Чому болить праворуч внизу живота: причини і симптоми
10.06.2019 811 0 newsdaily.org.ua

Чому болить праворуч внизу живота: причини і симптоми

В закладки

Чому болить праворуч внизу живота: причини і симптоми

© g-stockstudio/IStock

Біль внизу живота у жінок виникає часто. Але вона не завжди пов'язана з репродуктивними органами і менструальним циклом. Є ряд інших захворювань, які мають цей симптом. Ми хочемо допомогти вам дізнатися про своє тіло краще і розповісти про причини появи болю в цій області.

Вміст матеріалу

Біль внизу живота

Органічні причини

Біль може мати розпливчасту локалізацію або чітку. Тобто виникати в якійсь певній частині або охоплювати весь низ живота. Якщо у пацієнтки відбуваються органічні порушення, біль говорить про такі проблеми, як:

  • Хвороба травної системи або сечовидільної системи (інфекції, запалення)
  • Апендицит, пієлонефрит, холецистит
  • Порушення репродуктивної системи (міома матки, ендометрит, апоплексії яєчника, кістозні освіти і т. д.)
  • Позаматкова вагітність
  • Наявність чужорідного тіла в порожнині матки
  • Розвивається викидень
  • Наслідки абортів

Біль при цьому може бути різної інтенсивності та характеру. У деяких вона різка, в інших – тягне.

Апендицит

© Maksym Azovtsev/IStock

Це запалення найчастіше пов'язують з болем у правій частині живота. Але насправді вона виникає в епігастральній області. І лише через якийсь час «зміщується вправо. Деякі пацієнти скаржаться також на біль у попереку та інших частинах живота. Як розпізнати апендицит? Його симптомами є озноб, блювання, нудота і підвищення температури тіла.

Кишкові інфекції

Зазвичай при цьому захворюванні біль є тупий і нелокалізованной. Спочатку вона охоплює більшу частину живота. Потім посилюється внизу живота і іноді в поперековому відділі.

Ендометріоз

© Cüneyt Genç/Flickr

У деяких жінок репродуктивного віку клітини ендометрію розростаються за межами матки. Як виявити цю хворобу? Вона характеризується болем під час місячних і фізичної близькості. У деяких з'являється втома, діарея та запор.

Міома матки

Це – доброякісна пухлина, яка виникає в м'язовому шарі матки. Причини її виникнення до кінця не вивчені. Але підвищують ризики медаборти, пізніше початок місячних, зайва вага, стрес. Лікування міоми виключно хірургічне.

Запалення порожнини матки і придатків

©nensuria/IStock

На неї вказують ниючий і тягнучий біль у паховій області і внизу живота. При їх появі слід обов'язково звернутися до лікаря за встановленням точного діагнозу і лікування.

Апоплексия яєчників

У овулярный період дозрілий фолікул може розірватися, що призводить до апоплексії яєчників. Це відбувається з-за надмірного фізичного навантаження та інтенсивної фізичної близькості. До симптомів відносяться: різка біль праворуч або ліворуч, зниження кров'яного тиску, блідість шкіри. Також можливо непритомні стану. При наявності цих симптомів варто обов'язково звернутися до лікаря, так як апоплексия – небезпечне захворювання.

Кіста яєчника

© nicoletaionescu/IStock

Це – утворення у вигляді бульбашки з рідиною, які локалізуються безпосередньо в тканинах яєчника. Воно характеризується хворобливими місячними і болем внизу живота. Є й інші симптоми, але ці є першими. До інших відносяться порушення сечовипускання, нудота, блювота, підвищення температури. Також часто зустрічаються затримки місячних.

Позаматкова вагітність

Симптоми включають слабкість, біль (гостру або тягнучий), запаморочення, непритомний стан. Звернутися до лікаря варто якомога швидше. Він зробить аналізи і УЗД проведе, щоб з'ясувати, чи є плідне яйце поза матки.

Альгодисменорея

© ViDi Studio/iStock

З-за неправильного положення матки, підвищеної ЦНС, запалення статевих органів з'являється альгодисменорея. Біль виникає до місячних, а потім посилюється під час циклу. Крім цього, пацієнти скаржаться на головний біль, нудоту і запаморочення.

Біль в середині місячних

Біль може бути колючою внизу праворуч або ліворуч, або бути представлена «щільним згустком» внизу живота. Зазвичай вона проходить через день або два дні. Для її ослаблення лікар може призначити знеболюючі або спазмолітик.

Поява болю після фізичної близькості

© Anjali Verma/Flickr

Біль може виникнути за наявності захворювання органів малого тазу або травмуванням тканин (якщо акт був інтенсивним).

Причини болю під час вагітності

У першому триместрі ниючі біль внизу живота – явище часте. Вона говорить про те, що м'язові тканини адаптуються до зміни репродуктивного органу. Якщо вона триває довго, потрібно повідомити про це лікаря.

У деяких випадках біль є симптомом позаматкової вагітності, загрози викидня і інших проблем зі здоров'ям. На другому і третьому триместрі біль пов'язана з підвищенням навантаження на зв'язковий апарат. Але лікарі вимагають повідомляти їм про будь-яких хворобливих відчуттях. Адже, приміром, різкий біль внизу живота при низькому положенні плаценти – можливий симптом її відшарування.

Не ігноруйте біль і говорите про неї своєму лікарю. Адже, чим раніше він визначить причину болю, тим швидше ви вилікуєтеся.

Читайте також Дослідники виявили, що більше третини операцій з апендицитом не вимагають хірургічного втручання – достатньо антибіотиків

Чому болить зліва внизу живота: пояснення та рішення жіночої проблеми
©Nattakorn Maneerat/IStock Біль внизу живота зліва у жінок може бути ознакою захворювань органів ШКТ, селезінки, яєчників, матки, лівих придатків і т. д. Якщо ви
Поширені причини, чому турбує біль внизу живота
© gpointstudio/IStock Чому виникає біль внизу живота? Більшість жінок страждає із-за цього симптому. Але не завжди ми усвідомлюємо, коли потрібно йти до лікаря. Netdoctor
Чому болить праворуч вгорі живота: поширені причини
© shih-wei/iStock Відчуваєте біль в животі? Причин цьому може бути багато. Все залежить від того, де конкретно локалізується біль. Біль у животі може бути наслідком
Чому болять груди після місячних: причини, через які варто турбуватися
©soha.vn Хворобливі відчуття в грудях у жінок найчастіше пов'язані з менструальним циклом. Чому болять груди після місячних? Якщо вас хвилює це питання, то може
Чому болить куприк: причини виникнення та методи лікування
© spukkato/iStock Біль в куприку буває тупий і ниючий, але, частіше, вона гостра. Чому болить куприк? З-за травми під час падіння, довгого сидіння на твердих поверхнях,
Чому болить в боці праворуч при бігу і що робити, щоб біль минув
© grinvalds/iStock Чи знайома вам колючий біль, що з'являється під час бігу? Напевно, кожен відчував цю різку біль у боці. І неважливо, бігаєте ви на стадіоні або