На якому боці краще спати або лежати після їжі: рекомендації страждають печією
10.05.2019 1 143 0 newsdaily.org.ua

На якому боці краще спати або лежати після їжі: рекомендації страждають печією

В закладки

На якому боці краще спати або лежати після їжі: рекомендації страждають печією

© Tharakorn/iStock

Якщо ви хочете розпрощатися з печією, то вам потрібно знати на якому боці лежати після їжі. Також варто дотримуватися кількох рекомендацій, про які ми розповімо далі.

Вміст матеріалу

На якому боці лежати після їжі

Відповідь на це питання точно поліпшить ваше самопочуття і допоможе впоратися з печією. При правильному виконанні рекомендацій ваш організм скаже вам «спасибі».

Лівий бік

У такому положенні підшлункова залоза і шлунок не перебувають у здавленим стані, тому їжа легко перетравлюється і все травні органи нормально функціонують.

Також це позитивно впливає на переміщення їжі по кишечнику, обмін речовин прискоритися і у вас не буде проблем з шлунком. Завдяки лежання на лівому боці зміцнюється лімфатична система, адже саме з лівого боку розташована величезна кількість лімфатичних судин.

Плюс краще працює печінка, це відбувається із-за того, що збільшується кровообіг під час знаходження на лівому боці. Завдяки цьому в печінці не накопичуються токсини. Таким чином відбувається профілактика застійних процесів.

У такому положенні вас не потурбує печія. Це обумовлено положенням шлунка. Завдяки зігнутій формі маса їжі не закидається в стравохід. Якщо ви часто страждаєте від печії, то спіть на рівній поверхні, на лівому боці. Бажано, щоб верхня частина тіла була в піднесеному становищі.

© champja/iStock

Правий бік

Багато фахівців радять спати на правому боці, що поліпшити загальний стан здоров'я. Особливо це корисно для людей з жовчнокам'яною хворобою. Це допомагає їм полегшити симптоми. Тому якщо хочете почувати себе краще – відпочивайте на правому боці.

Цей спосіб не підходить тим, хто страждає від печії. У такому положенні відбувається уповільнення обміну речовин. Таким чином харчові маси можуть потрапляти в стравохід, що відбитися на вашому самопочутті. Плюс це сприяє накопиченню токсинів.

Рекомендації

Багато відчувають бажання відпочити після прийому їжі. Але лікарі не радить відразу ж приймати горизонтальне положення. Краще прогуляйтеся або займіться чимось іншим. Це буде сприяти швидкому переварюванню їжі.

Фахівці не рекомндуют спати, після обіду або вечері. З-за цього ваш організм не зможе нормально відпочити, тому що буде займатися переварюванням їжі. Також постраждає якість сну, навіть можуть снитися кошмари. Головне не переїдайте, особливо перед сном. Вечеря має бути за 3 години до сну. Якщо ви будете нехтувати цим правилом, то зіткнетеся з захворюваннями шлунково-кишкового тракту і ожирінням.

Тепер ви знаєте на якому боці лежати після їжі і як це може вплинути на ваш організм. Пам'ятайте, що навіть положення тіла має значення для самопочуття.

Читайте також Можна робити щеплення від грипу: плюси і мінуси вакцинації

Чому болить в боці праворуч при бігу і що робити, щоб біль минув
© grinvalds/iStock Чи знайома вам колючий біль, що з'являється під час бігу? Напевно, кожен відчував цю різку біль у боці. І неважливо, бігаєте ви на стадіоні або
Домашні засоби для боротьби з печією, які дійсно допомагають
© Deagreez/IStock Кислотний рефлюкс (розлад травлення) призводить до ряду неприємних симптомів, включаючи печію. Якщо вас турбує ця проблема і ви не знаєте, як позбутися
Яка поза краще всього підходить для якісного сну
© g-stockstudio/IStock Майже третину свого життя людина проводить у ліжку. Тому вибір правильної пози для сну є запорукою міцного здоров'я. Сон в «скоцюрбленої» позі,
Біль у лівому боці: симптоми і ймовірні причини недуги
©nensuria/IStock Практично кожен хоч раз у житті відчував біль у лівому боці і сьогодні ми розповімо про цю проблему детальніше. Легка біль, як правило, проходить через
Найкращі і найгірші позиції сну для вашого здоров'я
© jehsomwang/iStock Згідно з дослідженням 2011 року, опублікованому в «Довіднику з клінічної неврології», людина проводить близько третини свого життя у сні. При
Види позицій під час сну та їх значення
Види позицій під час сну та їх значення
Види позицій під час сну та їх значення
25.04.19 Поради про саморозвиток
©ValeriyLebedev/IStock Чи знаєте ви про існування мови тіла? Ваша позиція під час сну може багато про вас сказати. Сьогодні ми розповімо вам детальніше про кожній