Чому болить праворуч вгорі живота: поширені причини
24.03.2019 746 0 newsdaily.org.ua

Чому болить праворуч вгорі живота: поширені причини

В закладки

Чому болить праворуч вгорі живота: поширені причини

© shih-wei/iStock

Відчуваєте біль в животі? Причин цьому може бути багато. Все залежить від того, де конкретно локалізується біль. Біль у животі може бути наслідком хвороби або того, що ви з'їли щось «не те». І не варто також забувати, що в животі сконцентрована більша частина органів – потрібно зрозуміти, який з них саме турбує. Якщо виникає різкий і раптовий біль в будь-якій частині живота – негайно зверніться за професійною допомогою до лікаря! Давайте разом розбиратися, чому болить праворуч вгорі живота?

Вміст матеріалу

Біль праворуч вгорі живота може бути викликана саме цими хворобами!

Можливі причини болю в правій частині живота

Для початку, потрібно розуміти, які органи знаходяться в цій частині живота. У верхній правій частині живота знаходяться:

  • печінка;
  • частково – кишечник;
  • жовчний міхур;
  • підшлункова залоза;
  • частина діафрагми.

Будь-яке нездужання або травма цих органів може мати такий симптом, як біль. Отже, давайте розберемося, які хвороби можуть викликати біль праворуч вгорі живота.

Гепатит

© RyanKing999/iStock

Це вірусне захворювання має три типу, які називають різними літерами – А, В, С. і найпоширеніший вірус гепатиту – А. Їм можна заразитися, з'ївши немитий фрукт або будь-яку іншу заражену їжу. Тип частіше зустрічається серед наркоманів, гомосексуалістів або тих, хто близько контактував з ними. Гепатит С часто зустрічається у людей після переливання крові або ін'єкцій, які проводилися базовими інструментами або без дезінфекції. Зустрічаються також токсичний гепатит – від ліків, і алкогольний – при частому і надмірному вживанні алкоголю.

Проблеми з жовчним міхуром

Жовчний міхур – дуже близький до печінки. Головне його завдання – допомагати вам перетравлювати жирну їжу. Він містить у собі жовч, яка утворюється в печінці. При необхідності, міхур впорскує потрібну кількість жовчі в кишечник. Якщо ж функція печінки порушена, або в міхурі утворилися камені – його функція порушується. Це теж може викликати больові відчуття в правому підребер'ї.

Панкреатит

© HearttoHeart0225/iStock

В животі також є підшлункова залоза, яка виробляє шлунковий сік, ферменти та інсулін. Ця залоза може запалюватися і викликати біль. Це захворювання називається панкреатит. Напади болю від панкреатиту часто не приходять одні. Крім болю, хворого може нудити, він буде рясно потіти і може бути, навіть блювота. Така біль часто віддає в спину і стає сильнішою, якщо ви лягаєте.

Проблеми з нирками

Біль праворуч вгорі живота може бути також з-за хвороби нирок. Якщо правій нирці «нездужає» — там запалення, камені або нагноєння – хворіти може і в животі і спині.

Апендицит

© Maksym Azovtsev/iStock

Часто біль справа в животі може викликати запалення апендикса. Такий біль, зазвичай, сконцентрована в одному місці. Вона може локалізуватися також біля пупка. При апендициті також може піднятися температура, з'явитися нудота, блювання, запор або діарея. Якщо у вас схожі симптоми, які тривають довго – зверніться до лікаря. Краще виключити цей діагноз, ніж пропустити важливий час для лікування або операції. Нагноєння апендикса може викликати дуже негативні наслідки, і навіть летальний результат!

Дуже часто, відчуваючи біль у будь-якій частині тіла, ми хапаємося за знеболюючі препарати. А адже це не просто симптом – це спосіб організму повідомити вам, що десь є проблема! Чому болить праворуч вгорі живота? Найкращий спосіб дізнатися – звернутися до лікаря, можливо навіть викликати швидку допомогу, якщо біль сильна. Це убезпечить вас від серйозних ускладнень і дозволить знайти причину і правильне лікування. Будьте здорові!

Читайте також Чому болить праворуч внизу живота: причини і симптоми

Чому болить в боці праворуч при бігу і що робити, щоб біль минув
© grinvalds/iStock Чи знайома вам колючий біль, що з'являється під час бігу? Напевно, кожен відчував цю різку біль у боці. І неважливо, бігаєте ви на стадіоні або
Чому болить зліва внизу живота: пояснення та рішення жіночої проблеми
©Nattakorn Maneerat/IStock Біль внизу живота зліва у жінок може бути ознакою захворювань органів ШКТ, селезінки, яєчників, матки, лівих придатків і т. д. Якщо ви
Чому болить праворуч внизу живота: причини і симптоми
© g-stockstudio/IStock Біль внизу живота у жінок виникає часто. Але вона не завжди пов'язана з репродуктивними органами і менструальним циклом. Є ряд інших захворювань,
Біль у лівому боці: симптоми і ймовірні причини недуги
©nensuria/IStock Практично кожен хоч раз у житті відчував біль у лівому боці і сьогодні ми розповімо про цю проблему детальніше. Легка біль, як правило, проходить через
10 причин, чому болить живіт
10 причин, чому болить живіт
10 причин, чому болить живіт
26.05.19 Поради про саморозвиток
© Cüneyt Genç/Flickr Гастроентеролог Марія Коновалова вважає, що не варто ігнорувати біль у животі, адже деколи вона може бути пов'язана з серйозними проблемами зі
Чому болять ноги: причини виникнення проблеми та методи лікування
© Greyerbaby/Pixabay Наші ноги складаються не тільки з кісток і м'язів, але ще з зв'язок і сухожиль. Цілий день ці частини тіла несуть вагу всього тіла. Тому, зовсім не