Чому дитина страждає головними болями і як від них позбутися
13.06.2019 10 0 newsdaily.org.ua

Чому дитина страждає головними болями і як від них позбутися

В закладки

Чому дитина страждає головними болями і як від них позбавитися

Діти страждають від головних болів так само часто, як і дорослі. Ми допоможемо вам розібратися, чому болить голова у дитини, і підкажемо, що робити в таких випадках.

Вміст матеріалу

Чому болить голова у немовляти

©Shutterstock

Ваш малюк багато плаче без видимої причини? Ви хвилюєтеся, що він може захворіти, але не впевнені, що це може бути? Цілком ймовірно, що дитина страждати від пульсуючого болю в голові. Але симптоми, які він відчуває, можуть сильно відрізнятися від того, що відчуваєте під час головного болю ви.

Існують різні причини, які можуть викликати головний біль у вашої дитини:

1. Будь-яка інфекція або хвороба

Ваша дитина може страждати від безлічі інфекцій та хвороб протягом перших кількох років життя. Найпоширеніші – застуда і кашель, грип і вушні інфекції. Деякі серйозні інфекції, такі як менінгіт, також можуть викликати головний біль.

2. Забій голови

Ваша дитина, можливо, отримав удар або синяк після падіння, яке може викликати головний біль. Падіння і травми є частиною дитинства. Однак негайно зв'яжіться з лікарем вашої дитини, якщо ви підозрюєте, що ваша дитина сильно вдарився головою або виглядає приголомшеним.

3. Генетичні умови

У деяких випадках у вашої дитини може бути головний біль, якщо у вашій родині були подібні скарги.

4. Занепокоєння і стрес

Зустріч з незнайомцями може викликати занепокоєння у вашого малюка. Головний біль може бути побічним ефектом стресу, який відчуває дитина при знайомстві з новими людьми.

5. Ускладнення в мозку

У рідкісних випадках пухлина головного мозку або кровотеча в головному мозку можуть створювати тиск на певні ділянки мозку. Це може викликати або посилити головний біль. У цьому разі головний біль буде характеризуватися іншими такими симптомами, як запаморочення або проблеми із зором.

Симптоми головного болю у грудних дітей будуть залежати від типу головного болю:

Мігрень: блювання, болі в животі, чутливість до світла або звуку, сильний біль, що підсилюється при будь-якій фізичній активності. Ваша дитина може постійно плакати і тримати або вказувати на свою голову, щоб показати дискомфорт.

Головний біль, пов'язаний зі стресом: постійний біль, яка зачіпає боку голови.

Кластерна головний біль може виникати від одного до восьми разів на день. Це може тривати від 15 хвилин до 3 годин. Симптоми: нежить, сльозяться очі, закладеність носа, невгамовність.

Головний біль у дітей означає, що вам слід звернутися до фахівця. Викличте лікаря в наступних ситуаціях:

• Якщо головний біль настільки сильна, що ваша дитина не може спати.
• Якщо біль викликає зміну настрою та особистості дитини.
• Якщо є інші симптоми, такі як жар.
• Якщо ви бачите помітне збільшення інтенсивності головного болю.
• Якщо голова болить після травми або падіння.
• Якщо безперервна блювота супроводжує головний біль.

Головний біль у грудної дитини визначити непросто. Те, що ви відхиляєте як простий плач або дратівливість, може бути ознакою дискомфорту. Переконайтеся, що ви звертаєте увагу на всі симптоми, і поговоріть про це з лікарем вашої дитини.

Чому болить голова у дитини 2-4 років

©Shutterstock

Ми не думаємо, що малюки теж можуть страждати від головних болів, але це так. Головні болі так само поширені серед дітей, як і серед дорослого населення. Отже, дозвольте нам розповісти вам більше про головних болях у малюків.

Причини головного болю у малюків:

1. Застуда

Це головна причина головних болів у малюків. Як і у дорослих, вірус може призвести до закладеності носа і головного болю.

2. Зневоднення

Іншою поширеною причиною головних болів у малюків є зневоднення. Може здатися, що ваша дитина п'є достатньо рідини, але зневоднення організму не займає багато часу.

3. Вушна інфекція

У багатьох випадках саме вушна інфекція викликає головний біль у вашої дитини.

4. Прорізування зубів

У малюка ріжуться зуби? Це може бути причиною головного болю. Пам'ятайте, що діти часто не можуть відрізнити біль в голові і біль у роті.

5. Тривога і стрес

Так, ваш малюк може бути в стресі! Зміна в звичайному графіку, зміна опікуна, зміна дому і навіть сімейні розбіжності між батьками – все це може стати причиною стресу у вашого малюка і викликати головний біль.

6. Інфекції

У рідкісних випадках головний біль може вказувати на серйозне стан здоров'я. Багато інфекції, такі як менінгіт, також можуть привести до головних болів.

7. Травма

Малюки падають весь час. Але іноді падіння також може призвести до головного болю.

8. Генетика

Головні болі, особливо мігрені, носять генетичний характер. Таким чином, якщо у вас або у вашого партнера були головні болі, великі шанси, що ваша дитина теж зіткнеться з деякими з них.

