Поширені причини, чому турбує біль внизу живота
20.03.2019 740 0 newsdaily.org.ua

Поширені причини, чому турбує біль внизу живота

В закладки

Поширені причини, чому турбує біль внизу живота

© gpointstudio/IStock

Чому виникає біль внизу живота? Більшість жінок страждає із-за цього симптому. Але не завжди ми усвідомлюємо, коли потрібно йти до лікаря. Netdoctor розповіли про причини появи болю, а також про те, як слід діяти в тій чи іншій ситуації.

Вміст матеріалу

Чому виникає біль внизу живота або в області тазу?

Зазвичай наш організм подає нам сигнали про будь-які проблеми зі здоров'ям. Важливо звертати на них увагу і не ігнорувати біль.

Майже кожна жінка відчувала біль в цій області, адже часто вона виникає з-за менструації. Дискомфорт відчувають в області пупка або нижче. Насправді важко діагностувати точну причину болю. Але при цьому деякі інші симптоми допоможуть вашому лікареві поставити точний діагноз.

Найбільш частими причинами болю внизу живота є:

 • Порушення сечовипускання (проблеми з сечовим міхуром або нирками)
 • Проблема з кишечником
 • Проблема з репродуктивною системою (матка, фаллопієві труби і яєчники)

Біль, що виникла із-за проблем з сечовидільної системою

Інфекції сечових шляхів є поширеними причинами болю внизу живота. Вони характеризуються такими симптомами, як часте сечовипускання, печіння в процесі сечовипускання. Інфекція може поширюватися на нирки (пієлонефрит) й викликати нездужання, високу температуру. Крім цього, з'являється біль у спині. Якщо сильний біль поширюється від спини до паху, лікар проведе аналіз сечі, щоб виключити камені в нирках.

Виникла із-за проблем з травленням біль

© RyanKing999/IStock

Проблеми з товстою кишкою часто призводять до появи болі внизу живота у чоловіків і жінок. На проблеми з кишечником також вказують:

 • Біль під час дефекації
 • Зміна ритму дефекації
 • Здуття живота
 • Кровотеча під час дефекації

Запор та діарея також призводять до появи болю. Якщо ви страждаєте від діареї та/або запору, здуття живота, у вас може бути синдром подразненої товстої кишки. При виникненні крові під час дефекації або випорожнення чорного кольору, потрібно звернутися до лікаря. Ці симптоми можуть вказувати на серйозні захворювання.

Іншими причинами болі внизу живота можуть бути виразковий коліт або хворобу Крона. До неї також призводить дивертикулярна хвороба або колоректальний рак. Лікар поставить точний діагноз і проведе відповідні обстеження. Крім цього, при проблемах з кишечником люди часто відчувають такі симптоми, як здуття або набряк.

Біль, що виникла із-за проблем з репродуктивною системою

Біль може виникнути в середині нижньої частини живота. Зазвичай вона пов'язана з маткою, яєчниками або фаллопиевыми трубами. Про проблеми з яєчниками частіше говорить біль, що виникає в боці. Біль, пов'язана з маткою, посилюється під час менструації і називається дисменореєю.

Є такі захворювання, при яких біль виникає під час фізичної близькості. Приміром, диспареуния. Якщо ви відчуваєте спазми внизу живота за тиждень до того, як повинні піти місячні, це може говорити про вагітність. Якщо місячні не почалися, зробіть тест на вагітність. Такі спазми іноді з'являються на ранньому терміні. Говорять вони про те, що нещодавно запліднена яйцеклітина пробивається в стінку вашої матки.

Приклади інших хвороб, пов'язаних з репродуктивною системою і викликають біль:

 • Ендометріоз
 • Міома
 • Тазове запальне захворювання
 • Кісти яєчників
 • Викидень або позаматкова вагітність

Коли потрібно звернутися до лікаря?

©drweil.com

Якщо біль не зникла через 1-2 дні, запишіться на прийом до лікаря. Він задасть вам загальні питання: про таких симптомах, як жар, блювота або нудота. При необхідності лікар запитає про вашу сім'ю, роботу і статевого життя. Це потрібно, щоб дізнатися емоційний стан пацієнта. Ви повинні звернутися до лікаря негайно, якщо у вас жар, блювота з кров'ю. Небезпечними симптомами вважаються також стілець чорного кольору або з кров'ю, гострий і біль загострюється.

Лікування буде виходити з того, який саме у вас виявлено захворювання. Щоб встановити точний діагноз, лікар проводить огляд пацієнта, відправляє його на аналізи чи томографію. В результаті комплексного лікування симптоми перестають турбувати пацієнта, і він одужує.

Читайте також 12 поз йоги для поліпшення стану при ПМС

Чому болить зліва внизу живота: пояснення та рішення жіночої проблеми
©Nattakorn Maneerat/IStock Біль внизу живота зліва у жінок може бути ознакою захворювань органів ШКТ, селезінки, яєчників, матки, лівих придатків і т. д. Якщо ви
Чому болить праворуч внизу живота: причини і симптоми
© g-stockstudio/IStock Біль внизу живота у жінок виникає часто. Але вона не завжди пов'язана з репродуктивними органами і менструальним циклом. Є ряд інших захворювань,
Чому болить праворуч вгорі живота: поширені причини
© shih-wei/iStock Відчуваєте біль в животі? Причин цьому може бути багато. Все залежить від того, де конкретно локалізується біль. Біль у животі може бути наслідком
10 причин, чому болить живіт
10 причин, чому болить живіт
10 причин, чому болить живіт
26.05.19 Поради про саморозвиток
© Cüneyt Genç/Flickr Гастроентеролог Марія Коновалова вважає, що не варто ігнорувати біль у животі, адже деколи вона може бути пов'язана з серйозними проблемами зі
Біль у лівому боці: симптоми і ймовірні причини недуги
©nensuria/IStock Практично кожен хоч раз у житті відчував біль у лівому боці і сьогодні ми розповімо про цю проблему детальніше. Легка біль, як правило, проходить через
Чому болять ноги: причини виникнення проблеми та методи лікування
© Greyerbaby/Pixabay Наші ноги складаються не тільки з кісток і м'язів, але ще з зв'язок і сухожиль. Цілий день ці частини тіла несуть вагу всього тіла. Тому, зовсім не