Чому болить грудна клітка: 26 причин і приводів для занепокоєння
01.04.2019 928 0 newsdaily.org.ua

Чому болить грудна клітка: 26 причин і приводів для занепокоєння

В закладки

Чому болить грудна клітка: 26 причин і приводів для занепокоєння

© Tharakorn/iStock

Болить грудна клітка. Перше, що ви можете подумати, що це серцевий напад. Звичайно, біль у грудях не є чимось, що можна ігнорувати. Але ви повинні знати, що у неї багато причин. Наприклад, біль у грудях може бути викликана проблемами в легенях, стравоході, м'язах, ребрах або нервах. Деякі з цих умов є серйозними і небезпечними для життя. Інші немає.

Редакція Webmd призводить причини того, чому може боліти в грудях.

Вміст матеріалу

Чому болить грудна клітка?

Якщо у вас є нез'ясовно болить грудна клітка, єдиний спосіб встановити точну причину — обстежитися у лікаря.

Ви можете відчути біль у грудях від шиї до верхньої частини живота. Залежно від причини біль у грудях може бути тупий, пекучої, калящей і т. д.

1. Проблеми з серцем

Хоча це не єдина причина болю в грудях, ці проблеми з серцем є загальними:

Коронарні захворювання серця. Закупорка в серці кровоносних судин знижує кров'яний потік і кисню до серцевого м'яза. Це може викликати біль, відому як стенокардія. Це ознака хвороби серця, але звичайно не викликає постійного ушкодження серця. Однак це ознака того, що ви є кандидатом на серцевий напад в якийсь момент в майбутньому. Біль у грудях може поширитися на вашу руку, плече, щелепу або спину. Стенокардія може бути викликана фізичними вправами, хвилюванням або емоційним розладом і проходить від відпочинку.

Інфаркт міокарда (серцевий напад)

Це зменшення кровотоку через кровоносні судини серця. Викликає загибель клітин серцевого м'яза. Незважаючи на те, що вона схожа на біль в грудній клітці, серцевий напад, як правило, є більш важкою, нищівної болем зазвичай в центрі або лівій стороні грудної клітини. Такий біль не проходить від відпочинку.

Міокардит

На додаток до болю в грудях, це запалення серцевого м'яза може викликати лихоманку, втома, швидке серцебиття і утруднене дихання. Симптоми міокардиту можуть нагадувати симптоми серцевого нападу.

Перикардит

Це запалення або інфекція мішка навколо серця. Він може викликати біль, подібну до тієї, яка викликана стенокардією. Тим не менш, він часто викликає гостру, стійку біль вздовж верхньої частини шиї і плеча. Іноді стає гірше, коли ви дихаєте, ковтаєте їжу або лежите на спині.

Гіпертрофічна кардіоміопатія

Це генетичне захворювання змушує серцевий м'яз рости аномально толстой. Іноді це призводить до проблем з кровообігом з серця. Біль в грудній клітці і задишка часто виникають при вправах. З часом серцева недостатність може виникати, коли серцевий м'яз стає дуже потовщеною. Це змушує серце старанно перекачувати кров. Поряд з болем у грудях цей тип кардіоміопатії може викликати запаморочення, непритомність і інші симптоми.

Пролапс мітрального клапана

Пролапс мітрального клапана — це стан, при якому клапан у серці не закривається належним чином. Різні симптоми були пов'язані з пролапсом мітрального клапана, включаючи біль у грудях, серцебиття та запаморочення. Проте у нього може і не бути симптомів, особливо якщо пролапс м'який.

Розсічення коронарної артерії

Безліч чинників може викликати це рідкісне, але смертельне стан, який виникає, коли розвивається при надриві стінки артерії. Це призводить до проникнення крові між її оболонками. Може викликати раптову сильну біль, яка віддає в шию, спину або живіт.

© KatarzynaBialasiewicz/iStock

2. Проблеми з легенями

Проблеми з легенями можуть викликати різні типи болю в грудях. Назвемо найпоширеніші причини:

Плеврит

Плеврит — запалення плевральних листків, з випаданням на їх поверхню фібрину (сухий плеврит) або скупчення в плевральній порожнині ексудату різного характеру (ексудативний плеврит). Ви, мабуть, відчуваєте гострий біль, коли дихайте, кашляєте або чхаєте. Найбільш поширеними причинами плевральної болі в грудях є бактеріальні або вірусні інфекції, легенева емболія і пневмоторакс. Інші менш поширені причини включають ревматоїдний артрит, вовчак і рак.

Пневмонія або абсцес легенів

Ці інфекції легенів можуть викликати плевритные і інші типи болю в грудній клітці, такі як глибока. Пневмонія часто приходить раптово, викликаючи лихоманку, озноб, кашель і гній при кашлі з дихальних шляхів.

Легенева емболія

Коли згусток крові проходить через кровотік і ложі в легені, це може викликати гострий плеврит, утруднене дихання і швидке серцебиття. Це може також викликати лихоманку і шок. Легенева емболія більш імовірна після тромбозу глибоких вен або після нерухомості протягом декількох днів після операції або як ускладнення раку.

Пневмоторакс

Часто викликається травмою грудної клітини. Виникає, коли частина легкого руйнується, вивільняючи повітря в грудну порожнину. Це може також викликати біль, яка погіршується, коли ви дихаєте, а також інші симптоми, такі як низький кров'яний тиск.

Легенева гіпертензія

З болем у суглобах, що нагадує стенокардію, це аномально високий кров'яний тиск в артеріях легких робить роботу серця занадто складною.

Астма

Викликаючи задишку, хрипи, кашель і іноді біль у грудях, астма є запальним захворюванням дихальних шляхів.

