3 глобальні пандемії, які дійсно загрожують людству
04.06.2019 246 0 newsdaily.org.ua

3 глобальні пандемії, які дійсно загрожують людству

В закладки

3 глобальні пандемії, які дійсно загрожують людству

© Mikko Lemola/iStock

Вчені визначили, які три глобальні пандемії загрожують людству. Детальніше про це розповідають Science Alert.

Вміст матеріалу

Глобальні пандемії що загрожує людству

© ScantyNebula/iStock

Вчені стверджують, що три з найбільш серйозних небезпек, з якими стикаються люди на планеті в даний час, — це не окремі, не пов'язані один з одним небезпеки, а прояви єдиної спільної загрози, раніше не поміченою.

Міжнародна команда з більш ніж 40 експертів визначила те, що вона називає «глобальної синдимией»: три взаємопов'язані пандемії в області охорони здоров'я, ефективно керовані прихованими маніпуляціями і впливом корпоративних комерційних інтересів — суб'єкт, в сукупності визначається як «Big Food».

Дослідники кажуть, що взаємодія ожиріння, недоїдання і зміни клімату являє собою найбільш серйозну з відомих загроз здоров'ю людей, що є першорядною проблемою для нашого виду і навколишнього середовища.

Зазвичай ці небезпеки для громадської охорони здоров'я розглядаються як окремі, навіть протилежні проблеми, але автори нової доповіді наполягають на зворотному.

«Насправді вони обидва керуються одними і тими ж нездоровими продовольчими системами, що спираються на одну й ту ж політичну економіку, яка орієнтована виключно на економічне зростання і ігнорує негативні наслідки для здоров'я».

© TomFoldes/iStock

«Наука про довкілля», пов'язана із зміною клімату, часто розглядається у відриві від «науки про здоров'я» в області харчування продовольчої політики, але в більш широкому контексті зв'язку між їжею, яку ми їмо, і системами, які її виробляють, стають все більше.

Об'єднання трьох пандемій в єдину глобальну синдимию дозволяє нам розглядати загальні рушійні сили та спільні рішення з метою подолання десятиліть інерції політики.

Дослідницька група, співголовами якої є Суінберн і дослідник з профілактики ожиріння Вільям Дітц з Університету Джорджа Вашингтона, почала досліджувати їх проект три роки тому, спочатку з метою вивчення факторів, що викликають ожиріння.

Тільки коли вони зосередилися на уявній нерозв'язною природі цієї дилеми, в центрі уваги виявилася більш широка, комплексна проблема — глобальна синдемия. Коли вони переосмислили проблему, стало легше зрозуміти сумний факт постійно зростаючою поширеністю ожиріння в суспільстві.

Читайте також 9 ознак наявності гормонального дисбалансу

Глобальні пандемії: політична інерція

«Жодна країна не змогла повністю впоратися з епідемією, тому що системні та інституційні чинники ожиріння залишаються значною мірою незмінними», — пишуть автори у своїй доповіді.

На думку дослідників, це відбувається тому, що навіть коли уряду схвалюють політичні рекомендації, спрямовані на те, щоб зупинити і повернути назад показники ожиріння, їх зусилля не приводять до значимим або вимірним змін із-за того, що вони називають «політичною інерцією».

Частково ця інерція є наслідком неадекватного політичного керівництва, а частково — відсутністю суспільного попиту на зміни. Але також не можна заперечувати сильний вплив, який чинять гравці «Big Food».

Глобальні пандемії: вирішення проблеми

© nuiiko/iStock

На додаток до зміни економічних стимулів, дослідники закликають створити фонд у 1 мільярд доларів США для підтримки соціальних рухів, що вимагають прийняття політичних заходів.

Але, мабуть, найголовніше, вони говорять, що настав час переосмислити те, як ми розглядаємо ці пандемії в області охорони здоров'я: не як окремі речі, а як загальну взаємопов'язану проблему, в кінцевому підсумку підтримувану гігантськими компаніями, яких не цікавлять нічиї інтереси.

За оцінками, при нинішніх траєкторій економічного розвитку, зростання населення і забезпечення продовольством до 2050 року загальний попит на продукти харчування та продукти тваринного походження зросте на 50 і 70 процентовда. Це потягне за собою дестабілізуючі наслідки: збезлісення, зникнення видів і прискорення зміни клімату.

Глобальні пандемії: коментарі

Звичайно, не всі згодні з лиходійської характеристикою ключових гравців «Big Food», зокрема, розбіжності відбуваються від їх представників.

«Тільки ті, хто дотримується крайніх точок зору, можуть повірити, що наша відмова від прийняття рішень у політичному руслі допоможе поліпшити дієту і харчування», — заявило CNBC Тім Райкрофт, головний виконавчий директор Федерації продуктів харчування і напоїв Великобританії.

Аналогічні позиції зайняли базується у Вашингтоні Міжнародна рада асоціацій напоїв і компанія Coca-Cola.

Дослідники говорять, що це опір їх висновків не є необхідним. «Ми не намагаємося вивести харчову індустрію з бізнесу. Ми хочемо, щоб він існував, але ми хочемо, щоб він існував по-іншому», — сказала Bloomberg одна з авторів Corinna Хоукс.

Не зовсім зрозуміло, до чого ми прагнемо, але в новому широкому доповіді не вистачає нестачі в рекомендаціях і стратегіях для урядів і осіб, що приймають рішення. У будь-якому випадку ясно, що щось має змінитися — і швидко.

15 нових технологій, які здатні врятувати світ від глобальних катастроф
© Zapp2Photo/iStock Не секрет, що майбутнє нашої цивілізації знаходиться виключно в наших руках. Розуміючи це, Центр безпеки та охорони здоров'я Джона Хопкінса (Ізраїль)
Вчені назвали найгірший рік за період життя людства
© nantonovk/iStock Якби вас запитали, який рік був найгіршим в історії людства, ви б що відповіли? 1347 рік був дійсно жахливий. В цьому році Чорна смерть (чума) знищила
Глобальні продажі смартфонів впали на 6%: названа причина
© scyther5/iStock Ринок смартфонів переживає далеко не кращі часи, незважаючи на наявність нових цікавих технологій. Революційні камери і сканери відбитків безпосередньо
Вчені розробили нові ліки для лікування туберкульозу
© stevanovicigor/iStock Хочеться вірити, що розвиток технологій принесе людству дещо більше, ніж нові версії смартфонів або бездротових навушників. У світі досі помирають
Китай створив штучну зірку, що в 6 разів гаряче Сонця
© starwars.com Ядерний синтез – це майбутнє енергетики, оскільки цей процес дійсно здатний замінити викопне паливо. Але для цього людству належить створити на Землі
3 дивовижних шляхи, за якими все ще відбувається еволюція людини
© Pixabay Еволюція дала людству потужний мозок, плоскі ступні і віддалені великі пальці. Але це ще не закінчення эволюуи. Від вживання молока до боротьби з хворобою –