Біль у лівому боці: симптоми і ймовірні причини недуги
31.03.2019 926 0 newsdaily.org.ua

Біль у лівому боці: симптоми і ймовірні причини недуги

В закладки

Біль у лівому боці: симптоми і ймовірні причини недуги

©nensuria/IStock

Практично кожен хоч раз у житті відчував біль у лівому боці і сьогодні ми розповімо про цю проблему детальніше. Легка біль, як правило, проходить через день або два. Однак гостра біль – це привід як можна швидше звернутися до лікаря. Біль у лівому боці може спричинити такі симптоми: лихоманку, кривавий стілець, нудоту, блювоту, втрату ваги, жовтяницю і т. д. Портал healthline розповідає більше про симптоми і причини болю в боці.

Вміст матеріалу

Чому болить в лівому боці?

 • Дивертикуліт. Найчастіше гострий біль у лівому боці викликана дівертікулітом. Як правило, дивертикуліт викликаний інфекцією і запаленням у маленьких мішечках, що утворюються в травному тракті. Цього захворювання особливо схильні люди після 40 років.
 • Гази. Гази в кишечнику є природним результатом ковтання і травлення. Як правило, гази можуть бути викликані переїданням, курінням, жуванням гумки та непереносимістю певної їжі.
 • Диспепсія. Диспепсія – це відчуття болю чи дискомфорту у верхньому відділі живота, викликане порушенням діяльності шлунково-кишкового тракту.
 • Грижа. Грижа – це часткове або повне виходження того чи іншого органу з порожнини, в якій він розташований. Крім болю в боці, грижа може супроводжуватися й іншими хворобливими симптомами, тому важливо вчасно звернутися до лікаря.
 • Камені в нирках. Утворення каменів у нирках може статися через порушення обміну речовин. Це призводить до утворення нерозчинних солей, які формують камені. Камені в нирках можуть викликати гострий біль у боці, а також болісне сечовипускання, нудоту, блювоту, гарячку та озноб.
 • Оперізувальний лишай. Оперізуючий лишай — це небезпечне вірусне захворювання, збудником якої є вірус вітряної віспи. Як правило, це захворювання викликає сильний висип на тілі та обличчі, що супроводжується свербежем, печінням та болем. Щеплення від оперізуючого лишаю може вберегти вас від цієї хвороби.
©Deagreez/IStock

Причини болю в лівому боці, які виникають тільки у жінок

 • Менструальні судоми;
 • Ендометріоз;
 • Кіста яєчника;
 • Позаматкова вагітність;
 • Тазове запальне захворювання (PID).

Причини болю в лівому боці, які виникають тільки у чоловіків

 • Пахова грижа;
 • Травма чоловічих статевих органів.

Якщо біль у лівому боці турбує вас протягом декількох днів, обов'язково зверніться до лікаря, щоб з'ясувати причину недуги і почати лікування.

Читайте також Чому болить голова в скронях: пояснення гарвардських вчених

Причини болю в боці, на які варто звернути увагу
Біль у боці може здаватися тимчасовим незручністю, про який ми швидко забуваємо. Але є причини звернути особливу увагу на неї і дізнатися трохи більше про це.
Чому болить в боці праворуч при бігу і що робити, щоб біль минув
© grinvalds/iStock Чи знайома вам колючий біль, що з'являється під час бігу? Напевно, кожен відчував цю різку біль у боці. І неважливо, бігаєте ви на стадіоні або
На якому боці краще спати або лежати після їжі: рекомендації страждають печією
© Tharakorn/iStock Якщо ви хочете розпрощатися з печією, то вам потрібно знати на якому боці лежати після їжі. Також варто дотримуватися кількох рекомендацій, про які ми
Яка поза краще всього підходить для якісного сну
© g-stockstudio/IStock Майже третину свого життя людина проводить у ліжку. Тому вибір правильної пози для сну є запорукою міцного здоров'я. Сон в «скоцюрбленої» позі,
Чому болять нирки: причини і симптоми
Чому болять нирки: причини і симптоми
Чому болять нирки: причини і симптоми
10.03.19 Поради про саморозвиток
© Khosrork/iStock Іноді, ми відчуваємо ниючий біль внизу спини або в боках. Біль у боках часто доставляє дискомфорт. Іноді вона може виникати з-за травми, зневоднення або
Найкращі і найгірші позиції сну для вашого здоров'я
© jehsomwang/iStock Згідно з дослідженням 2011 року, опублікованому в «Довіднику з клінічної неврології», людина проводить близько третини свого життя у сні. При