Як розвинути аналітичне та творче мислення з максимальною користю для себе
04.04.2019 907 0 newsdaily.org.ua

Як розвинути аналітичне та творче мислення з максимальною користю для себе

В закладки

Як розвинути аналітичне та творче мислення з максимальною користю для себе

© Peshkova/iStock

Успішний бізнесмен Уоррен Баффет назвав аналітичні навички одними з найважливіших навичок, які потрібні молодим людям, щоб здобути успіх. Аналітичні навички часто додають у вакансії як одна з вимог до кандидата. Невеликі компанії, великі корпорації та організації по всьому світу розуміють їх значущості. Провідні університети світу намагаються концентруватися на розвитку аналітичних навичок у студентів. Але їх можна виробити і не тільки в процесі навчання. Аналітичні навички знадобляться вам на роботі і підвищать вашу продуктивність. Але як розвинути аналітичне мислення? І так потрібні творчі здібності? Так, потрібні. Ці навички прискорять ваш прогрес і успіх, і ми допоможемо вам їх виробити в собі.

Вміст матеріалу

Як розвинути аналітичне мислення

Зрозумійте, що мається на увазі під «аналітичним мисленням»

© Peshkova/iStock

Існує стільки ж визначень аналітичних навичок, скільки і областей застосування. Якщо говорити простими словами, це – вміння швидко знаходити ефективне і оптимальне рішення в тій або іншій ситуації. Ви повинні вміти збирати інформацію, виділяти в ній важливе і другорядне, робити висновки, висловлювати свої думки, працювати з фактами і не тільки. В процесі роботи ми стикаємося з безліччю складних завдань, які вимагають швидкої реакції. Якщо у вас буде розвинене аналітичне мислення, ви зможете без зволікання прийняти рішення.

Практикуйте свої аналітичні навички регулярно

© JESHOOTS.com/Pexels

Деякі люди стверджують, що аналітичні здібності – це дар, даний природою. У той час як інші говорять, що саме інтелектуальна середовище формує ці здібності в людині. Але насправді ці навички можуть розвиватися з допомогою регулярних вправ – від «інтелектуальних ігор», таких як судоку, шахи та комп'ютерні стратегії. Якщо ви будете розгадувати ребуси, кросворди або відкриєте підручник з математики – це також принесе користь.

Зосередьтеся на аналітичні навички, що мають відношення до роботи

© pixabay.com

Дізналися щось нове в роботі? Шукайте нові факти про досліджуваному предметі, заглибитися в нього. Поверхневе ознайомлення не допоможе вам виробити аналітичні навички. Сумнівайтеся, задавайте питання, читайте книги. Звертайте увагу на деталі і взаємозв'язок цих речей з повсякденними ситуаціями з вашого життя.

Шукайте зворотний зв'язок і нові способи розвитку

© Free-Photos/Pixabay

Працюйте в команді. Одна голова – добре, а дві – краще. Беріть участь у дискусіях, слухайте чужу думку і висловлюйте своє. Це допоможе вам правильно і послідовно викладати свої думки. Ви можете попросити вашого співрозмовника (якщо покладаєтеся на його думку) дати оцінку вашим висловлюванням. Його зауваження і критика допоможуть вам поглянути на свої аргументи іншими очима.

Використовуйте карту думок

© BartekSzewczyk/iStock

Згадайте будь-детективний серіал або фільм з поліцейськими. Вони клеять на стіну або дошку фото, пов'язані з розслідуванням. Це допомагає їм знайти зв'язок між доказами, підозрюваними, жертвою і т. д.

Ви теж можете візуалізувати розумовий процес. Що вас цікавить? Новий проект на роботі? Напишете її назву в центрі паперу (карту можна створити і на комп'ютері). Далі опишіть завдання, необхідні ресурси для їх реалізації, терміни і все, що допоможе вам зрозуміти загальну картину, а також виробити стратегію для досягнення бажаних цілей.

Будьте допитливими

© Deagreez/iStock

Навіть у звичайному житті, коли ви стикаєтеся з чимось, чого не знаєте, не соромтеся задавати питання тим, хто знає на них відповідь. Але навіть тоді сумнівайтеся у фактах, весь час перевіряйте почуте і побачене. Докопайтесь до істини. Збільшуючи багаж своїх знань, ви в цілому розширюєте свій кругозір і здатність до різнобічного мислення.