9. Дієта

Раціон вашої дитини складається з нітратів? Це може викликати у вашого малюка головні болі. Нітрати, що містяться в численних харчових консервантів, а також глютамат натрію і кофеїн, можуть викликати головні болі.

10. Пухлини

У деяких малюків також можуть розвинутися головний біль через пухлин головного мозку. Але це буває вкрай рідко, так що не панікуйте.

Симптоми головного болю у малюків

Деякі із симптомів головного болю малюка включають в себе: нахмурювання гримаси, примруження, вказування на голову, тримання за голову, дратівливість, сонливість, відсутність інтересу до гри, відсутність апетиту, блювоту, нудоту, біль у животі.

Діагностика головних болів у малюків

Більшість випадків головного болю у малюків можна лікувати вдома. Але іноді поїздка в клініку може стати необхідністю. Ваш лікар може призначити кілька тестів, щоб визначити точну причину дискомфорту вашого малюка. Перше, що зробить ваш доктор, це обстежує вашої дитини, включаючи перевірку зростання, ваги, окружності голови, артеріального тиску і пульсу вашого малюка. Ваш лікар також огляне плечі, хребет, очі і шию дитини. Ще одна річ, яку ваш лікар перевірить, це неврологічне здоров'я вашої дитини, включаючи координацію та рух. При необхідності лікар може використовувати комп'ютерну томографію, щоб виявити справжню причину головного болю вашої дитини. Це може допомогти діагностувати пухлини, інфекції та інші внутрішні причини головних болів. Іншим цінним інструментом, який може допомогти з діагнозом, є МРТ. У дуже рідкісних випадках лікар може направити на обстеження спинного мозку вашого малюка. Хребет може допомогти діагностувати бактеріальний або вірусний менінгіт.

Лікування головних болів у малюків

Як тільки ваш лікар дізнається справжню причину головного болю вашого малюка, він розробить план лікування. Деякі варіанти лікування, які може вивчити ваш лікар, включають прийом ліків, відпочинок, холодний і вологий компрес, корекцію дієти, масаж і емоційну безпеку. Лікар може порадити вам поїти малюка достатньою кількістю корисних рідин (молоко, соки, вода), а також уникати тривалого сидіння перед телевізором або комп'ютером.

Ви повинні обов'язково звернутися до лікаря у таких випадках:

• Ваша дитина не може заснути через головний біль.
• Головний біль будить вашої дитини від сну.
• Головний біль стає більш болючою або періодичною.
• Ви помічаєте зміни в особистості дитини.
• Головний біль слід за травмою голови.
• Головний біль супроводжується постійною блювотою.
• Ваш малюк відчуває інші симптоми, такі як пропасниця і скутість шиї.

Більшість випадків головного болю у малюків нешкідливі. Тому зберігайте спокій і слідкуйте за симптомами, щоб вчасно вжити заходів.

Чому болить голова у дитини у віці 5-17 років

©Pixabay

Тільки у США 20% дітей у віці 5-17 років (більше 10 мільйонів дітей) кожен рік страждають від головного болю. Так що, якщо ваша дитина каже, що у нього болить голова, це, мабуть, так і є. Причинами головного болю у дітей старшого віку можуть бути: надмірне фізичне напруження, емоційний або психічний стрес, пропуск прийому їжі, зневоднення, надмірний плач.

Головні болі можуть бути первинними, а це значить, що вони самі по собі є проблемою. Або вони можуть бути вторинними, або симптоматичними, що означає, що вони є тільки симптомом основного захворювання або травми м'язів голови або шиї.

Первинні головні болі

Головні болі напруги і мігрені є двома формами первинних головних болів. Головний біль від напруги частіше зустрічаються у дітей і підлітків і зазвичай тривають кілька хвилин. Близько 20% підлітків відчувають їх. Вони можуть викликати стягують болю навколо скронь і з обох боків голови. Чутливість шкіри голови також є поширеним симптомом.

Мігреневі головні болі виникають у 10% підлітків. Біль може бути описана як пульсуюча і зазвичай виникає на одній стороні або частини голови. Деякі діти можуть відчувати біль в обох скронях, але рідко в задній частині голови. Головний біль при мігрені більш сильна, ніж головний біль при напрузі, і може тривати годинами, іноді днями. Нудота і блювання є іншими симптомами мігрені.

Вторинні головні болі

Основними захворюваннями, що викликають головний біль, можуть бути: легка травма голови або шиї; проблеми з пазухами, очима, зубами, вухом або іншими частинами особи; психологічні проблеми, такі як депресія, тривожні розлади; інфекції. Головний біль іноді може бути симптомом пухлин. Отже, всі головні болі повинні бути негайно виправлені.

Кластерні головні болі зазвичай вражають дітей старше 10 років. Ці головні болі виникають послідовно на одній стороні голови, зазвичай за оком, і тривають протягом тижня або місяця. Уражене око може почервоніти, стати водянистим і мати розширені зіниці. Інші симптоми – набряк повік, нежить або закладеність і набряк лоба.

