Як захистити телефон від прослушки: банальні і не дуже поради
22.04.2019 170 0 newsdaily.org.ua

Як захистити телефон від прослушки: банальні і не дуже поради

В закладки

Як захистити телефон від прослушки: банальні і не дуже поради

© CarmenMurillo/iStock

Якщо думаєте, що ваші телефонні розмови можуть прослуховувати, то ви потрапили в правильне місце. У цій статті мова піде про те, як захиститися від подібних речей. Насправді прослуховування телефону – не таке вже й рідкісне явище. Жертвою можуть стати не тільки відомі політики або бізнесмени, але і звичайні люди. Мета зловмисників дуже прості – викрадення особистих даних, шантаж і вимагання. Ось кілька порад, як захистити телефон від прослушки.

Вміст матеріалу

1. Не користуйтеся телефоном

Так, ми розуміємо, що в сучасному світі це неможливо. Тим не менш відправити телефон в сміттєвий бак – це єдиний спосіб, який забезпечить безпеку на 100%. Звичайно ж, ми не закликаємо вас піти на таку радикальну міру. Але обмежити кількість телефонних розмов все-таки варто. Прослуховування телефону втратить всякий сенс, якщо ви не будете обговорювати компрометуючі вас питання.

Є ще один важливий момент. Звичайний мобільний телефон прослухати куди важче. Якщо потрібно обговорити щось важливе, то скористайтеся моделлю з минулого. Але навіть у цьому випадку немає універсального рецепту, як захистити телефон від прослушки. Якщо вами зацікавляться професіонали своєї справи, то нічого хорошого чекати не варто.

2. Не користуйтеся публічними Wi-Fi мережами

Відкриття точки доступу Wi-Fi зустрічаються на кожному кроці. Наприклад, в кафе, в громадському транспорті або банках. І в цьому є прихована загроза. Наприклад, працівники банку можуть без проблем отримати доступ до адресної книги вашого смартфона. Ця інформація може використовуватися не зовсім законних цілях.

Також існують фахівці, які можуть встановити на ваш смартфон який-небудь шкідливий додаток віддалено. Ви можете банально не помітити цього. Мета таких дій можуть бути різними, прослуховування телефону – одна з них. Рада дуже простий. Коли ви виходите з дому, не забувайте відключати Wi-Fi.

3. Для обговорення важливих питань зустрічайтеся особисто

Небезпеку становлять не тільки телефонні розмови. Листування в месенджерах не менш небезпечна. Так, більшість з них дійсно шифрують дані, але 100% гарантії безпеки ніхто обіцяти не може. Про SMS навіть згадувати не варто, адже вони ніколи не шифрувалися операторами. Також у зловмисників не виникне жодних проблем з перехопленням листування в соцмережах.

Вихід з цієї ситуації дуже простий. Використовуйте телефон тільки для того, щоб домовиться з співрозмовником про особисту зустріч. Це виключає ймовірність прослушки практично на 100%. Хоча, з іншого боку, зловмисники можуть використовувати мікрофон вашого смартфона в якості диктофона. Якщо побоюєтеся такого сценарію, то просто залиште свій гаджет будинку.

4. Ремонтуйте смартфони тільки в офіційних сервісних центрах

Від поломки смартфона не застрахований ніхто. Тим більше, що сучасні гаджети виходять з ладу після першого ж падіння. Але нести девайс в найближчий сервіс – це далеко не найкраще рішення. Справа в тому, що для фахівця не складе труднощів встановити в ваш телефон спеціальне устаткування для прослушки. Якщо ви думаєте, що таке буває тільки в шпигунських фільмах, то помиляєтеся. Наприклад, є маса прикладів, коли встановлювали обладнання замість NFC-модуля або датчика GPS.

Набагато розумніше віднести телефон в офіційний сервіс виробника. Так, в цьому випадку вартість ремонту помітно зросте, але ж безпека дорожче. На щастя, в Україні є авторизовані представництва майже всіх великих виробників. Правда, з китайськими бюджетками можуть виникнути проблеми.

5. Не встановлюйте підозрілі програми

Якщо ви вважаєте, що прослуховування телефону вимагає попереднього контакту зловмисників з вашим гаджетом, то помиляєтеся. Встановити спеціальне програмне забезпечення можна і віддалено. Цікаво, що найчастіше користувачі роблять це самі. Наприклад, якщо ви вирішили встановити додаток, якого немає в App Store або Google Play, то чекайте біди. Майже половина такого софту містить в собі шкідливі функції. У кращому випадку ви познайомитеся з раптово з'являються рекламними банерами.

Якісні троянські програми можуть не видавати себе роками, спокійно красти ваші персональні дані. Помітити сліди їх присутності досить проблематично. З ймовірних ознак можна виділити швидкий розряд акумулятора і нагрівання девайса. До речі, в більшості випадків антивірусні програми для смартфона не здатні виявити шкідливе ПО.

Читайте також Як зрозуміти, чи потрібен вам насправді новий смартфон

Як захистити себе в інтернеті: 9 порад для тих, хто боїться за особисті дані
© PRImageFactory/iStock Величезна частина нашого життя проходить саме в мережі, тому варто задуматися над тим, як захистити свої особисті дані. Сьогодні ймовірність
Як захистити свою конфіденційність: 12 способів, якими можуть зламати смартфон
© JÉSHOOTS/Pexels Якщо ви вважаєте, що ваш смартфон не представляє ніякої цінності для хакерів і інших зловмисників, то помиляєтеся. Жертвою може стати абсолютно будь-яка
Прості правила цифрового детокс для тих, хто прагне відпочити від гаджетів
© bruce mars/pexels Безліч гаджетів, які повідомляють про новому пості улюбленого блогера, розсилки по електронній пошті, безперервний потік інформації з соціальних
Що робити, якщо ваш партнер віддає перевагу телефону замість вас
©yacobchuk/iStock Соціальні медіа, додатки та ігри, які призначені для того, щоб вбити час, можуть негативно позначитися на відносинах. Використовуйте пристрої, коли це
Поради щодо правильної зарядки телефону, які продовжать життя акумулятора
Можна вбити акумулятор телефону, заряджаючи його занадто часто або занадто довго? Ми зібрали кращі поради по догляду за батареями, щоб підтримувати працездатність
Як контролювати дитину, коли він користується смартфоном
©Ridofranz/IStock Кожен рік батьки відправляють своїх дітей в школу, спорядивши їх смартфонами, які несуть у собі чимало загроз. За даними опитування, 47% учнів 3-го