Як відремонтувати кондиціонер самостійно: гід для новачків
15.06.2019 689 0 newsdaily.org.ua

Як відремонтувати кондиціонер самостійно: гід для новачків

В закладки

Як відремонтувати кондиціонер самостійно: гід для новачків

© AndreyPopov/IStock

Кондиціонери, втім, як і будь-яка інша техніка, досить часто виходять з ладу. Звичайно ж, частіше це відбувається в самий невідповідний момент, коли за вікном сама спекотна погода. Майстри зазвичай приїжджають на виклик через день-два, тому є сенс у тому, щоб спробувати відремонтувати кондиціонер самостійно. У більшості випадків з цим може впоратися практично будь-яка людина, що вміє тримати в руках викрутку. Ось кілька порад, як відремонтувати кондиціонер самостійно від порталу The Family Handyman.

Вміст матеріалу

Ремонт кондиціонера

© JPWALLET/IStock

Звичайно, ймовірність успіху залежить від типу неполадки. В деяких випадках без виклику майстра не обійтися. Тим не менш базовий ремонт можна виконати самостійно.

1. Переконайтеся, що проблема не в термостаті

Збої термостата – це одна з найпоширеніших проблем кондиціонерів. Спробуйте поекспериментувати з налаштуваннями температурного режиму. Наприклад, якщо кондиціонер працює в режимі обігріву, але не охолодження, то виною всьому саме термостат. Його доведеться замінити.

2. Купіть необхідні запчастини

Якщо ваш кондиціонер працює вже більше 5 років, то варто обзавестися набором запасних деталей, які найчастіше виходять з ладу. Наприклад, у будь-який момент вам можуть знадобитися конденсатори або пускове реле. Також часто з ладу виходить двигун. Але коштує він досить дорого, тому купувати його на майбутнє не доцільно. До речі, перед поїздкою в магазин обов'язково запишіть модель свого кондиціонера.

3. Почніть з простого

Для початку варто перевірити чи все добре з харчуванням. Для цього потрібно відкрити розподільчий блок і скористатися тестером. Часто саме на цьому етапі виявляється несправність. Якщо напруга в блоці немає, то приступайте до перевірки проводки. Проблема визначено в ній. Також кондиціонер може не працювати через засмічення повітрозабірних решіток зовнішнього блоку. Деякі моделі перестають функціонувати навіть при незначному забрудненні. Тому чистка зовнішнього блоку цілком може вирішити проблему.

© Jay_Zynism/IStock

4. Перевірте запобіжники

Якщо у вашому будинку спостерігаються перепади напруги, то варто перевірити запобіжники. Але врахуйте, що це стосується здебільшого старих моделей. У сучасних кондиціонерах використовується автоматична система захисту. Для перевірки запобіжників вам знадобиться мультиметр.

5. Перевірте пусковий конденсатор

Для початку проведіть візуальний огляд конденсатора. Його поверхня повинна бути ідеально рівною. Якщо присутні якісь опуклості, то, швидше за все, він вийшов з ладу. Наявність слідів витоку електроліту – вірна ознака, що конденсатор потрібно замінити. Навіть якщо візуально все добре, все рано перевірте конденсатор з допомогою мультиметра. Замінити пусковий конденсатор не складе праці. Озброїтеся паяльником і беріться за справу.

6. Перевірте реле

Реле — це ще одне слабке місце кондиціонерів. На щастя, ця деталь коштує зовсім недорого, тому її заміна не стане проблемою. Врахуйте, що термін служби середньостатистичного реле не перевищує 5-6 років. Цю деталь часто змінюють при плановому обслуговуванні кондиціонера, навіть якщо воно все ще працює нормально.

7. Перевірте мотор вентилятора

Якщо всі попередні кроки не дали позитивного результату, то, швидше за все, проблема саме в моторі вентилятора. В цьому випадку доведеться повністю розібрати зовнішній блок. Але в цьому дійсно немає нічого складного. Для початку зніміть лопаті, а потім сам мотор. Звичайно, ремонт може затягнутися на декілька годин, але це все одно швидше, ніж чекати приїзду майстра.