Головні болі у підлітків зазвичай пов'язані з мігренню, стресом і зневодненням. Але вони повинні викликати занепокоєння, якщо:

• Вони часті і зустрічаються частіше, ніж раз на місяць.
• Вони присутні, коли дитина прокидається, і головний біль не проходить навіть після достатнього сну.
• Біль постійна і не проходить легко.
• Біль завжди сильна або прогресуюча.
• Це супроводжується такими симптомами, як пропасниця, біль у шиї, нудота, зміни в зорі.
• Дитина втрачає свідомість від болю.

Симптоми головного болю у дітей

Симптоми варіюються в залежності від типу головного болю. Відмінності в основному в інтенсивності болю, тривалості, початку і в тому, як це впливає на повсякденну діяльність дитини. Наприклад, мігрені супроводжуються також нечітким зором, пітливістю, нудотою і блювотою, чутливістю до світла і звуку. Головні болі напруги характеризуються повільним початком болю, поміркованістю болю, зміною характеру сну дитини, болем з обох боків голови і в задній частині голови.

Будьте уважні! Ці симптоми можуть вказувати на те, що головний біль є ознакою серйозного захворювання:

• Дуже маленька дитина скаржиться на головний біль.
• Раптовий початок сильних головних болів.
• Головні болі, що виникають уві сні і при пробудженні.
• Біль, що посилюється, коли дитина кашляє, чхає або напружує голову.
• Прогресуючий головний біль, при якій біль швидко переходить від легкої до сильної.
• Періодична нудота або блювота кожен раз, коли у дитини болить голова.
• Зміни в зорі.
• Варіації в особистості дитини.
• Слабкість в ногах, проблеми в русі або балансування ніг і рук.
• Епілепсія або судоми.

Ви повинні негайно звернутися до лікаря у всіх цих випадках.

Як запобігти головні болі у дітей

Крім забезпечення дитині адекватного відпочинку, ви можете запобігти його головні болі з допомогою наступний дій.

1. Тримайте дитину подалі від таких факторів як гучна музика, яскраве світло, різкі рухи, зміни в способі життя, надмірне фізичне або емоційне напруження.

2. Забезпечте достатній сон, оскільки його відсутність є однією з найпоширеніших причин виникнення головного болю у дітей.

3. Іноді прохолодний компрес може допомогти полегшити біль від напруги. Утримуючи пакет із замороженими овочами або пакет з льодом, ви можете зменшити біль.

4. Якщо у вашої дитини мігрень, постарайтеся, щоб навколо було якомога тихіше.

5. Страх і занепокоєння – це кілька емоційних спускових механізмів головного болю у дітей. Навчання дитини дихальним вправам або медитації може допомогти їм впоратися зі стресовими ситуаціями.

6. Давайте дитині здорову їжу, включаючи свіжі фрукти і овочі, і уникайте жирної їжі. Продукти, які змінюють рівень цукру в крові, також можуть викликати головні болі.

7. Головні болі зневоднення можна запобігти, якщо дитина буде пити достатню кількість води протягом дня.

8. Полегшити головні болі у дітей можуть допомогти природні засоби (олія м'яти перцевої для масажу скронь, вдихання парів масла лаванди і евкаліпта). Однак вони можуть не завжди спрацювати у випадку вторинних головних болів.

Тепер вам відомо, як себе вести, якщо у дитини болить голова. Будьте уважні до симптомів і вчасно звертайтеся до лікаря у разі необхідності. Нехай ваші дітки будуть здорові!

За матеріалами: momjunction.com, momjunction.com, momjunction.com.

Чому болить голова в скронях: пояснення гарвардських вчених
© cyano66/iStock Пульсуючий біль у скронях, особливо з одного боку голови, – це один із симптомів мігрені. Коли ж він переростає в постійний головний біль, і біль
Що робити, якщо болить голова і тисне у скронях
© hobo_018/iStock Часто людина, у якого болить голова у скронях і тисне на очі, просто випиває знеболюючу пігулку. Хоча в цьому випадку варто звернутися до лікаря. Далі
Що робити, якщо сильно болить голова: поради без медичного впливу
©sassilicious.com Що робити, якщо сильно болить голова і немає таблеток? Таке іноді трапляється з кожним з нас, і це досить неприємно. Сайт Web MD дає кілька порад, як
Чому болить голова: причини виникнення та домашні методи лікування
© tommaso79/iStock Знаєте, яка найчастіша скарга на здоров'я? Головний біль! Більшість людей відчувають такий симптом періодично. І це не залежить від віку, статі, або
Чому болить місце уколу і як вирішити це питання
© Talaj/IStock Майже всі не люблять робити уколи. Вони неприємні самі по собі. Однак, коли болить місце уколу, це ще неприємніше. Які можуть бути причини того, що місце
Чому болить куприк: причини виникнення та методи лікування
© spukkato/iStock Біль в куприку буває тупий і ниючий, але, частіше, вона гостра. Чому болить куприк? З-за травми під час падіння, довгого сидіння на твердих поверхнях,