Читайте також Чому болить зліва внизу живота: пояснення та рішення жіночої проблеми

© AntonioGuillem/iStock

3. Проблеми з шлунково-кишковим трактом

Шлунково-кишкові проблеми також можуть викликати біль у грудній клітці. Вони включають включати:

Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ)

Також відомий як кислотний рефлюкс, ГЕРХ виникає, коли вміст шлунка повертається в горло. Це може викликати кислий смак у роті, печіння в грудях або горлі, відоме як печія. Фактори, які можуть викликати кислотний рефлюкс, включають ожиріння, куріння, вагітність, а також пряні або жирні продукти. Серцева біль і печія від кислотного рефлюксу відчуваються частково, тому що серце і стравохід розташовані близько один до одного і поділяють нервову мережу.

Порушення стравоходу

Нескоординовані м'язові скорочення (спазми) і скорочення високого тиску (стравохід шлунка) є проблемами стравоходу, які можуть викликати біль у грудях.

Гіперчутливість стравоходу

Це відбувається, коли стравохід стає дуже болючим при мінімальній зміні тиску або впливу кислоти. Причина цієї чутливості невідома.

Розрив стравоходу або перфорація

Раптова, гостра біль у грудях після блювоти або процедура, пов'язана з стравоходом, може бути ознакою розриву в стравоході.

Пептичні виразки

Смутний рецидивуючий дискомфорт може бути результатом цих болючих виразок в шлунку або першої частини тонкого кишечника. Найчастіше виникає у людей, які курять, п'ють багато алкоголю або приймають болезаспокійливих кошти.

Хиатальная грижа

Хиатальная грижа – це патологія, яка характеризується випинанням органів черевної порожнини через стравохідний отвір діафрагми. Біль, як правило, погіршується, коли ви лежите.

Панкреатит

У вас може бути панкреатит, якщо у вас біль у нижньому відділі грудної клітки. Часто ставати гірше, коли ви лежіть рівно і краще, коли нахиляєтеся вперед.

Проблеми з жовчним міхуром

Після жирної їжі, чи є у вас відчуття повноти або болі в правій нижній області грудей або правій верхній частині живота? Якщо це так, біль у грудях може бути викликана проблемою жовчного міхура.

4. Проблеми з кістками, м'язами або нервами

Іноді біль у грудях може бути результатом надмірного фізичного напруження або травми в області грудної клітини від падіння або нещасного випадку. Віруси також можуть викликати біль в області грудної клітини. Інші причини болю в грудях включають:

Проблеми з ребрами

Біль від перелому ребра може погіршитися при глибокому диханні або кашлі. Вона часто обмежується однією галуззю і відчувається, коли натискаєш на зламане ребро. Область, де ребра приєднуються до грудини, також може запалюватися.

М'язова деформація

Навіть дуже важкий кашель може пошкодити або роздути м'язи та сухожилля між ребрами і викликати біль у грудях. Біль має тенденцію зберігатися, і вона погіршується з активністю.

Вітрянка

Викликається вірусом вітряної віспи. Може викликати різку, подібну біль, перш ніж через кілька днів з'явиться висип.

Інші потенційні причини

Іншими потенційними причинами болю в грудях є тривога і панічні атаки. Деякі пов'язані симптоми можуть включати запаморочення, відчуття задишки, прискорене серцебиття, поколювання і дрож.

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Вам варто навідатися до лікаря, якщо у вас є які-небудь з цих симптомів поряд з болем у грудях:

  • Раптове почуття тиску, стиснення, герметичності або дроблення під грудьми.
  • Біль у грудях, яка поширюється на щелепу, ліву руку або спину.
  • Раптовий різкий біль у грудях з задишкою, особливо після тривалого періоду бездіяльності.
  • Нудота, запаморочення, швидкий серцевий ритм або швидке дихання, сплутаність свідомості, попелястий колір шкіри або надмірне потовиділення.
  • Дуже низький кров'яний тиск або дуже низький серцевий ритм.

Навідайтеся до лікаря, якщо у вас є які-небудь з цих симптомів.

Читайте також Чому болять суглоби: причини і методи лікування

Чому болять груди після місячних: причини, через які варто турбуватися
©soha.vn Хворобливі відчуття в грудях у жінок найчастіше пов'язані з менструальним циклом. Чому болять груди після місячних? Якщо вас хвилює це питання, то може
Чому болить місце уколу і як вирішити це питання
© Talaj/IStock Майже всі не люблять робити уколи. Вони неприємні самі по собі. Однак, коли болить місце уколу, це ще неприємніше. Які можуть бути причини того, що місце
Як вирішити проблему, якщо сильно болить куприк
© rawpixel/Pixabay Біль в куприку виникає в кістковій структурі в нижній частині хребта або навколо неї (куприк). Вона може бути викликана травмою куприка під час
8 симптомів серцевого нападу, про які важливо знати
© SIphotography/IStock Почастішало дихання, крутитися голова і таке враження, що серце зараз лусне? Якщо вам пощастить, то ви побачили Райана Гослінга, який приїхав на
Чому болить куприк: причини виникнення та методи лікування
© spukkato/iStock Біль в куприку буває тупий і ниючий, але, частіше, вона гостра. Чому болить куприк? З-за травми під час падіння, довгого сидіння на твердих поверхнях,
Чому болить в боці праворуч при бігу і що робити, щоб біль минув
© grinvalds/iStock Чи знайома вам колючий біль, що з'являється під час бігу? Напевно, кожен відчував цю різку біль у боці. І неважливо, бігаєте ви на стадіоні або