Я – шопоголік: як подолати залежність до покупок
16.04.2019 839 0 newsdaily.org.ua

Я – шопоголік: як подолати залежність до покупок

В закладки

Я – шопоголік: як подолати залежність до покупок

© Pexels

Коли любов до покупок переростає в манію? Коли варто бити на сполох? Багато дівчат і жінки люблять купувати нові речі, включаючи одяг, але, за словами психологів, шопоголізм може не тільки вдарити по вашому бюджету, але і привести до проблем зі здоров'ям.

Ознаки шопоголіка

© dangrytsku/iStock

Чим шопоголік відрізняється від звичайної людини? Хоча б тим, що йому неважливо, що купувати і є ця річ у нього в будинку. Ви можете навіть не пам'ятати те, що купували, адже діяли імпульсивно. Про те, що почалася манія, також вказує і те, що ви не звертаєте уваги на цінник: вірніше, ви розумієте, що річ дорога, але ціна вас не зупиняє від покупки. Ви можете почати себе виправдовувати і шукати причини, чому вам потрібно зробити покупку: «Я самодостатня особистість, яка заробила ці гроші і сама вирішує, куди їх витрачати», «Я інвестую гроші в хороші речі, адже ціни ростуть, а це означає, що і ці речі подорожчають», «Моїй колекції взуття не вистачає саме цієї пари туфель».

Компульсивный шопінг

Психологи вважають, що ця манія здатна нашкодити навіть здоров'ю людини. Коли ви шукаєте якусь річ, але знаходите іншу, більш дорогу, ви починаєте вважати, що саме другий варіант – річ вашої мрії. Ви розлучаєтеся з грошима, але заспокоюєте себе тим, що в результаті отримали те, чого хотіли.

Розчарування

© Kaboompics.com/Pexels

У нашому світі все влаштовано так, щоб люди витрачали гроші на товари і послуги, які їм не особливо й потрібні: є можливість замовити онлайн, не виходячи з дому. Але шопоголіків постійно очікує розчарування: ви купили те, що хотіли, але ця річ вам абсолютно не потрібна, ви кладете її на полицю таких же непотрібних речей і не знаєте, що робити далі. Багато хто навіть не знімають цінник з товару та потім їм не користуються. З-за цього розчарування ви відчуваєте стрес, а від нього шопоголіки позбавляються, знову вирушаючи в магазин.

Борги

Пристрасть до покупок нерідко призводить до того, що у людей починаються проблеми з фінансами. Мало хто може дозволити собі шопінг в необмеженій кількості.

Що в такому випадку робити?

Розпишіть усі витрати

©Pixabay

Вам потрібно своїми очима побачити цифру, яку ви витратили на всі ці речі, які тепер припадають пилом у вас в будинку. Запишіть те, скільки отримуєте, і те, скільки витрачаєте в місяць, щоб зрозуміти, що скоро у вас не буде грошей навіть на самі базові речі і комунальні платежі.

Відпишіться від розсилок

Не спокушайте себе. Відпишіться від розсилок і видаліть додатки на телефоні, за допомогою яких було зручно здійснювати покупку.

Уникайте розпродажів

© kurmyshov/iStock

Як би вони не звучали привабливо, на них ми теж витрачаємо купу грошей.

Ходіть в магазин зі списком

Не вирушайте на шопінг без списку і не купуйте речі, які не входять в цей список.

Зверніться до фахівця

© iStock

Якщо ви відчуваєте, що вам важко впоратися з проблемою самостійно, зверніться до лікаря, щоб побороти залежність від покупок.

Проведіть ревізію своїх речей

Те, що ви носите, залиште, а те, що ви ніколи не брали в руки після покупки, виставте на продаж. З часом ви зрозумієте, що можете бути щасливі і при скромному наборі речей.

Позбутися від шопоголізму можна, але на це потрібен час. Важливо для початку визнати, що у вас є залежність, а також звернутися за допомогою, якщо ви відчуваєте в цьому необхідність.

Читайте також Безлад в гардеробі може бути ознакою хвороби – вчені

Як впоратися з комп'ютерною залежністю у дитини
© DragonImages/iStock У наш інформаційний вік масштаби залежності від цифрових гаджетів часом вражають: люди годинами сидять за моніторами на роботі, потім їдуть додому,
Мені нічого надіти. 10 правил раціонального шопінгу
Як здійснювати більш доцільні покупки, щоб не виникало проблеми — шафа повний, а носити нічого? Одна із засновників «Vestiaire Collective's» Фанні Мойцант сказала: «Для
Як урізноманітнити свій гардероб без шкоди для гаманця
©Maksym Azovtsev/Istock Більшість модниць переконані в тому, що одягатися стильно з невеликим бюджетом просто неможливо. Дійсно, більшість брендових речей коштують
Корисні поради для економних витрат на шопінгу
© dangrytsku/iStock З питанням шопінгу не варто поспішати, а підійти до справи з холодною головою. По-перше, так ви придбаєте справді вартісні речі, які прослужать не
Як не витратити всі гроші під час шопінгу
Як не витратити всі гроші під час шопінгу
Як не витратити всі гроші під час шопінгу
30.06.19 Поради про саморозвиток
© Milkos/iStock Для багатьох з нас шопінг — відмінний спосіб звільнитися від негативних емоцій, таких як гнів, страх, смуток. Для втіхи ми часто витрачаємо гроші на нові
Корисний шопінг-лист для покупок на кожен триместр вагітності
Список покупок під час вагітності буде зростати з кожним місяцем все більше і більше. Важливо зрозуміти, які речі дійсно необхідні, а від яких варто відмовитися і не