15 причин, чому може боліти груди
05.03.2019 2 276 0 newsdaily.org.ua

15 причин, чому може боліти груди

В закладки

15 причин, чому може боліти груди

© andriano_cz/IStock

Наше тіло нерідко подає нам сигнали про якісь проблеми зі здоров'ям, але ми часто ігноруємо. Якщо у вас несподівано почали боліти соски, або груди стала дуже чутливою, з'явилася незрозуміла біль – варто прислухатися до свого тіла. Зверніться до лікаря, щоб він визначив причину виникнення цього симптому. Але ми б хотіли розповісти вам про найпоширеніші причини, чому у вас болить груди.

© andriano_cz/IStock

Ви вагітні

З-за гормональних коливань, які відбуваються в «цікавому положенні», у жінок починають боліти соски, а груди стає чутливою в перші два місяці вагітності. У деяких жінок цей симптом триває протягом всієї вагітності.

У вас скоро почнуться місячні, або вони вже почалися

Ця причина теж є досить поширеною. Через гормонального коливання, яке є природною частиною життя жінки, не дивно, що починає боліти груди перед менструальним циклом.

© Molisandor/Pixabay

Ви носіть занадто тісний одяг або бюстгальтер

Занадто тісний одяг може призвести до погіршення кровообігу в грудях, із-за чого той починає хворіти. Не наносите шкоду своєму здоров'ю, віддавайте перевагу зручну і вільний одяг, що не буде пережимати вашу груди.

Ви займаєтеся спортом з неправильним бра

Спортивний бюстгальтер повинен бути зручним і підходити вашій увазі спорту. Якщо ви будете займатися і відчувати дискомфорт, це не тільки знизить ефективність тренування, але і призведе до болю в грудях. Проконсультуйтеся з фітнес-тренером або консультантом в спеціалізованому магазині спортивного одягу стосовно того, яке вам потрібно бра.

© Pxhere

Читайте також: 5 основних помилок при виборі спортивного бра

У вас з'явився мастит

Мастит – це запалення молочної залози. Частіше інфекція з'являється у вагітних жінок або жінок, що годують груддю, але вона може виникнути і в інших. Симптомами маститу (крім болю) є: набрякання і почервоніння грудей, висока температура, озноб.

У вас проблеми зі шкірою

Це трапляється рідко, але все ж буває. Біль у сосках можуть викликати захворювання шкіри: екзема, дерматит і т. д. Якщо ви помітили, що шкіра на грудях стала лускатої або покрилася кірками, у такому випадку потрібно звернутися до дерматолога, так як він зможе визначити, що трапилося з вашою шкірою і як вас вилікувати.

©nensuria/IStock

У вас хвороба Педжета

У рідкісних випадках біль у сосках говорить про хвороби Педжета. У вас з'являється висип, свербіж, лусочки на сосках, схожі на екзему. Якщо ви страждаєте від цього захворювання, вам дійсно потрібно звернутися до лікаря, тому що близько 90 відсотків всіх жінок з цим захворюванням мають рак грудей.

У вас алергія на ваш порошок

Якщо ви помітили, що соски починають хворіти в той день, коли ви наділи чистий одяг, – це може говорити про те, що у вас алергія на це засіб та його компоненти. У цьому випадку варто перейти на більш натуральний засіб для прання.

© AndreyPopov/iStock

Ви приймаєте гормональні препарати

Біль у сосках найчастіше пов'язана з гормонами. Якщо ви приймаєте якийсь препарат, який впливає на ваші гормони, то він може викликати такий побічний ефект, як біль у грудях.

У вас з'явилася дріжджова інфекція на сосках

Кандидоз частіше відбувається в роті або в піхву, так що абсолютно несподівано почути, що він може з'явитися і на сосках. Молочниця на грудях призведе до нетипової болю (гострої та пекучої), яка просто так не зникне. Якщо ви годуєте дитину в цей час грудьми, інфекція з'явиться і у нього, так що потрібно терміново звернутися до лікаря.

© cuncon/Pixabay

Читайте також: 10 кроків для самостійного вивчення здоров'я грудей

У вас була пристрасна ніч з чоловіком

Соски можуть хворіти після сексуальної активності, якщо під час неї ви приділяли цій частині тіла багато уваги.

Ви годуєте дитину грудьми

Грудне вигодовування є досить виснажливим процесом. Соски можуть ставати сухим і тріскатися. В деяких випадках можливі кровотечі і біль. Масло для сосків допоможе запобігти появі цих симптомів.

© Nail Zabaidullin/Flickr

У вас є кіста під або над сосками

Кісти представляють собою заповнені рідиною мішечки або шматочки, які можуть з'явитися в будь-якій частині тіла. Вони можуть також утворюватися навколо вашої грудей або сосків. Зазвичай кіста не викликає цей симптом, але все ж біль в грудях і сосках можлива.

Ви страждаєте від ектазій молочного протоки

Эктазия – хвороба, при якій молочний проток починає забиватися. Деякі жінки скаржаться на легку біль у грудях. Не варто ігнорувати, адже эктазия може привести також до маститу.

У вас починається статеве дозрівання або менопауза

Як ми вже говорили, коливання в гормонах часто призводять до болю в сосках. Коли ви стаєте дівчиною (у вас починаються місячні), або ви вступаєте в фазу менопаузи (місячні припиняються), груди стає чутливою. На щастя, біль проходить, коли гормони нормалізуються.

Читайте також: 10 вправ, які допоможуть підтягнути груди

Чому болять груди після місячних: причини, через які варто турбуватися
©soha.vn Хворобливі відчуття в грудях у жінок найчастіше пов'язані з менструальним циклом. Чому болять груди після місячних? Якщо вас хвилює це питання, то може
10 кроків, як самостійно перевірити здоров'я грудей
© socialmediasl444/Flickr Жінці варто знати все про своє здоров'я і регулярно перевірятися у лікаря, проходити огляди, щоб при появі захворювань можна було б позбутися
5 причин, чому дівчатам важливо качати грудні м'язи
© newhealthguide.org Багато дівчат ігнорують в спортзалі тренажери, допомагають прокачати грудні м'язи. Згідно поширеній думці, такі тренування можуть призвести до
Чому болять груди перед місячними: вивчаємо особливості організму
© PRImageFactory/iStock Якщо вас хвилює чому болять груди перед місячними, то вам необхідно звернути увагу на стан здоров'я. Але не панікуйте, це може бути своєрідний
Перші ознаки вагітності: як розпізнати і що на них вказує
© monkeybusinessimages/iStock Чи можна дізнатися про вагітність без допомоги лікаря? Є ознаки, що вказують на те, що ви станете мамою? Наше тіло насправді нерідко дає нам
Чому болять соски: топ-8 причин
Чому болять соски: топ-8 причин
Чому болять соски: топ-8 причин
04.05.19 Поради про саморозвиток
© Sakan Piriyapongsak/iStock Існує багато причин, чому болять соски і важливо з'ясувати це на ранній стадії, щоб уникнути наслідків. MedicalNewsToday розповідають про