Як вибрати ноутбук для студента: відповіді на найважливіші питання
10.05.2019 701 0 newsdaily.org.ua

Як вибрати ноутбук для студента: відповіді на найважливіші питання

В закладки

Як вибрати ноутбук для студента: відповіді на найважливіші питання

© Sitthiphong/IStock

Ноутбук давно перетворився на необхідний гаджет для студентів вищих навчальних закладів і старших школярів. Але вибрати відповідний комп'ютер для навчання не так уже й просто. Найчастіше ця відповідальність лягає на плечі батьків, які губляться при вигляді різноманітність на полицях магазинів. Спеціалізоване видання Laptop Mag поділилися порадами, як вибрати ноутбук для студента або школяра.

Вміст матеріалу

Windows або Chromebook?

Звичайно, в першу чергу потрібно зробити вибір між ноутбуками на Windows і Chromebook. Комп'ютери на операційній системі від Google підходять навіть для молодших школярів, але студентам варто звернути увагу саме на Windows. Справа в тому, що Chromebook підтримує далеко не всі програми, які можуть бути корисними для навчання. З іншого боку, Chromebook – це куди більш практичне і зручне рішення.

Переваги Chromebook

Прогресивні навчальні заклади поступово відмовляються від Windows, віддаючи перевагу Chromebook. І це вагомий аргумент на користь останнього. Наприклад, школяру буде набагато простіше працювати на одній операційній системі вдома і під час уроків.

Також безумовною перевагою Chromebook є універсальність. Такий ноутбук без проблем може використовуватися незліченною кількістю користувачів. Ви просто заходите в свій аккаунт і продовжуєте працювати зі своїми файлами. До речі, вірогідність того, що ви втратите якісь документи, зводиться до нуля, оскільки всі дані надійно зберігатися в хмарі.

Ще Chromebook хороший тим, що освоїти цей комп'ютер здатний навіть самий маленький школяр. Chrome OS набагато менш завантажена різними налаштуваннями. Але це одночасно є істотним мінусом для старшокласників і студентів, яким буде проблематично налаштувати операційку під себе.

© gorodenkoff/IStock

Переваги Windows

Звичайно, ноутбуки на Windows володіють куди більш широкими можливостями. Наприклад, на жаль, Chrome OS не підтримує повноцінні версії програм, таких як Adobe Photoshop. Для старшокласника і студента це може бути критичною проблемою.

Ще однією вагомою перевагою Windows є підтримка настільного пакету Microsoft Office. Chrome OS і iOS працюють тільки з мобільними версіями, які мають урізаним функціоналом. Також не варто забувати, що для більшості людей Windows – це звичне середовище існування. Якщо ви почали працювати на цій операційній системі, то перехід на іншу може виявитися занадто болючим.

Документи Word або Google?

Якщо ви ставите питанням, як вибрати ноутбук для студента, але не можете віддати перевагу одному з варіантів, то подумайте про документи. Якщо ваш навчальний заклад переважно працює з документами Google, то купівля Chromebook буде більш раціональним рішенням.

Звичайно, документи Word і Google підтримують взаємний експорт, але практика показує, що він працює далеко не ідеально. Цей критерій може стати дійсно вирішальним, тому його не варто ігнорувати.

Однозначної відповіді на питання, як вибрати ноутбук для студента або школяра, просто немає. Windows і Chromebook володіють приблизно однаковою кількістю переваг і недоліків, тому варто орієнтуватися на ймовірні сценарії використання гаджета.

Читайте також Кращі гаджети для підвищення особистої продуктивності

Як вибрати ноутбук для роботи: покрокове керівництво
© nortonrsx/iStock Якщо ви сприймаєте ноутбук в якості робочого інструменту, то до його вибору потрібно підійти з усією серйозністю. Звичайно, хороший гаджет доведеться
Як вибрати ноутбук для дому: гід по усвідомленої купівлі
© millann/iStock Звичайно, десктопні комп'ютери володіють деякими перевагами, але обійтися без ноутбука в сучасному світі вже неможливо. Якщо ви шукаєте гаджет для
Топ кращих ноутбуків для дітей: як вибрати техніку для наймолодших
© sasilsolutions/Istock У сучасному світі особистий комп'ютер потрібен кожній людині, навіть школяреві молодшого віку. Хороший девайс допоможе дитині не тільки з
Як вибрати ноутбук: керівництво по правильному купівлі
© LeszekCzerwonka/iStock Ноутбук – це універсальний девайс, який поєднує в собі потужність десктопного комп'ютера і мобільність планшета. Але врахуйте, що такі гаджети
Топ-10 кращих ноутбуків до 12 тис. грн
© olegkalina/iStock На покупку ноутбука не обов'язково витрачати багато грошей, адже в бюджетному сегменті також зустрічаються гідні девайси. Звичайно, такі комп'ютери
Як вибрати ноутбук для роботи з графічним дизайном: топ-10 моделей
© scyther5/IStock Робота з графічним дизайном не тільки цікава, але і достатньо високооплачувана. З іншого боку, такі фахівці дуже залежні від техніки. Щоб домогтися