Як ми стаємо щасливішими, допомагаючи іншим
27.05.2019 634 0 newsdaily.org.ua

Як ми стаємо щасливішими, допомагаючи іншим

В закладки

Як ми стаємо щасливішими, допомагаючи іншим

© Wavebreakmedia/iStock

Деякі люди вважають, що благодійність – це те, що допомагає зіркам і політикам набивати собі ціну. Можливо, це і так, але це не означає, що не потрібно самим займатися благодійністю. Здійснюючи добрі вчинки і допомагаючи іншим, ви допомагаєте самому собі і покращуєте своє життя. Якщо не вірите, зараз ми вам розповімо, що про альтруїзмі говорить наука і психологи.

Щастя – це пошук сенсу життя

© pixabay.com

Всім нам хочеться знайти щастя, але як цього досягти? Швейцарські учені вирішили порівняти людей, які хочуть зробити щасливими себе, і людей, які хочуть зробити щасливими інших. Після аналізу їх мозкової активності стало очевидним, що друга група людей здатна відчувати більше щастя, ніж перша група.

Вчений Емілі Эсфахани Сміт протягом 5 років вивчала щастя і прийшла до висновку, що людина стає щасливою на довгі роки, якщо він не женеться за задоволеннями, а продовжує шукати себе, сенс життя і хоче бути причетним до чогось більшого, ніж він сам. Коли людина живе за принципом гедонізму, він відчуває короткі задоволення, яких йому все мало. Ми виробляємо дофамін, і чим його більше, тим більше ми потребуємо. У підсумку ми перестаємо шукати щастя, а шукаємо лише джерела задоволення. Допомагаючи іншим, люди стають щасливішими. Більш щасливі люди хочуть допомагати іншим. Все це взаємопов'язано.

Допомога сім'ї або всім іншим?

Психологи переконані, що найчастіше допомогу рідним рівносильна допомозі самому собі. Якщо людина пишається тим, що купує дитині все найдорожче, і вважає, що він – благодійник, то він не правий. Люди повинні розуміти, що світ – це не тільки рідні і сім'я, що є й інші люди, які потребують допомоги. Хоча, звичайно, все залежить від ситуації. Якщо, наприклад, жінка доглядає за хворою матір'ю, вона вже розставила свої життєві пріоритети і навряд чи буде думати про допомогу решті світу.

Чому благодійність так повільно стає модною?

© gorBukhlin/iStock

Багато людей не довіряють благодійним організаціям: можливо, вони самі вже стали жертвами шахраїв, або чули про діяльність таких особистостей, тому не дають гроші нужденним. Іншою проблемою благодійності є те, що нам простіше дати гроші на щось конкретне (лікування онкохворої дитини, на операцію і т. д.), ніж на щось абстрактне, як нам здається: розробку ліків або дослідження. І, по суті, ми лікуємо не хворобу, а симптоми: якщо не усунути головну проблему, хвороба так і буде продовжувати вражати людей.

Мотивація

Доброчесність допомагає людині відчувати себе краще. В тому, що ви відчуваєте задоволення від благодійності, немає нічого страшного. Деякі прагнуть допомогти людям, які опинилися в тій самій ситуації, що і вони колись: їм хочеться вберегти їх від якихось помилок і надати підтримку, яка була у них. Хтось вважає, що доброчесність – це спосіб очистити карму. У будь-якому випадку, якщо ви допоможете комусь, ця людина, швидше за все, допоможе вам, якщо ви про це попросите. Але доброчесність не повинна породжуватися з бажання отримати вигоду або заробити собі репутацію. Вона повинна бути щирою.

Не зациклюйтесь на одній проблемі

© pinkomelet/iStock

Можливо, вас турбує проблема глобального потепління, але варто дивитися правді в очі – проблему не зможе вирішити лише одна людина. Зверніться в якусь відому організацію (наприклад, Червоний хрест) і дізнатися, де зараз потрібна ваша допомога. Є також контакти цих фондів і організацій в соцмережах. Ви здатні змінити життя хоча б однієї людини і зробити цей світ трохи добрішим своїми вчинками.

Читайте також Австралієць 60 років поспіль здавав кров раз у тиждень. І врятував життя 2.4 мільйонів дітей

Як стати щасливішими всього за одну хвилину?
Як стати щасливішими всього за одну хвилину?
Як стати щасливішими всього за одну хвилину?
15.03.19 Поради про саморозвиток
© dolgachov/IStock Коли ви відчуваєте стрес, розчарування, незадоволеність, запитайте себе: «Чому все це відбувається?». Зациклені на погане чи хороше? Відповідь на це
Важливі моменти, які дозволять позитивно подивитися на благодійність
© takasuu/iStock Деякі люди сумніваються в тому, чи варто жертвувати гроші дитячим будинкам, лікарням і т. п. А інші, навпаки, готові віддати останнє, щоб іншій людині
Важливі речі, які завжди краще зберігати у таємниці
© jacoblund/iStock Багато люблять під час діалогу розповідати про себе та свої досягнення. Але це не завжди добре, адже заздрісники можуть позаздрити і перешкодити щастя.
Психологія життя: як пошук щастя може перешкодити вам відчути саме щастя
©jacoblund/IStock Всі ми так чи інакше знаходимося в пошуках щастя. Звичайно, це поняття суб'єктивно для кожного: щастя людини – тягар іншого. Psychcentral розповідає про
Що таке черофобия і страждаєте ви цим недугою
©Kerkez/iStock Всі хочуть бути щасливими! Або не всі? Виявляється, існують люди, які уникають приємних ситуацій і просто бояться щастя! У цієї хвороби є назва –
Як зробити своє життя більш щасливою і успішною: 13 способів
© baramee2554/iStock Найбільший дар людини – жити так, як ти того бажаєш. Можливість вирішувати, бути батьком чи ні, йти в університет або відразу почати працювати.