Чому болить голова: причини виникнення та домашні методи лікування
12.03.2019 669 0 newsdaily.org.ua

Чому болить голова: причини виникнення та домашні методи лікування

В закладки

Чому болить голова: причини виникнення та домашні методи лікування

© tommaso79/iStock

Знаєте, яка найчастіша скарга на здоров'я? Головний біль! Більшість людей відчувають такий симптом періодично. І це не залежить від віку, статі, або расової приналежності. Але, чому болить голова? Medical News Today розповіли про види болю і способи позбавлення від них.

Вміст матеріалу

Навчіться розпізнавати і позбавлятися від головного болю!

Причини і типи головних болів

Головний біль може бути наслідком стресу, емоційного потрясіння або якогось захворювання. Вона також може призвести до інших проблем і ускладнень. А люди з хронічними мігренню відчувають труднощі навіть з відвідуванням роботи. Головний біль може виникнути в будь-якій частині голови. Є різні способи визначити тип болю. Міжнародне співтовариство вивчення головних (WHO) болів поділяють головні болі на дві групи: первинні – ті, які не викликані якимось іншим станом; вторинні – ті, які є наслідком іншої причини.

Первинні головні болі

Такий тип болю – самостійне захворювання. Найчастіше, вони викликані надмірною активністю або іншими проблемами судин, м'язів і нервів голови і шиї. Такі болі можуть також бути наслідком змін у хімічній активності головного мозку. Найпоширеніші первинні головні болі – мігрень, кластерні головні болі і болі напруги.

Головний біль напруги

Один з найпоширеніших типів первинної головного болю. Такий тип зазвичай проявляється повільно і поступово в середині дня. Людина ніби відчуває тугу пов'язку на голові. Біль зазвичай тупий, відчувається з боків голови і ніби «виходить» з шиї.

Мігрень

Мігрені викликають пульсуючий біль з одного боку голови. Також, у людини затуманюється зір, з'являється нудота і світлобоязнь. За даними WHO, мігрені – шоста в списку найбільш частих причин пропуску роботи в світі. Мігрені можуть тривати від декількох годин до декількох днів.

Рикошетні головні болі

Такі болі виникають через зловживання препаратами проти головного болю. Починаються вони зазвичай вдень і переслідують до вечора. Прийом таблетки може полегшити біль, але як тільки закінчиться дія – біль посилиться.

© AntonioGuillem/iStock

Кластерна головний біль

Може тривати від 15 хвилин до 3 годин від одного до восьми разів на день. Такий біль, зазвичай, сильна, жагуча, відчувається з одного боку голови, часто біля очей.

Громоподобная головний біль

Зазвичай раптова, гостра і описується людьми, як «сама жахлива біль у житті». Такий тип болю сягає свого апогею менше, ніж за 1 хвилину і триває близько 5 хвилин. Така біль часто є наслідком станів, які загрожують життю. Це можуть бути крововиливи, тромбоз судин головного мозку, аневризми, менінгіт та апоплексия. Якщо ви відчули таку раптову біль, краще буде звернутися за невідкладною допомогою.

Читайте також Що робити, якщо болить голова і тисне у скронях

Вторинні головні болі

Головні болі вторинного типу не є захворюванням, а лише симптомом. Тобто, вони свідчать про іншу проблему в організмі. Існує ряд факторів, які викликають вторинні головні болі:

 • похмільний синдром;
 • пухлини в мозку;
 • тромби;
 • кровотечі всередині або біля мозку;
 • «заморожування мозку» або головні болі від морозива;
 • зневоднення;
 • глаукома;
 • отруєння чадним газом;
 • струс мозку;
 • грипозний стан;
 • серцевий напад;
 • панічні атаки.

Так як головний біль може бути симптомом серйозного захворювання, необхідно пройти медичне обстеження і з'ясувати причину. Це допоможе підібрати правильне лікування і вбереже від серйозних ускладнень. Приміром, якщо біль посилюється, медикаменти перестають допомагати і з'являються супутні симптоми – негайно зверніться до лікаря!

Лікування

Найпоширеніше лікування головних болів – спокій і знеболюючі препарати. Важливо порадитися з лікарем, який підбере препарат для вас. І обов'язково дотримуватися дозування, щоб не викликати рикошетні болю. Існують і альтернативні методи лікування головних болів:

 • акупунктура;
 • психотерапія;
 • трав'яні препарати;
 • гіпноз;
 • медитація.

Дія цих методів не підтверджено дослідженнями. Тим не менш, вони допомагають багатьом людям позбутися серйозних болів без прийому синтетичних препаратів.

Домашні способи позбавлення від головного болю

© RossHelen/iStock

Якщо головний біль застала вас зненацька, можна спробувати позбутися від неї домашніми методами:

 • прикладіть лід або щось холодне до шиї (не тримайте довго);
 • уникайте стресів і розробіть стратегію здорового реагування на завідомо стресові ситуації;
 • харчуйтеся регулярно, щоб рівень цукру в крові був стабільний.

Теплий душ також може допомогти деяким позбутися від головних болів. Але, у деяких він може їх викликати. Все дуже індивідуально. Регулярні фізичні навантаження і здоровий сон також допомагають поліпшити здоров'я і позбавитися від болю.

Намагайтеся приділяти увагу своєму здоров'ю. Уникайте постійних стресів і недосипання – це впливає на ваше самопочуття! Якщо вам складно самостійно визначити, чому болить голова – вирушайте до лікаря. Виділіть трохи часу на турботу про себе, ваш організм буде вдячний за своєчасне сприяння! Будьте здорові!

Читайте також Що робити, якщо сильно болить голова: поради без медичного впливу

Чому болить куприк: причини виникнення та методи лікування
© spukkato/iStock Біль в куприку буває тупий і ниючий, але, частіше, вона гостра. Чому болить куприк? З-за травми під час падіння, довгого сидіння на твердих поверхнях,
Чому болить голова в скронях: пояснення гарвардських вчених
© cyano66/iStock Пульсуючий біль у скронях, особливо з одного боку голови, – це один із симптомів мігрені. Коли ж він переростає в постійний головний біль, і біль
Що робити, якщо сильно болить голова: поради без медичного впливу
©sassilicious.com Що робити, якщо сильно болить голова і немає таблеток? Таке іноді трапляється з кожним з нас, і це досить неприємно. Сайт Web MD дає кілька порад, як
Що робити, якщо болить голова і тисне у скронях
© hobo_018/iStock Часто людина, у якого болить голова у скронях і тисне на очі, просто випиває знеболюючу пігулку. Хоча в цьому випадку варто звернутися до лікаря. Далі
Чому постійно болить голова: 10 самих несподіваних причин
© SIphotography/IStock Головний біль – серйозна проблема, яка може порушувати ваш звичний ритм життя. Стає ще гірше, коли біль набридає постійно. Чому так відбувається?
Ознаки головної болі, що потребують нагальної уваги
© IStock Незважаючи на те, що головний біль псує настрій і змушує відчувати себе жахливо, зазвичай вона не несе загрози для життя і здоров'я. Тим не менш, сильний