Telegram, WhatsApp або Viber: який месенджер вибрати
09.04.2019 708 0 newsdaily.org.ua

Telegram, WhatsApp або Viber: який месенджер вибрати

В закладки

Telegram, WhatsApp або Viber: який вибрати мессенджер

© dimarik/iStock

Згідно зі статистикою, месенджери використовуються набагато частіше, ніж звичайні текстові повідомлення і голосові дзвінки. У цьому немає нічого дивного, оскільки програми для миттєвого обміну повідомленнями і файлами дійсно дуже зручні. Але не всі месенджери однаково гарні. Нижче ми спробуємо визначити, що краще: WhatsApp, Telegram або Viber. Для цього потрібно порівняти месенджери по 4 основним параметрам.

Вміст матеріалу

Що краще: WhatsApp, Telegram або Viber?

В Україні ці програми користуються практично однаковою популярністю. Звичайно, у кожного з них є свої переваги і недоліки.

1. Реєстрація

Всі три месенджера використовують однакову систему реєстрації нових користувачів. Вам достатньо просто ввести свій номер телефону, дочекатися SMS з кодом і підтвердити реєстрацію. У всіх випадках це працює добре, тому визначити кращого неможливо.

2. Дизайн

Звичайно, тут все залежить від ваших смаків. Якщо вам подобається яскраве і помітне оформлення, то Viber буде кращим варіантом. Тим не менш, багато користувачів недолюблюють цей месенджер з-за занадто яскравого фіолетового кольору.

WhatsApp і Telegram дуже відрізняються від конкурента в цьому плані. Вони оформлені максимально скромно, без використання яскравих кольорів. Виглядає нуднувато, але зате нічого не відволікає від листування.

Теми оформлення для окремих чатів можна змінювати у всіх трьох месенджерах, але Viber пропонує менше варіантів, ніж конкуренти.

© Prykhodov/iStock

3. Функціонал

Мабуть, головний пункт, який повинен визначити переможця. Звичайно ж, всі месенджери однаково добре справляються з базовими функціями. Обмінюватися текстовими повідомленнями і здійснювати дзвінки однаково зручно у всіх трьох програмах. Що стосується додаткового функціоналу, то тут є деякі відмінності.

Telegram хороший тим, що пропонує своїм користувачам хмарне сховище. Конкуренти нічим подібним не мають, але зате мають добре реалізовану інтеграцію з іншими сервісами. Що стосується підтримки інших мобільних платформ, крім iOS і Android, то у всіх випробовуваних оцінка «незадовільно». Наприклад, всі три месенджера присутні на платформах BlackBerry і Windows Phone, але додатки мають лише базовим функціоналом.

Захищеність

Ще один дуже важливий аспект, який не варто ігнорувати при виборі месенджера. До речі, тут у нас є явний лідер – це Telegram. Сервіс використовує двошарове шифрування на основі протоколу MTProto. Якщо говорити простіше, то ймовірність того, що ваші повідомлення хтось перехопить, практично нульова.

WhatsApp і Viber також шифрують повідомлення користувачів, але обидва додатки використовують більш просту систему. Ймовірність перехоплення ваших діалогів трохи вище, ніж у випадку з Telegram, але навряд чи ви зіткнетеся з цим на практиці.

Висновки

Визначити, що краще: WhatsApp, Telegram або Viber не така вже й проста задача. Тут дуже багато залежить від особистих переваг кожного користувача. Проте найбільш вдалим варіантом виглядає саме Telegram, оскільки він самий безпечний і пропонує власне хмарне сховище. Viber і WhatsApp багато в чому відрізняються між собою, але визначити кращого серед них не вийде, оскільки їх недоліки та переваги взаємно компенсуються.

Як перестати користуватися Facebook: відмінні альтернативи для всіх складових соціальної мережі
© Wachiwit/IStock За останні кілька місяців соціальна мережа Facebook зазнала серйозні репутаційні втрати. Пов'язано це з низкою різних скандалів. Соцмережа звинуватили в
WhatsApp messenger планує запустити рекламу в додатку
© HStocks/iStock Схоже, користувачів одного з найпопулярніших месенджерів WhatsApp незабаром чекає велике розчарування. Справа в тому, що чутки про впровадження
Facebook планує запровадити обмін повідомленнями між Messenger, Instagram і WhatsApp
Не секрет, що компанія Facebook володіє Instagram і популярним месенджером WhatsApp. Але проблема полягає в тому, що всі ці сервіси практично ніяк не пов'язані між
Як відновити повідомлення та інші елементи листування в Viber
© viber.com Viber є одним з найпопулярніших месенджерів, яким користуються десятки мільйонів людей. Мабуть, самою неприємною проблемою для користувачів може стати втрата
Кращі Telegram-канали про їжу, на які варто підписатися
Раніше, щоб приготувати щось новеньке, доводилося діставати з курній полиці громіздку куховарську книгу або шукати на шматках аркушів з блокнота продиктований подругою
WhatsApp тестує функцію додавання контактів за допомогою QR-коду
© MattiaMarasco/IStock Популярний месенджер WhatsApp продовжує активно розвиватися, обростаючи новими корисними функціями. Видання The Next Web повідомляє, що