Чому болить куприк: причини виникнення та методи лікування
11.05.2019 1795 0 newsdaily.org.ua

Чому болить куприк: причини виникнення та методи лікування

В закладки

Чому болить куприк: причини виникнення та методи лікування

© spukkato/iStock

Біль в куприку буває тупий і ниючий, але, частіше, вона гостра. Чому болить куприк? З-за травми під час падіння, довгого сидіння на твердих поверхнях, стояння або навіть родів. Болі в куприку можуть викликати дискомфорт під час дефекації, сексу або місячних. Доктор Маргарет Мутвик розповіла MayoClinic про можливі причини і методи лікування болю в куприку.

Вміст матеріалу

Розповімо, чому болить куприк і що з цим робити!

Як зменшити біль в куприку

Біль в куприку ще називають кокцигодинией. Вона зазвичай проходить протягом декількох тижнів або місяців. Причини болю можуть бути різними. У деяких вона з'являється після травми або пологів природним шляхом. Люди з сидячою роботою також часто відчувають біль в області куприка. Особливо це стосується тих, хто сидить на незручних стільцях.

Як швидко позбавитися від болю в куприку?

Звичайно, найкращий варіант – звернутися до фахівця. Він допоможе зрозуміти причину болю і усунути її. Але, що робити, якщо сильно болить і хочеться позбутися від болю прямо зараз? Спробуйте наступні методи:

  • трохи нахиляйтеся, коли сідаєте;
  • сидите на спеціальній подушці (V-подібної форми або форми пончика);
  • прикладайте холод або тепло до проблемній зоні;
  • прийміть знеболювальні препарати.

Якщо біль не вщухає — має хронічний характер — проконсультуйтеся з лікарем. Лікар проведе ректальне обстеження, щоб виключити деякі хвороби. Також, вам зроблять магнітно-резонансне сканування, щоб виключити перелом, пухлина або дегенеративне зміна в кістки.

Позбавлення від болю медичним шляхом

Хронічна біль в куприку вимагає втручання лікаря. Не варто недооцінювати такий симптом! Можливі методи лікування хронічного болю в куприку можуть бути такими:

  • Фізіотерапія. Фізіотерапевт навчить вас технік розслаблення тазового дна. Таке розслаблення зазвичай відбувається під час сечовипускання і дефекації.
  • Маніпуляції. Масаж м'язів, які знаходяться поруч з куприком, може також допомогти. Маніпуляції зазвичай проводяться ректальним шляхом.
  • Медикаменти. Локальне введення анестетика може позбавити від болю на кілька тижнів. Деякі антидепресанти або анти-епілептичні препарати також можуть допомогти.
  • Хірургія. Коли інші методи не допомагають, проблему вирішують хірургічним шляхом. Хірурги проводять кокцигэктомию – видаляють копчиковую кістка.

Пам'ятайте про те, що ваше здоров'я – важливий аспект! Не варто ігнорувати сигнали організму. Швидке реагування рятує від багатьох серйозних захворювань. Тому, думати про те, чому болить куприк, краще по дорозі до лікаря! Будьте здорові!

Читайте також Біль у попереку: симптоми і ключові способи розв'язання проблеми

Чому болять сідниці: головні причини на думку доктора
© takasuu/iStock Багато не знають чому болять сідниці коли сидиш і з-за цього може виникати якийсь дискомфорт. Важливо вчасно з'ясувати причину, щоб якомога швидше
Що робити, якщо турбує біль в коліні: поради та симптоми
©Pixabay Що робити, якщо вас турбує біль у коліні? У більшості випадків ви зможете полегшити свій стан самостійно. Сайт NHS розповів, що для цього потрібно робити. Вміст
Біль у лівому боці: симптоми і ймовірні причини недуги
©nensuria/IStock Практично кожен хоч раз у житті відчував біль у лівому боці і сьогодні ми розповімо про цю проблему детальніше. Легка біль, як правило, проходить через
Чому болить голова: причини виникнення та домашні методи лікування
© tommaso79/iStock Знаєте, яка найчастіша скарга на здоров'я? Головний біль! Більшість людей відчувають такий симптом періодично. І це не залежить від віку, статі, або
Чому болить праворуч вгорі живота: поширені причини
© shih-wei/iStock Відчуваєте біль в животі? Причин цьому може бути багато. Все залежить від того, де конкретно локалізується біль. Біль у животі може бути наслідком
Як вирішити проблему, якщо сильно болить куприк
© rawpixel/Pixabay Біль в куприку виникає в кістковій структурі в нижній частині хребта або навколо неї (куприк). Вона може бути викликана травмою куприка під час