Що робити, якщо сильно болить під ребрами: перша допомога
22.04.2019 2 097 0 newsdaily.org.ua

Що робити, якщо сильно болить під ребрами: перша допомога

В закладки

Що робити, якщо сильно болить під ребрами: перша допомога

© voltamax/Pixabay

Ваші ребра — це тонкі кістки. Однак у них важлива робота, яка полягає в тому, щоб захищати ваші легені, серце і грудну порожнину. Якщо сильно болить справа під ребрами, або ліворуч, то одне або кілька ребер можуть бути пошкоджені.

Редакція Health Line розповіла, що робити якщо болить під ребрами.

Вміст матеріалу

Симптоми травмованих ребер

Основним симптомом травмованих ребер є біль у грудях. Ця біль може погіршитися, коли ви вдихаєте. Також вона може виникнути, коли ви смієтеся, кашляєте або чхаєте. Згинання або переміщення в інші положення тіла також може викликати різку біль у грудях.

Інші симптоми можуть включати:

  • біль в області синців;
  • набряк навколо збитого ребра;
  • синяк;
  • спазми або посмикування в м'язах грудної клітки.

Симптоми зламаного ребра схожі. Якщо зламано ребро, ви можете почути тріск, коли це станеться. Однак тільки діагностичні тести можуть підтвердити діагноз.

Загальні причини, якщо сильно болить справа під ребрами

Найтиповіша причина збитого ребра — удар в груди. Це може статися в автомобільній аварії або під час прямого контакту в спорті. Падіння з драбини чи іншого високого місця може пошкодити або зламати ребро.

Менш поширені причини включають надмірний кашель або повторювані, напружені дії, такі як веслування або підйом важких вантажів.

Як діагностувати забій ребра?

Діагностика збитого ребра починається з аналізу ваших симптомів і фізичного огляду. Ваш лікар також буде слухати ваше дихання, щоб побачити, чи може бути порушена якась функція легенів. Забите або зламане ребро може супроводжуватися синцем на вашій шкірі.

Є синяк видимим чи ні, ви повинні зробити рентген. Однак у вашого ребра може бути невеликий перелом, який не виявляється рентгенівським знімком. У цих ситуаціях КТ може допомогти лікарю відрізнити розрив кісткової тканини від синців.

Інші діагностичні інструменти включають МРТ грудної клітини. Синяк через ребра може не здатися на рентгенівському знімку, але його часто можна виявити за допомогою МРТ.

Сканування кісток може бути особливо корисно при діагностиці з зламаного ребра, викликане повторним дією, таких як надмірний кашель.

© rawpixel/Pixabay

Як лікуються травми ребер?

Травми ребер важко піддаються лікуванню. На відміну від зламаної руки, наприклад, яка може бути зафіксована в гіпсі, травма ребра не може. Практика обгортання грудної клітини рідко використовується в наші дні, тому що вона обмежує вас і утруднює дихання.

Відпочинок та обмеження вашої діяльності є основними варіантами лікування забитих місць. Лід може допомогти полегшити якщо з'явився набряк, або сильно болить справа під ребрами.

Оскільки забиті ребра викликають біль при вдиханні, ваш лікар може призначити ліки, щоб допомогти впоратися з цим. Часті анестезуючі ін'єкції поблизу місця синців також можуть допомогти тимчасово полегшити біль.

Ваш лікар може також рекомендувати респіраторну терапію. Ви навчитеся техніці дихання, що може зменшити біль, при цьому дозволяючи вам наповняти легені повітрям.

Скільки часу потрібно для лікування забитих ребер?

Травмовані ребра звичайно гояться протягом місяця або близько того. Проте цей процес може зайняти більше часу, якщо один або декілька ребер дійсно зламані, а не забиті. Якщо у вас спочатку поставлений діагноз з синцями, але біль не послаблюється через пару тижнів, повідомте лікаря. Може знадобитися додаткова візуалізація чи інша оцінка.

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Не соромтеся звернутися до лікаря, якщо у вас виникнуть які-небудь з цих симптомів:

  • болі в боці при диханні або кашлі, особливо якщо ви помітили синці або набряк;
  • погіршення болі в найближчі дні або тижні після травми;
  • плутане дихання.

Незважаючи на те, що ви не можете зробити нічого, що могло б допомогти у зцілення вашої травми, ви все одно повинні ретельно оцінити свій стан. Ігнорування болю може підвищити ризик пошкодження легенів або розвитку пневмонії.

Висновки

Травмовані ребра можуть бути болючим процесом лікування. Зазвичай їм потрібен час для зцілення. Тому запасіться терпінням, щоб витерпіти біль. Але якщо ви будете дотримуватися порад свого лікаря, ви зможете повністю відновитися.

Якщо вам призначають опіоїди або інші сильні ліки, обов'язково приймайте їх тільки згідно з інструкцією.

Читайте також Чому болить праворуч вгорі живота: поширені причини

Як вирішити проблему, якщо сильно болить куприк
© rawpixel/Pixabay Біль в куприку виникає в кістковій структурі в нижній частині хребта або навколо неї (куприк). Вона може бути викликана травмою куприка під час
Чому болить куприк: причини виникнення та методи лікування
© spukkato/iStock Біль в куприку буває тупий і ниючий, але, частіше, вона гостра. Чому болить куприк? З-за травми під час падіння, довгого сидіння на твердих поверхнях,
Що робити, якщо сильно болить горло, – рекомендації лікаря
© seoterra/IStock Складно знайти хоча б одну людину, який не знайомий з болем у горлі. Звичайно, офіційно такого захворювання не існує. Цей симптом є лише одним з
Що робити, якщо сильно болить шия
© Kristina Paukshtite/Pexels Якщо у вас сильно болить шия, то не варто ігнорувати хворобливі симптоми, щоб не погіршити ситуацію. HealthEssentials знають, як поліпшити
Чому болить місце уколу і як вирішити це питання
© Talaj/IStock Майже всі не люблять робити уколи. Вони неприємні самі по собі. Однак, коли болить місце уколу, це ще неприємніше. Які можуть бути причини того, що місце
Вчені виявили точний місто і рік, коли ВІЛ вперше поширився
© Artem_Egorov/iStock Вірус імунодефіциту людини був відкритий порівняно недавно – приблизно 35 років тому в США. Тоді лікарі були в цілковитому замішанні, адже багато