Більше читайте

©jacoblund/IStock

Причому вам необов'язково читати серйозну літературу про аналітичному мисленні. Книги Агати Крісті, Перельмана, Гарднера, Конан Дойла також поліпшать ваші аналітичні здібності. Читайте розмірено, роздумуючи над тими ситуаціями, які описуються в книжках. Ставте себе на місце героя: як би ви вчинили? Як ви думаєте, що буде далі в романі? Задавайте собі питання, які вимагають логіки та аналізу.

Продовжуйте розвиватися, адже тільки так можна максимально використовувати можливості свого мозку.

11 способів розвинути творче мислення

З іншого боку, не менш важливим є творче мислення. Деякі компанії не беруть у штат працівника, який не проявляє творчий підхід. Помилково вважати, що творчі здібності знадобляться лише в творчих професіях. Креативне мислення – це не талант, це навичка, якій можна навчитися. Він розширює можливості людей, покращує командну роботу, продуктивність.

Креативність може розвинути в собі кожна людина. Якщо його не розвивати, можна зіткнутися з творчою кризою, нестачею ідей і нездатністю їх втілити в життя. Щоб потренувати свій мозок і вирватися з цієї стагнації, використовуйте наступні хитрощі для поліпшення творчого мислення.

Вам потрібні надихаючі ритуали

© g-stockstudio/IStock

Один з кращих способів знайти натхнення і творити кожен день – це розробляти ритуали, які ви починаєте використовувати регулярно. Налаштуйте мозок на творчість: читайте вранці, слухайте музику, медитуйте. Ви також можете робити дихальні вправи протягом декількох хвилин.

Спробуйте створювати що-небудь щодня

© dolgachov/IStock

Створюйте щось нове кожен день, навіть якщо це займе у вас 5 або 10 хвилин. Пишіть статті, малюйте, створення бізнес-моделі, концепції, які поки що, можливо, ви не зможете реалізувати. Але вони вас будуть надихати і змушувати прагнути до кращого. Причому зовсім неважливо, чи будете ви робити щось, пов'язане зі своєю роботою чи ні. Вам раптом стало цікаво фотографування? Чому б не спробувати свої сили в цьому?

Ми продовжуємо дізнаватися себе в будь-якому віці. Якщо ви не спробуєте, ви не дізнаєтеся, в чому ви сильні. Ви здивуєтеся тому, як ці творчі починання впливають на інші аспекти вашого життя. Всі ці ідеї надихають вас і породжують нові ідеї. Це прекрасне почуття. Поставте собі за мету протягом наступних 2 тижнів почати створювати щось нове. Це увійде у вас в звичку і допоможе розвинути творче мислення.

Замість дисципліни думайте про самовіддачу

© Martine Savard/Pexels

Лучано Паваротті сказав: «Люди думають, що я дисциплінований. Це не дисципліна, це самовіддача та відданість своїй справі. А це велика різниця».

Робіть перерви

©bruce mars/Pexels

Якщо ви відчуваєте, що перебуваєте в ступорі, вам потрібна перепочинок. Якщо ви змушуєте себе прийняти рішення, ви не тільки будете морально виснажені, ви прийміть невірне рішення. Спробуйте встати, вийти на вулицю або пройтися по офісу, випити кави, поговорити з людьми або подивитися на пейзаж за вікном. Ви здивуєтеся тому, як сильно можуть надихнути вас навіть найпростіші речі навколо вас. Знайдіть свій джерело натхнення. Можливо, це аромат кави або розмова з другом, або улюблена музика.

Складіть список ідей і виберіть кращі

©apichon_tee/IStock

Комусь не вистачає ідей, у інших людей – їх занадто багато. Це теж не дуже добре, адже у вашій голові буде плутанина. Сортуйте свої думки, запишіть кожну ідею, яка прийшла вам в голову, і визначте, яка з них найкраща. Беріть з собою всюди ручку з блокнотом. Адже сама крута ідея може з'явитися у вашій голові в зовсім несподіваному місці. Наприклад, коли ви будете обідати, йти чи їхати на роботу на громадському транспорті.

