Чому болить зліва внизу живота: пояснення та рішення жіночої проблеми
03.05.2019 3 930 0 newsdaily.org.ua

Чому болить зліва внизу живота: пояснення та рішення жіночої проблеми

В закладки

Чому болить зліва внизу живота: пояснення та рішення жіночої проблеми

©Nattakorn Maneerat/IStock

Біль внизу живота зліва у жінок може бути ознакою захворювань органів ШКТ, селезінки, яєчників, матки, лівих придатків і т. д. Якщо ви зіткнулися з болем внизу живота, слід з'ясувати її причину і вчасно звернутися до лікаря. Детальніше про те, чому можуть виникнути больові відчуття, розповідає портал klimakspms.

Вміст матеріалу

Чому болить внизу живота зліва?

Зверніть увагу на представлені нижче поширені причини болю в нижній частині живота. Пам'ятайте, самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я.

Найбільш поширені причини

Причини болю внизу живота у жінок можуть бути абсолютно різними. Серед них кишкові проблеми, патології урологічних органів, розлади статевої сфери, неврологічні захворювання і т. д. Всі види болю відносяться до 2 групи: органічні та функціональні. Як правило, біль внизу живота – результат запалення, інфекційних уражень, порушення кровообігу, спазмів м'язів, дистрофічних змін. Крім усього іншого, больові відчуття можуть виникати з-за ураженого органу в місці, де він розташований, або віддаватися від інших, віддалених органів.

Головними ознаками гінекологічних патологій вважається біль внизу живота, збій менструального циклу, безпліддя, а також загальна втома і слабкість. Найбільш частими захворюваннями в даному випадку є ендометріоз, яєчникові кісти, спайкова хвороба, або позаматкова трубна вагітність, сальпінгіт та сальпінгоофорит, овуляторний синдром і синдром залишкового яєчника. Крім того, є ймовірність, що біль внизу живота вказує на маткові патології, такі як аденоміоз, ендометрит, міому, поліпи і дисменорею.

Крім позаматкових і маткових розладів, біль може виникнути після абортів, після пологів і під час менструації. В такому випадку це можна вважати нормою. Однак, якщо больові відчуття виникають до чи після менструації, це може вказувати на серйозні захворювання. У період менопаузи болі внизу живота можуть бути ознакою появи доброякісної пухлини на яєчниках.

©spukkato/IStock

Що ще може бути?

  • Кишкові порушення. Часто біль зліва внизу живота є результатом патології сигмовидної кишки. В даному випадку хвороба супроводжується гострою схваткообразной болем, а також загальною інтоксикацією організму. До найбільш поширених кишкових порушень відносяться хронічний неязвенный сигмоидит, хвороба Крона, апендицит, виразковий коліт, а також дивертикулез товстого кишечника.
  • Етіологія, пов'язана з селезінкою. До цього пункту відносяться пухлини, заворот органу, абсцеси і т. д. В даному випадку біль може вказувати на Лімфо - і мієлолейкоз, абсцес або заворот селезінки.
  • Урологічні проблеми. Ріжуча біль зліва внизу живота також може бути ознакою пієлонефриту, каменів у нирках і ниркової кольки.
  • Вагітність. Гострі, ріжучі болі в нижній частині живота під час вагітності можуть бути ознакою позаматкової вагітності, передчасного відшарування плаценти, загрози викидня, проблем з ШКТ, розтягування підтримують зв'язок матки, а також хірургічних патологій.
  • Невдалий статевий акт. Після невдалого статевого акту ви можете відчувати тягнучий біль в нижній частині живота. Це пов'язано з моральним незадоволенням. Такий біль, як правило, проходить сама.
©torwai/IStock

Як лікувати біль внизу живота?

Якою б не була причина вашої болю, необхідно пройти діагностику у лікаря. Щоб визначити патологію, може знадобитися УЗД, КТ, МРТ, рентген тазу, черевної порожнини і хребта, лапароскопія, а також іригоскопія. Після того, як лікар визначить причину вашої проблеми, він призначить відповідне лікування. Пам'ятайте, що краще всього звернутися до лікаря якомога раніше, щоб мати високі шанси на повне одужання.

Читайте також Чому не можна мочити щеплення: розвінчання популярного міфу

Чому болить праворуч внизу живота: причини і симптоми
© g-stockstudio/IStock Біль внизу живота у жінок виникає часто. Але вона не завжди пов'язана з репродуктивними органами і менструальним циклом. Є ряд інших захворювань,
Поширені причини, чому турбує біль внизу живота
© gpointstudio/IStock Чому виникає біль внизу живота? Більшість жінок страждає із-за цього симптому. Але не завжди ми усвідомлюємо, коли потрібно йти до лікаря. Netdoctor
Чому болить праворуч вгорі живота: поширені причини
© shih-wei/iStock Відчуваєте біль в животі? Причин цьому може бути багато. Все залежить від того, де конкретно локалізується біль. Біль у животі може бути наслідком
Чому болить в боці праворуч при бігу і що робити, щоб біль минув
© grinvalds/iStock Чи знайома вам колючий біль, що з'являється під час бігу? Напевно, кожен відчував цю різку біль у боці. І неважливо, бігаєте ви на стадіоні або
Біль у лівому боці: симптоми і ймовірні причини недуги
©nensuria/IStock Практично кожен хоч раз у житті відчував біль у лівому боці і сьогодні ми розповімо про цю проблему детальніше. Легка біль, як правило, проходить через
10 причин, чому болить живіт
10 причин, чому болить живіт
10 причин, чому болить живіт
26.05.19 Поради про саморозвиток
© Cüneyt Genç/Flickr Гастроентеролог Марія Коновалова вважає, що не варто ігнорувати біль у животі, адже деколи вона може бути пов'язана з серйозними проблемами зі