє ніякої цінності для хакерів і інших зловмисників, то помиляєтеся. Жертвою може стати абсолютно будь-яка
Особисте авто або таксі: плюси і мінуси, які допоможуть визначитися з вибором
Деякі люди замислюються про те, краще особисте авто або таксі? В обох цих варіантів є як свої переваги, так і недоліки. Всі вони і допоможуть визначитися з транспортними
Як захистити телефон від прослушки: банальні і не дуже поради
© CarmenMurillo/iStock Якщо думаєте, що ваші телефонні розмови можуть прослуховувати, то ви потрапили в правильне місце. У цій статті мова піде про те, як захиститися від
Особистий досвід: як уберегти свою квартиру від крадіжки
©AntonioGuillem/IStock В цьому році мою квартиру обікрали буквально за півгодини. Прикро те, що я якраз приїхала з відпочинку і до цього мій будинок був без нагляду 2