Задавайте правильні питання

© Peshkova/iStock

Щоб стимулювати творче мислення, завжди ставте собі запитання: «чому, як, що, коли». І спробуйте на них відповісти.

Весело проводите час з колегами або друзями

©bernardbodo/IStock

Перевірений і популярний спосіб генерувати ідеї – налагодити відносини з колегами і не забувати про своїх друзів. Адже, коли ви проводите з ними час, ви не тільки розважаєтесь. Ви ділитеся, що вас цікавить або турбує. Ви також маєте можливість почути ідеї інших людей, допомогти їм їх реалізувати. У відповідь вони допомагають вам реалізувати або удосконалити ваші. Навіть під час розмови в пивному барі може виникнути геніальна ідея.

Виймайте користь з «години пік»

© nortonrsx/iStock

Деякі люди більш креативні і продуктивні в певний час дня, в той час як інші більш креативні, коли відчувають бурю емоцій. Поспостерігайте за тим, коли саме натхнення з'являється у вас. Вночі? Або коли ви подивилися цікавий фільм? Налаштуватися на творчість також допоможе відповідна обстановка: певна кімната або музика. У кожної людини – свої «збудники». Робіть те, що приносить користь саме вам.

Розширюйте коло спілкування

© LightFieldStudios/iStock

Познайомтеся з творчими і надихаючими людьми. Регулярно з ними зустрічайтеся і спілкуйтеся. Прислухаючись до нових поглядів і розглядаючи свої проблеми під різним кутом, ви зможете підкоригувати свої ідеї. Ви побачите підводні камені, на які навіть не звертали уваги, і знайдете шляхи їх вирішення.

Йдіть на ризик

© rawpixel.com/Pexels

Чим більше ви уникаєте його, тим довше ви залишаєте свої ідеї без змін. Ризик дозволяє людям нестандартно мислити, шукати нетрадиційні способи вирішення проблеми. Насправді, більшість геніальних концепцій – це відхилення від норми.

Забудь про слові талант

© nortonrsx/iStock

Занадто багато зациклюються на цьому слові. Хтось навіть використовує його для виправдання: у мене немає таланту. Значить, і творити ви не зможете? Але це не так. Зосередьтеся на тому, що ви можете зробити. Більше практикуйтеся. Проявляйте себе в різних сферах, старанно працюйте і хваліть себе.

Деякі люди народжені для того, щоб мислити творчо, але це не означає, що ви не можете бути креативними, якщо не проявляєте ці здібності на робочому місці. Креативність допоможе вам стати більш цінним працівником, т. к. ви стимулюєте своє мислення і вчіться приймати нестандартні рішення.

Матеріал оформлений на основі даних сайтів Top universities і Creative corporate culture.

Як стати суперчеловеком, натренувавши свій мозок
© Peshkova/iStock Мозок не менше наших м'язів потребує тренуваннях, щоб розвивати пам'ять, увагу і мислення. Коли ми вивчаємо щось нове, в мозку зміцнюються і утворюються
10 найбільш затребуваних навичок 2019 року, які потрібні роботодавцям
Сьогодні світовий ринок праці переживає досить складні часи, з-за дефіциту кваліфікованих кадрів. Наприклад, тільки в США налічується понад 7 мільйонів вільних робочих
8 онлайн-сайтів для навчання навичкам спілкування на роботі
© freeimage4life/Flickr Навички ділового спілкування дуже важливий для будь-якого співробітника компанії. Навіть якщо ваша робота не пов'язана з прямими переговорами, ви
Самий необхідний навик 2019 року, який шукають всі роботодавці
LinkedIn назвала самий необхідний навик 2019 року. Також компанія опублікувала список всіх навичок, які роботодавці будуть хотіти бачити в своїх співробітниках в 2019
Якими навичками варто володіти, щоб досягти успіху в кар'єрі
© phototechno/iStock Ви повинні привнести щось нове у свою роботу, щоб досягти певних успіхів. І це нове повинно виходити за межі стандартного набору навичок, які
Які навички потрібні для бізнесу: 12 ключових здібностей для збільшення доходу
©Pixabay Давно мрієте почати свою справу, але не знаєте, які навички потрібні для бізнесу? Вчитися ніколи не пізно! Ми розповімо про те, що ви повинні вміти робити, якщо