Як правильно робити розтяжку: 21 вправа на розвиток гнучкості
16.06.2019 971 0 newsdaily.org.ua

Як правильно робити розтяжку: 21 вправа на розвиток гнучкості

В закладки

Як правильно робити розтяжку: 21 вправа на розвиток гнучкості

©Pixabay

Хочете розвинути хорошу гнучкість і грамотно готувати м'язи до тренувань? Тоді ви повинні знати, як правильно робити розтяжку. Сайт Self поділився підбіркою корисних вправ спеціально для цієї мети.

Вміст матеріалу

1. Розтяжка для суглобів

Встаньте рівно, ноги розставте, коліна злегка зігніть, руки з боків. Видихніть в процесі нахилу вниз, опустіть голову і розслабте плечі. Обійміть руками ноги і стійте так 45 секунд.

©self.com

2. Розтяжка для стегон

Сядьте на підлогу, обидві ноги витягніть перед собою. Перехрестіть праву ногу над лівою і поставте її на підлогу. Покладіть праву руку на підлогу за своїм тілом, а лівий лікоть покладіть на праве коліно, злегка притиснувши його і одночасно повертаючи тулуб вправо.

©self.com

3. Розтяжка для спини

Встаньте рівно, зробіть великий крок вперед лівою ногою в глибокий випад. Праву ногу утримуйте позаду себе так, щоб ви відчували розтягнення в передній частині правого стегна. Покладіть праву руку на підлогу і поверніть верхню частину тіла вліво, коли ви піднімаєте ліву руку до стелі. Потримайте позицію від 30 секунд до 2 хвилин. Повторіть для іншої сторони.

©self.com

4. Розтяжка для трицепсів

Встаньте на коліна, стегна злегка розсуньте, руки витягнуті над головою. Зігніть праву руку в лікті і постарайтеся торкнутися спини. Допоможіть собі лівою рукою. Повторіть для іншої сторони.

©self.com

5. Розтяжка для м'язів спини

Лягайте на спину, поклавши ноги на підлогу. Покладіть ліву ступню на праве коліно, потім підніміть праву ногу від підлоги і обережно потягніть її до грудей. Потримайте позицію від 30 секунд до 2 хвилин. Поміняйте ногу і повторіть.

©self.com

6. Розтяжка 90/90

Сядьте на підлогу, зігніть коліна під кутом 90 градусів і покладіть на підлогу: одне поперед себе, інша – позаду (як показано на фото). Потримайте позицію від 30 секунд до 2 хвилин. Повторіть з іншого боку.

©self.com

7. Розтяжка «Жаба»

Встаньте на карачки, поставте коліна ширше плечей, виверніть назовні шкарпетки. Рухайтеся від рук до своїх передпліччях, щоб отримати найбільш глибоке розтягнення. Утримуйтеся від 30 секунд до 2 хвилин.

©self.com

8. Розтяжка «Метелик»

Сядьте на підлогу, зігнувши ноги в колінах і максимально підтягнувши їх до себе підошвою до підошви. Тримайтеся за свої гомілки або ступні і повільно опускайте тіло до ніг, наскільки зможете, притискаючи коліна до підлоги. Тримайте це розтягнення протягом від 30 секунд до 2 хвилин.

©self.com

9. Розтяжка для плечей

Сядьте на підлогу, зігнувши коліна і опустивши ноги на підлогу. З'єднайте руки в замок за спиною. Випряміть і простягніть руки і стисніть лопатки разом. Робіть це протягом 3 секунд, а потім відпустіть. Повторіть 5-10 разів.

©self.com

10. Розтяжка бічна

Ставши на праве коліно, а ліву ногу прямо витягніть убік. Праву руку підніміть вгору, а ліву покладіть на ліву ногу. Починайте нахилятися вліво і утримайтеся від 30 секунд до 2 хвилин. Повторіть для іншої сторони.

©self.com

11. Розтяжка для стегон

Опустіться на ліве коліно, а праву ногу витягніть перед собою, зігнувши її в коліні. Напружте сідниці і утримуйте позицію від 30 секунд до 2 хвилин. Поміняйте ногу і повторіть.

