Як спати при сколіозі з максимальною користю
12.03.2019 940 0 newsdaily.org.ua

Як спати при сколіозі з максимальною користю

В закладки

Як спати при сколіозі з максимальною користю

© socialmediasl444/Flickr

У наш час проблеми зі спиною зустрічаються у людей досить часто. Хтось вже з малих років бореться зі сколіозом. У інших він з'являється в зрілому віці. Це захворювання характеризується викривленням хребта. Воно може викликати чимало проблем, зокрема зі сном. Але чи знали ви, що поза під час сну може погіршити ситуацію? Якщо вона буде підібрана неправильно, симптоми посиляться. Ми хочемо вберегти вас від помилок і розповімо, як спати при сколіозі.

Вміст матеріалу

Як спати при сколіозі?

Ми поговоримо не тільки про те, як не потрібно спати при сколіозі, але і про те, що допоможе вам поліпшити сон.

Неправильні пози

©bruce mars/Pexels

Не варто при викривленні хребта спати на животі або на боці. Перша вважається найбільш небезпечною при сколіозі. Все тому, що ви повертаєте шию в бік, выпрямляете середній і нижній відділ хребта. Не варто посилювати ситуацію ще більше. При сні на боці напружуються шия, плечі і таз. Краще уникати цієї пози, щоб не було додаткового навантаження на ці області.

Краща поза

© Povozniuk/iStock

Сон на спині – ось те, що вам потрібно. У цьому положенні тіло не отримує напруги, воно розслаблено. Поверхня, на якій ви спите, має бути рівною. Звичайно, не так і просто навчитися спати на спині. Ви машинально захочете прийняти іншу позу. Але є способи відучити вас від цього. Вам потрібно запастися подушками. Покладіть їх по боках. Таким чином, ви створите перешкода, яка допоможе вам звикнути спати на спині. Деякі клеять скотчем до боків сирої горох. Якщо ви перекинетеся на бік, вам буде некомфортно. І ви захочете знову лягти на спину. Звучить досить дивно, але повірте: це потрібно зробити, щоб ви звикли до нового положення під час сну.

Як поліпшити сон?

Фізична активність

© oneinchpunch/iStock

Будьте активні вдень: більше ходіть, займайтеся спортом, робіть перерви від роботи. Це покращує стан і зменшує біль спини. До того ж ви витратите енергію, і вам простіше буде заснути. Ефективними будуть вправи на розтяжку і зміцнення м'язів. Також експерти радять робити аеробні вправи. Заборонені спортивне плавання і контактні види спорту. Вони викличуть додаткове напруження і посилять симптоми сколіозу.

Затінення спальні

©Favor_of_God/IStock

Сколіоз шкодить сну: він знижує вироблення гормону мелатоніну. Щоб збільшити його вироблення, затіняйте спальню. Купіть щільні штори і поставте телевізор в іншій кімнаті. Зробіть все, щоб скоротити джерела світла в спальні. Це допоможе вашому організму підвищити рівень мелатоніну і швидше заснути.

Додаткові атрибути сну

© LightFieldStudios/iStock

Зручно вам спати на вашому матраці? Матраци з ефектом пам'яті (які повторюють контур вашого тіла) вам не підійдуть. Віддавайте перевагу середньої або високої жорсткості. Головне – це комфорт і зручність.

Правильно згинається ваш хребет під час сну? Якщо немає, купіть подушку-валик. Її можна підкладати під шию або поперек. Таким чином ви досягнете правильного вигину хребта. При сколіозі у багатьох пацієнтів є ця проблема. Замість валика можна підкласти звичайну подушку. Але не переборщіть: одного буде достатньо. Якщо їх буде багато, це зашкодить вашому хребту.

Подумайте про носіння корсета. Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем з цього приводу. Він може порадити вам носити корсет протягом кількох годин. Все залежить від особливостей вашої хвороби. Кому-то наказують не знімати його протягом 21 години.

Робіть все, що порекомендує лікар. Якщо в ньому потрібно спати – спите. Люди по-різному до них звикають. Комусь стає комфортно вже через тиждень. Іншим потрібно для цього пара тижнів. Якщо по закінченню цього терміну дискомфорт не зник, повідомте про нього лікаря. Він допоможе вдосконалити корсет, щоб він перестав вас турбувати.

Медична допомога

©nensuria/IStock

Сон неможливо поліпшити, якщо ви будете відчувати сильний біль у спині. Зверніться до лікаря за консультацією. Він порадить вам препарати, які поліпшать ваше стан. У деяких випадках пацієнтам роблять ін'єкції в хребет. Але їх ефект тимчасовий. Також багато радять почати фізіотерапію і хиропрактические процедури. У крайніх випадках потрібне хірургічне втручання.

Як жити зі сколіозом: принципи профілактики, лікування та сну при наявності проблеми
© Staras/IStock Бути здоровим, активним і отримувати якісний сон здається складним завданням для сучасної людини. Але це дійсно важливо для здорового повноцінного життя.
Корисні тренування для хворих сколіозом
chiropractic before after image. from bad posture to good posture. woman's body and backbone. Багато хто помилково вважають, що сколіоз — це сутулість, болі в спині або
Психологи з'ясували, чому ми не йдемо спати, навіть коли хочемо цього
© different_nata/iStock Всім знайома така ситуація: ніч, час лягати спати, але несподівано на очі попадається новий роман улюбленого письменника або повідомлення на
Дослідження з'ясувало, яка кількість сну і як впливає на наше здоров'я
© Vera_Petrunina/iStock Ви знали, що сон позитивно впливає на ваше здоров'я і може поліпшити самопочуття? MailOnline розповідають про те, скільки потрібно спати в добу,
Що важливіше – скільки ми спимо або, коли лягаємо спати
© stevanovicigor/iStock Для багатьох стає непосильним завданням спати 7 годин на добу. Це, не кажучи про те, що режим теж грає важливу роль. Останні дослідження
Чи небезпечно для здоров'я спати з вентилятором?
© The 3 bulldogs/Flickr У жаркий час року деякі люди практично не розлучаються з вентилятором. Хтось не вимикає його навіть вночі і засинають лише тоді, коли він