Яка поза краще всього підходить для якісного сну
13.04.2019 402 0 newsdaily.org.ua

Яка поза краще всього підходить для якісного сну

В закладки

Яка поза краще всього підходить для якісного сну

© g-stockstudio/IStock

Майже третину свого життя людина проводить у ліжку. Тому вибір правильної пози для сну є запорукою міцного здоров'я. Сон в «скоцюрбленої» позі, рівно, як і сон на високій або низькій подушці, не дозволяє хребту розслабитися і зайняти нейтральне положення — результатом стає як відчуття «розбитості» на ранок, так і болі в спині.

Редакція Newsdaily.org.ua розповідає детальніше на якому боці краще спати.

Вміст матеріалу

1. Оптимальні пози для сну

Сон на лівому боці є оптимальним (після сну на спині), оскільки в цьому положенні шлунковий сік має більше шансів залишитися в шлунку і не потрапити в стравохід. Сон на правому боці може викликати печію і посилювати неприємний запах з рота. Особливо важливо це враховувати особам, страждаючим рефлюксною хворобою і вагітним.

Після їжі потрібно спати на спині або на лівому боці. Це забезпечить менший рівень додаткового пережиму для шлунка. Але положення рук і ніг також грає роль. Про це розповімо далі.

2. Як правильно спати?

Найбільш правильним положенням рук при сні на боці є їх витягування вздовж тіла. Підкладаючи руки під подушку (особливо, якщо це висока подушка) ви можете спровокувати як болі в шиї, так і неприємне відчуття оніміння. Якщо ж вам незручно тримати руки витягнутими уздовж тіла, обіймайте другу маленьку подушку.

До того ж, положення ніг під час сну безпосередньо впливає на стан хребта — в оптимальному випадку стегна повинні розташовуватися рівно одне під іншим. Інакше хребет викривляється, виникають області надмірного стиснення і надмірного розтягнення. Дуже м'який або твердий матрац також впливають на правильність положення хребта.

Сон на спині є найкориснішим для здоров'я, але більшості людей складно заснути в такій позиції. Роль грає і те, що сон на спині вимагає особливої, більш низькою, подушки.

Читайте також Чому я погано сплю, — пояснення вчених

3. Важливість правильного матраца

Якщо ви любите спати на боці, вам обов'язково потрібен хороший ортопедичний матрац. Він амортизує навантаження і дозволяє хребту зайняти нейтральне становище. Сон на продавленому матраці не тільки набагато гірше відновлює сили, але й поступово «розхитує» хребет, приводячи до виникнення болів.

Для сну на спині вам буде потрібно досить твердий матрац. В якості подушки в цьому випадку виступає лише маленький валик під потилицю.

4. Як підготувати спальню для ідеального сну?

Намагайтеся використовувати спальню тільки для сну. По можливості не встановлюйте в кімнаті телевізор або робочий стіл. Звичка валятися перед сном у ліжку з ноутбуком або наявність телевізора в спальні — головні причини виникнення хронічного безсоння.

Крім того, повітря в спальні повинен бути свіжим і трохи прохолодним. Сама кімната для сну — темною і без джерел яскравого світла.

Підсумовуємо сказане і відзначаємо, що фахівці категорично не рекомендують спати на животі, оскільки це викликає розвиток хронічних болів в шиї, спині та попереку. Найбільш корисним для відновлення сил організму є сон на спині з додатковими подушками під колінами. Також можна спати на лівому боці з невеликою подушкою, затиснутою між ніг.

Види позицій під час сну та їх значення
Види позицій під час сну та їх значення
Види позицій під час сну та їх значення
25.04.19 Поради про саморозвиток
©ValeriyLebedev/IStock Чи знаєте ви про існування мови тіла? Ваша позиція під час сну може багато про вас сказати. Сьогодні ми розповімо вам детальніше про кожній
6 поз йоги, які дозволять спати сном немовляти
© Lindey Frances/Pexels Припустимо сьогодні недільна ніч, і ви не можете перестати думати про майбутню робочого тижня, про своєму нескінченному списку справ і про якусь
Принципи і пози сну, які допоможуть схуднути
© darkbird77/IStock Сон – невід'ємна і важлива частина нашого життя. А адже його можна використовувати і для придбання бажаних струнких форм! Гормони Часто зайва вага
8 поз йоги, які допоможуть мислити більш позитивно
© fizkes/iStock З настанням осені можуть з'явитися ознаки депресії. На щастя, з якими відмінно справляються пози йоги. Деякі асани здатні повернути позитивний настрій і
Як спати при сколіозі з максимальною користю
© socialmediasl444/Flickr У наш час проблеми зі спиною зустрічаються у людей досить часто. Хтось вже з малих років бореться зі сколіозом. У інших він з'являється в
Найкращі і найгірші позиції сну для вашого здоров'я
© jehsomwang/iStock Згідно з дослідженням 2011 року, опублікованому в «Довіднику з клінічної неврології», людина проводить близько третини свого життя у сні. При