©self.com

12. Розтяжка в положенні лежачи

Лягайте на живіт, обидві руки витягнуті в сторони так, щоб ваше тіло утворило букву T. Упріться в землю лівою рукою і зігніть ліве коліно для балансу, коли ви почнете рухатися вправо. Повторіть з іншого боку.

©self.com

13. Розтяжка «Коліно до грудей»

Лягайте на спину, витягнувши обидві ноги. Потягніть праве коліно до грудей, утримуючи ліву ногу прямий, а спину – притиснутою до підлоги. Повторіть для іншої ноги.

©self.com

14. Розтяжка для шиї

Встаньте з ногами на ширині плечей або сядьте з прямою спиною, груди піднята. Нахиліть голову вліво, акуратно натискаючи зверху лівою рукою. Утримаєте положення, а потім повторіть для правої сторони.

©self.com

15. Розтяжка лежачи

Лягайте на бік, тримайте нижню ногу прямий і зігніть верхнє коліно. Візьміться за верхню ногу рукою, потягнувши її до сідниць. Утримаєте позицію, потім поміняйте сторони.

©self.com

16. Розтяжка «Сфінкс»

Лягайте на живіт, витягнувши ноги. Руки покладіть на ліктях і підніміть груди з підлоги. Притисніть стегна до підлоги, і розслабте плечі. Припиніть, якщо відчуєте дискомфорт.

©self.com

17. Розтяжка «Поза цуценя»

Встаньте на карачки. Простягніть руки вперед, пальцями ніг упріться в підлогу і підніміть стегна вгору. Руки тримаєте прямими. Утримуйте від 30 секунд до 2 хвилин.

©self.com

18. Розтяжка лежачи

Ляжте на лівий бік, поклавши голову на руку. Зігніть праве коліно і підніміть груди, наскільки зможете. Зігніть своє ліве коліно і візьміть правою рукою ліву ногу. Переконайтеся, що нога і тулуб залишаються на прямій лінії.

©self.com

19. Розтяжка «Кутова»

Ляжте на спину. З'єднайте підошви ніг і дозвольте колін відкритися і максимально наблизитися до підлоги. Утримуйте від 30 секунд до 2 хвилин.

©self.com

20. Розтяжка стоячи

Встаньте рівно. Зігніть ліве коліно і лівою рукою потягніть ліву ногу до сідниць. Тримайте коліна разом. Якщо потрібно, упріться рукою в стіну для балансу. Повторіть для іншої ноги.

©self.com

21. Розтяжка «Коліна до грудей»

Лягайте на спину і підтягує коліна до грудей обома руками. Тримайте спину притиснутою до підлоги.

©self.com

Тепер вам відомо, як правильно робити розтяжку. Обов'язково виконуйте ці вправи, щоб розслабити м'язи і зробити їх більш гнучкими.

21 краща вправа на розтяжку для вашої гнучкості
Розтяжка може бути не найулюбленішою частиною тренування для вас, однак для хорошої фізичної форми вона не менш важлива, ніж силові або кардіо вправи. Увімкніть розтяжку
15 ефективних розтяжок для бігунів
© Bahrain Personal Fitness/Flickr Розтяжка – це найкращий спосіб розвинути гнучкість і запобігти спортивні травми. Особливо розтяжка важлива для бігунів, щоб підвищити
Ефективні розтяжки, які важливо робити всім бігунам
© Nikolas_jkd/IStock Розтяжка — кращий спосіб поліпшити ефект від тренувань і запобігти травми. Дослідження, опубліковане в журналі Sports Science & Medicine, довело,
Як поліпшити свою гнучкість: 21 вправа на розвиток фізичних даних
© StockSnap/Pixabay Важливо знати, як розвинути гнучкість, щоб розтягнути м'язи і таким чином поліпшити своє самопочуття. Self розповідають, які вправи допоможуть вам
Кращі вправи на розтяжку для бігунів, велосипедистів, сноубордистів і футболістів
Розтяжка вкрай важлива всім: і тим, хто хронічно звик до сидячого способу життя, і тим, хто займається спортом тільки по вихідних, і тим, хто виконує фізичні вправи
Принципи розтяжки і 22 кращих вправи, які стануть в нагоді всім новачкам
Розтяжка – це «закуска» до тренувань. Щоб підготувати своє тіло до вправ і уникнути травм, вам потрібно витратити на розтяжку 10-15 хвилин до і після кожного тренування.