Чому болять груди після місячних: причини, через які варто турбуватися
30.05.2019 11 987 0 newsdaily.org.ua

Чому болять груди після місячних: причини, через які варто турбуватися

В закладки

Чому болять груди після місячних: причини, через які варто турбуватися

©soha.vn

Хворобливі відчуття в грудях у жінок найчастіше пов'язані з менструальним циклом. Чому болять груди після місячних? Якщо вас хвилює це питання, то може знадобитися ретельне обстеження, адже такий біль може бути викликана захворюванням.

Вміст матеріалу

Причини болю в грудях після місячних

Іноді перед початком місячних починає боліти груди, але це допустимо. У нормі після закінчення менструації, біль у грудях повинна зникати, а якщо вона продовжує вас турбувати, то цьому може бути декілька причин. Неприємні відчуття в грудях після місячних можуть бути викликані гормональними порушеннями, травмами або носінням занадто тісної білизни. І якщо з двома останніми причинами все зрозуміло, то на гормональний збій потрібно звернути особливу увагу.

Біль у грудях з-за гормональних порушень

Для початку давайте з'ясуємо, з чим можуть бути пов'язані гормональні порушення, які викликають біль у грудях після закінчення місячних. Такий біль називається нециклической, тобто не пов'язаної з менструальним циклом. Її можуть спровокувати вагітність, захворювання грудей або інших органів, клімакс, застосування гормональних препаратів і стрес.

1. Настання вагітності

Приблизно у 15 % вагітних менструація настає навіть після того, як відбулося зачаття. У цьому випадку рівень естрогену в організмі не падає після початку місячних, а залишається високим, і це може викликати біль у грудях. Тому, якщо вас турбує біль у грудях після менструації, не поспішайте приймати якісь знеболюючі ліки, а проведіть тест на вагітність.

2. Захворювання

Дуже часто груди після місячних може боліти при мастопатії – патологічне розростання залозистої або сполучної тканини молочної залози. Головною причиною доброякісних новоутворень такого роду є гормональні порушення, які з'являються з-за штучного переривання вагітності, відмови від годування грудьми, нерегулярне статеве життя або захворювань ендокринних залоз і печінки.

Ще одне захворювання, при якому може боліти груди після місячних – мастит. Це запалення тканин молочної залози внаслідок попадання туди інфекції. В основному воно турбує годуючих матерів, але іноді може і не бути пов'язане з лактацією.

Біль у грудях після менструації може бути викликана і злоякісною пухлиною. Груди при цьому болить постійно, так як пухлина швидко розростається і здавлює нервові клітини. У цьому випадку важливо якомога швидше звернутися за лікарською допомогою і вчасно почати лікування. Болі в грудях після місячних також можуть з'являтися з-за кісти в жировій тканині грудей, клімактеричних патологій, захворювань серця, остеохондрозу, запалення лімфатичних вузлів.

В яких випадках біль у грудях після місячних вимагає невідкладного уваги

Кожна жінка повинна уважно прислухатися до свого тіла і при перших ознаках болю в грудях, не пов'язаних з менструацією, звертатися до лікаря. Невідкладного уваги до себе вимагають такі симптоми як печіння і відчуття розпирання, особливо якщо такі болі, локалізовані в одній точці і турбують в одній грудей – це може бути ознакою раку. Додаткові симптоми цього захворювання: виділення з сосків, зміна шкірного покриву, наявність ущільнень у грудях. Біль, пов'язана з онкологією, поступово посилюється, можливо також підвищення температури. При наявності цих симптомів терміново зверніться до лікаря-мамолога.

Ваш запитання, чому болять груди після місячних, не повинен залишатися без відповіді. Ви зобов'язані швидко з'ясувати причину болю і приступити до лікування якомога швидше.

Читайте також Що робити, якщо сильно болить зуб: ліки і домашні засоби

Чому болять груди перед місячними: вивчаємо особливості організму
© PRImageFactory/iStock Якщо вас хвилює чому болять груди перед місячними, то вам необхідно звернути увагу на стан здоров'я. Але не панікуйте, це може бути своєрідний
15 причин, чому може боліти груди
© andriano_cz/IStock Наше тіло нерідко подає нам сигнали про якісь проблеми зі здоров'ям, але ми часто ігноруємо. Якщо у вас несподівано почали боліти соски, або груди
Чому болить праворуч внизу живота: причини і симптоми
© g-stockstudio/IStock Біль внизу живота у жінок виникає часто. Але вона не завжди пов'язана з репродуктивними органами і менструальним циклом. Є ряд інших захворювань,
Чому болять соски: топ-8 причин
Чому болять соски: топ-8 причин
Чому болять соски: топ-8 причин
04.05.19 Поради про саморозвиток
© Sakan Piriyapongsak/iStock Існує багато причин, чому болять соски і важливо з'ясувати це на ранній стадії, щоб уникнути наслідків. MedicalNewsToday розповідають про
Чому болить куприк: причини виникнення та методи лікування
© spukkato/iStock Біль в куприку буває тупий і ниючий, але, частіше, вона гостра. Чому болить куприк? З-за травми під час падіння, довгого сидіння на твердих поверхнях,
Чому болить грудна клітка: 26 причин і приводів для занепокоєння
© Tharakorn/iStock Болить грудна клітка. Перше, що ви можете подумати, що це серцевий напад. Звичайно, біль у грудях не є чимось, що можна ігнорувати. Але ви повинні