Обслуговування кондиціонера

© belchonock/IStock

Термін служби кондиціонерів безпосередньо пов'язаний з умовами його експлуатації. Якщо ви хочете, щоб він добре виконував свої функції, то не забувайте регулярно проводити обслуговування. Ось кілька корисних порад, які продовжать життя кондиціонера.

1. Слідкуйте за чистотою

Повітрозабірні система зовнішнього блоку потребує регулярного чищення. Її варто проводити кілька разів на рік. Чистити кондиціонер дуже зручно за допомогою вакуумного насоса.

2. Бережіть кондиціонер від вологи

Звичайно, зовнішні блоки кондиціонерів добре захищені від вологи, але мова йде виключно про краплях дощу. Не допускайте, щоб на девайс лилася вода з якої-небудь пошкодженої труби.

3. Слідкуйте за роботою термостата

Регулярно перевіряйте точність роботи термостата. Якщо він буде працювати некоректно, то це може призвести до виходу з ладу всієї системи.

4. Слідкуйте за станом радіатора

Радіаторна решітка не повинна бути деформованою, оскільки це може призвести до перегріву кондиціонера. Якщо ви помітили якісь нерівності, на радіаторі, то виправте це за допомогою тонкого ножа.

5. Слідкуйте за відведенням конденсату

Регулярно перевіряйте систему відведення конденсату. Прослідкуйте, щоб рідина не потрапила всередину зовнішнього блоку. Це практично 100-відсоткова гарантія виходу кондиціонера з ладу.

© stask/IStock

6. Проводьте обслуговування перед початком літнього сезону

Перевірте працездатність вашого кондиціонера на початку весни. При виявленні серйозної проблеми ви встигнете її усунути до початку спекотного сезону. Крім цього, в розпал літа буде важко знайти вільного майстра.

7. Регулярно міняйте фільтр

Фільтр внутрішнього блоку досить швидко засмічується, тому його потрібно міняти кожні 1-2 сезону. У моделях з незмінним фільтром його потрібно чистити кілька разів на рік.

8. Контролюйте навантаження

Якщо кондиціонер буде працювати тривалий час під максимальними навантаженнями, то деталі будуть зношуватися занадто швидко. Наприклад, у спекотні дні варто закривати штори або жалюзі, щоб обмежити потрапляння тепла в кімнату.

9. Слідкуйте за станом з'єднувальних трубок

Якщо цілісність з'єднувальних трубок і шлангів буде порушена, то ефективність роботи кондиціонера значно знизиться. Регулярно проводите ретельний огляд цих елементів.

10. Регулярно проводите чистку радіатора

Раз в сезон варто проводити генеральне чищення радіатора. Для цього варто скористатися щіткою середньої жорсткості і спеціальним засобом, який можна придбати в більшості супермаркетів.

Як не захворіти під кондиціонером
Як не захворіти під кондиціонером
Як не захворіти під кондиціонером
19.04.19 Поради про саморозвиток
© AndreyPopov/IStock Спекотними літніми днями практично у всіх громадських місцях включаються кондиціонери, так і вдома, на роботі, в машині кондиціонер допомагає
Волосся мрії: як вибрати правильні шампунь і кондиціонер
© CentralITAlliance/IStock Випадання волосся – проблема, з якою стикаються мільйони людей по всьому світу. Як правило, це обумовлено надмірним стресом, неправильним
Як зробити безкоштовний ремонт гаджета, якщо закінчився термін гарантії
© golubovy/iStock Не секрет, що навіть сама якісна техніка в певний момент може вийти з ладу. Але найгірше те, що зазвичай це відбувається вже після закінчення терміну
Як вижити у квартирі влітку: ідеальна техніка для рятування від жарі
Літо, якого ми з нетерпінням так чекаємо, може принести не тільки веселі вечори в компанії друзів, а й безліч незручностей, пов'язаних зі спекою. Наші прості поради
5 поширених проблем з ПК і методи їх вирішення
© master1305/iStock Комп'ютери, втім, як і будь-яка інша техніка, для нормального функціонування вимагають регулярного обслуговування. Тим не менш, незалежно від того,
5 порад, як зберегти волосся на море здоровими
©Ridofranz/IStock Багато дівчат не рідко приїжджають з моря з посіченими, сухими і млявими волоссям, що рятує тільки стрижка. Проте цього можна уникнути, якщо слідувати