Як зробити собаці клізму в домашніх умовах
02.03.2019 6 243 0 newsdaily.org.ua

Як зробити собаці клізму в домашніх умовах

В закладки

Як зробити собаці клізму в домашніх умовах

© SbytovaMN/iStock

Іноді нам доводиться допомагати своїм вихованцям, щоб полегшити дискомфорт або страждання. До такої допомоги можна віднести клізму. Щоб зробити клізму, потрібно ввести рідину в анус собаки. Рідина допомагає розм'якшити тверді фекалії і полегшити стан запору. Зробити собаці клізму не складно, але вона повинна бути зроблена правильно. Занадто сильний напір, невідповідна рідина, неправильний введення клізми можуть заподіяти собаці біль. Перед тим, як зробити клізму собаці, переконайтеся в її необхідності. Якщо у вас виникають сумніви, обов'язково проконсультуйтеся у ветеринара.

Робимо клізму собаці за 3 кроки!

Щоб зробити собаці клізму, потрібно пройти через 3 основні кроки, які пропонує Wikihow. Але будьте обережні і обов'язково підтримуйте зв'язок з ветеринаром.

Крок №1. Переконайтеся, що собаці потрібна клізма

© fcscafeine/IStock

Перш ніж зважитися робити клізму, обов'язково проконсультуйтеся у ветеринара. Можливо проблема зовсім в іншому, і клізма заподіє вихованцеві біль. Єдиною причиною для клізми може бути запор. Собаці важко сходити в туалет із-за зміни стільця (стілець стає твердим і сухим), або взагалі його відсутність. Протягом декількох днів це може викликати сильний дискомфорт. Таке відбувається найчастіше через нестачу клітковини або рідини в раціоні. Можливо, собака сильно вдарилася або веде малоактивний спосіб життя. Це все теж може бути причиною запору. Іноді запор може бути викликаний рядом медичних причин. Наприклад, у собак чоловічої статі може бути збільшена передміхурова залоза, яка може блокувати вихід фекалій. А у собак жіночої статі проблема може бути в сечовипусканні, а не в запорі, що є дуже небезпечним для здоров'я вихованця.

Крок №2. Приготуйтеся до процедури

@ pagefact/Pixabay

Для початку виберіть місце для процедури. Переконайтеся, що його буде легко прибрати, і воно знаходиться подалі від місця приготування і вживання їжі. Відмінним варіантом може бути гараж або внутрішній двір. Не забудьте надіти рукавички, клейонковий фартух і гумові чоботи. Після клізми обов'язково ретельно вимийте руки. Використовуйте мікро клізми, які продаються в аптеках (наприклад, Микролакс). Такі клізми містять невелику кількість мастила, тому вони мають більш м'який ефект. Якщо ж потрібно використовувати клізму побільше, використовуйте теплу воду з невеликою кількістю парафіну. Не соромтеся попросити про допомогу. Вам буде набагато легше, якщо вам будуть асистувати: хтось повинен притримати хвіст або навіть просто заспокоїти собаку, а ваші руки будуть вільні для процедури.

Читайте також Як навчити собаку командам: 5 найбільш важливих навичок

Крок №3. Приступайте до клізмі

@ jarmoluk/Pixabay

Тепер прийшов час ставити клізму:

— візьміть вихованця у відведений для процедури місце, попросіть помічника притримати собаку й підняти їй хвіст;
— наповніть клізму рідиною, обов'язково перевірте температуру на зап'ясті і відрегулюйте її;
— коли ви будете готові, надіньте рукавички і захисний одяг, станьте позаду собаки і приготуйтеся;
— визначте анус вихованця – він знаходиться прямо під хвостом;
— видавіть невелику кількість рідини, щоб змастити анус, потім плавно введіть клізму і повільно стисніть її. Намагайтеся направляти клізму прямо, паралельно хребту. Не робіть різких рухів!
— коли клізма закінчиться, повільно витягніть її і вирушайте з вихованцем в «туалет».

Якщо клізма не допомогла, повторіть процедуру через 1-2 години. Собаку Не лайте, якщо раптом вона втратить контроль і сходить в туалет на килим або меблі. Будьте терплячі і давайте вихованцеві стільки часу, скільки йому потрібно для полегшення.

Ми у відповіді за тих, кого приручили!

Тепер, завдяки цим 3 простих кроків, ви знаєте, як зробити клізму собаці. Але йти на такий крок потрібно тільки по рекомендації ветеринара. Обов'язково попросіть лікаря розповісти всі нюанси і можливі наслідки процедури. Ви повинні знати, яка реакція є нормальною, а коли слід терміново доставити тварину до лікаря. Ви ж пам'ятаєте крилату фразу з відомої казки: «Ми у відповіді за тих, кого приручили». Нехай ваші вихованці відчувають вашу турботу, любов і ніколи не хворіють!

6 способів захистити собаку від перегріву влітку
©kobkik/IStock З настанням спекотної погоди, не варто забувати про те, що під час тривалих прогулянок під відкритим небом ваші домашні тварини ризикують отримати тепловий
8 способів побалувати вихованця, які не завадять правильного виховання собаки
©Pixabay Виховання собаки – справа відповідальна, і тут важливо не упустити деякі важливі моменти. Але побалувати свого улюбленця іноді, все ж, хочеться! Сайт Care 2
Як вибрати унікальне ім'я вашої собаці
© Jackson Jorvan/Pexels Практично у всіх власників собак виникала проблема з вибором імені. Адже хочеться назвати домашнього улюбленця якось оригінально, але не надто
Корисні поради щодо безпечної гри дитини і собаки
© Agnieszka Gulczyńska/Flickr Собака – найкращий друг людини. Ці тварини навіть з дітьми чудово ладнають, але все ж таки слід бути обачними і завжди нагадувати дитині про
Як навчити собаку командам: 5 найбільш важливих навичок
© congerdesign/Pixabay У вас з'явилася собака? Тепер ви не просто володар забавного, пухнастого звіра, але і ватажок! Так, для своєї собаки ви саме ватажок і повинні
Що не подобається собаці: 10 звичок людей, які заважають домашніх вихованців
© alexei_tm/iStock Собаки намагаються бути нам кращими друзями, іноді такі відносини даються тварині важко. Редакція MNN призвела список речей, що не подобається собакам.