Що можна їсти при прийнятті антибіотиків
03.05.2019 1 843 0 newsdaily.org.ua

Що можна їсти при прийнятті антибіотиків

В закладки

Що можна їсти при прийнятті антибіотиків

Людство безмежно вдячне антибіотиків, адже вони дали життя багатьом людям. До того, як дія антибіотиків підтвердили, багато хвороби вважалися невиліковними і люди дійсно втрачали життя з-за них. Антибіотики дозволили боротися з багатьма інфекціями за лічені дні. Тим не менш, патогенна мікрофлора навчилася пристосовуватися до деяких видів антибіотиків. Саме тому важливо максимально сприяти роботі антибіотиків і знижувати ймовірність побічних дій. Цього можна досягти, дотримуючись правильне харчування під час прийому антибіотиків.

Вміст матеріалу

Правильне харчування дуже важливо при прийомі антибіотиків!

Правила харчування під час курсу антибіотиків

Лікар призначив вам курс антибіотиків в таблетках? Обов'язково уточніть всі нюанси, які можуть виникати під час прийому: час, кількість і поєднання з продуктами харчування. Деякі продукти можуть як підвищувати, так і знижувати ефективність препарату.

© bopav/iStock

Дія антибіотика починається в травному тракті – вони всмоктуються в кров і починають вас лікувати. Але, якщо у вас порушена всмоктуваність або по сусідству з антибіотиками в шлунку перебуває певна їжа – ефективність помітно знижується.

Вживання жирної їжі

Якщо ви з'їли щось жирне (особливо, це стосується насичених жирів), то антибіотиків буде складно пройти в кишечник. Велика їх частина затримується в шлунку і потрапляє в кишечник вже не такою ефективною.

Вживання білкової їжі

Якщо ви їсте занадто багато білкової їжі, дія антибіотиків буде знижуватися. Більше того, надмірне вживання білка разом з антибіотиками, надає надто велике навантаження на печінку. Але, не поспішайте відмовлятися від білків! Їх відсутність у раціоні також буде знижувати ефект від антибіотиків. Зупиніться на помірному вживанні м'яса птиці і бобових.

Вживання кислої рослинної їжі

Їжа, яка містить органічні кислоти, має неоднозначний вплив на ефективність антибіотиків. Якщо вам, наприклад, призначили фурадонін, то така їжа підвищить його ефективність. Але, якщо ви приймаєте еритроміцин або ампіцилін, то кислотна їжа зводить їх ефективність до нуля. Уважно вивчіть діюча речовина препарату або запитайте про це у лікаря.

Читайте також Можна приймати відразу кілька антибіотиків, щоб вилікувати сильне захворювання

Як правильно приймати і запивати антибіотики

Лікарі в усьому світі наполягають на тому, щоб антибіотики приймалися відповідно до прийомами їжі. Їжа, яка знаходиться в шлунку, здатна активно впливати на ефективність антибіотиків. Тому, якщо на упаковці написано, що ліки потрібно приймати за 1 годину до їди або через 2-3 після – варто прислухатися до цього.

© Pixabay

Антибіотики рекомендується запивати чистої негазованої водою. Не варто використовувати для цього соки, молоко та інші напої. Також, настійно не рекомендується поєднувати прийом антибіотиків з алкоголем – це не просто знижує їх ефективність, але і шкодить печінці.

Не займайтесь самолікуванням!

Ні в яких ситуаціях не варто призначати собі антибіотики самостійно. Справа в тому, що вони здатні знищити тільки грибкову або бактеріальну інфекцію. На вірусні інфекції вплив антибіотиків не поширюється. Розрізнити природу інфекції складно, якщо брати до уваги тільки зовнішні ознаки і симптоми. Для цього потрібні певні знання і лабораторні дослідження. Точно дотримуйтесь призначенням вашого лікуючого лікаря і коректуйте харчування під час прийому антибіотиків!

Чи можна приймати відразу кілька антибіотиків, щоб вилікувати сильне захворювання
© IStock Протягом багатьох років вчені говорили про те, що прийом відразу декількох препаратів не є ефективним у боротьбі з бактеріальними інфекціями. Але біологи з
Корисні продукти, які відновлять організм після антибіотиків
© tashka2000/IStock Антибіотики — це ліки, які вбивають бактерії. Вони зупиняють інфекцію, перешкоджаючи її поширенню. Антибіотики дуже ефективні при лікуванні серйозних
4 неочевидні причини набору ваги
Ви намагаєтеся не їсти на ніч, відмовилися від солодкого і жирного, але все одно набираєте вагу? Справа не тільки в їжі. Далі кілька неочевидних причин, чому ви не можете
Дослідники виявили, що більше третини операцій з апендицитом не вимагають хірургічного втручання – достатньо антибіотиків
©healthline Нещодавнє дослідження встановило, що тисячі пацієнтів насправді не потребують операції по видаленню апендициту – достатньо антибіотиків. Детальніше про це
Вчені виявили, що антибіотики майбутнього знаходяться всередині самих людей
© michaeljung/iStock Вчені виявили ферменти, які можуть вбити сальмонелу і кишкову паличку, а також можуть бути модифіковані для боротьби з стафилококкоком, стійкого до
Чому не можна пити алкоголь під час прийому антибіотиків
© ELEVATE/Pexels Всі знають про те, що лікарі настійно не рекомендують вживати алкогольні напої під час прийому антибіотиків, однак не всім достеменно відомо, чому.