11 тривожних причин, чому ви потієте вночі
14.06.2019 901 0 newsdaily.org.ua

11 тривожних причин, чому ви потієте вночі

В закладки

11 тривожних причин, чому ви потієте вночі

Якщо вас турбує пітливість вночі, то не хвилюйтеся, а краще прислухайтеся до свого організму і знайдіть проблему. Якщо в кімнаті, де ви спите душно, то нічний піт – це звичайна реакція організму. Якщо умови сну нормальні, то надмірна пітливість є сигналом можливих захворювань.

Далі ви дізнаєтеся причини пітливості, на які варто звернути увагу.

© Miguel Á. Padriñán/Pexels

1. Феохромоцитома

Це захворювання означає, що у вас є рідкісна, звичайно доброякісна пухлина на одному з двох надниркових залоз. Феохромоцитома може викликати високий кров'яний тиск, надмірне потовиділення, головний біль, швидке серцебиття, блідість і задишку. Гарна новина полягає в тому, що така пухлина відноситься до дуже рідкісним захворюванням (від двох до восьми пацієнтів з мільйона за рік).

2. ВІЛ / СНІД

Через місяць або два після зараження вірусом, люди з ВІЛ можуть відчувати симптоми грипу протягом декількох тижнів, наприклад, гарячка, висип, м'язові і суглобові болі, головний біль, біль у горлі і опухлі лімфатичні вузли. Також люди з цим захворюванням можуть зіткнутися з рясним потовиділенням.

© qimono/Pixabay

3. Гормональні розлади

Правильний баланс гормонів в організмі відповідає за підтримання функціонування потовыделительной системи. Збої в роботі однієї або декількох залоз внутрішньої секреції часто приводять до збільшення обсягів поту навіть у нічний час.

4. Занепокоєння

Люди часто думають, що тривога пов'язана тільки зі страхом і хвилюванням, але ці емоції можуть викликати цілий ряд фізичних симптомів. До них відносяться пітливість, м'язова напруга, швидке серцебиття, утруднене дихання, проблеми з шлунком. Панічний розлад і соціальне тривожний розлад — два основних види, які «ховаються» під загальним поняттям.

© DarkoStojanovic/Pixabay

5. Цукровий діабет

Прояв цієї недуги характеризується не тільки підвищеною пітливістю, а й такими проявами, як відчуття спраги, надмірна дратівливість, прискорене сечовипускання.

6. Менопауза

Гормональна перебудова і зниження рівня естрогену може призвести до припливи, особливо в нічний час. Це одна з найбільш частих причин нічної пітливості у жінок.

© rawpixel.com/Pexels

7. Гіпергідроз

Гіпергідроз — підвищене потовиділення, яке може проявлятися у двох формах. Первинний гіпергідроз визначають, коли лікарі не можуть з'ясувати основну причину пітливості. Вторинний – це, коли надмірне потовиділення відбувається через конкретної медичної проблеми (захворювання або прийом медикаментів).

8. Неврологічні захворювання

Пітливість посилюється при неврологічних захворюваннях. Зазвичай це відбувається під час серйозних патологій, які виникають при ушкодженні спинного мозку внаслідок травм хребта.

© Pixabay/Pexels

9. Рак

Нічна пітливість може бути сигналом, що потрібно звернутися до онколога. У такого виду раку, як лімфома, піт вночі є одним із симптомів на ранній стадії. Також спостерігається зменшення ваги і лихоманка.

10. Лікарські препарати

Ряд ліків може потенційно викликати нічне потовиділення в якості побічного ефекту. Це можуть бути деякі антидепресанти, ліки для лікування діабету і ракових пухлин. Обов'язково консультуйтеся з лікарем з приводу ліків, які ви приймаєте.

© Pixabay/Pexels

11. Гіпертиреоз

Гіпертиреоз — це стан, при якому щитовидна залоза виробляє занадто багато гормонів тироксину (необхідний для росту і розвитку організму). Це характеризується такими симптомами: підвищений апетит, занепокоєння, рясне потовиділення.

8 обьяснений, чому ви вночі рясно потієте
8 обьяснений, чому ви вночі рясно потієте
8 обьяснений, чому ви вночі рясно потієте
13.06.19 Поради про саморозвиток
© Povozniuk/IStock З рясним нічним потінням стикається безліч людей, незалежно від статі і віку. Цей неприємний симптом має величезну кількість причин, тому дуже важливо
Корисні рішення, які допоможуть з надмірною пітливістю
© Dandamanwasch/IStock Надмірна пітливість – дуже неприємна проблема, яка значно погіршує якість життя. Люди, які зіткнулися з гіпергідрозом, змушені ховати проблемні
11 причин, чому ноги постійно потіють
11 причин, чому ноги постійно потіють
11 причин, чому ноги постійно потіють
05.03.19 Поради про саморозвиток
© Buenosia Carol/Pexels Ваші ноги постійно потіють? Якщо так, то не хвилюйтеся! Для більшості це лише тимчасове явище, викликане тривалою прогулянкою або дуже жарким
6 варіантів, як матрац може вплинути на ваше здоров'я
© kitzcorner/IStock Немає нічого краще, ніж лежати в ліжку після важкого робочого дня. Важливо отримувати 7-9 годин безперервного сну на добу, щоб залишатися бадьорим,
Чому німіють, набрякають, потіють і холонуть руки і ноги
Як ми знаємо практично все, що відбувається з нашим тілом, вказує на роботу внутрішніх органів і загальний стан здоров'я. Ці сигнали важливо розпізнавати й помічати як
Чому постійно болить голова: 10 самих несподіваних причин
© SIphotography/IStock Головний біль – серйозна проблема, яка може порушувати ваш звичний ритм життя. Стає ще гірше, коли біль набридає постійно. Чому так відбувається?